5.EP's "Long Tall Sally"


LONG TALL SALLY 

wydana: 19 czerwca 1964
indeks: Parlophone GEP 8913

Zawartość:

Najwyższa pozycja: 1, przez 7 tygodni od 11 czerwca 1964, 37 tygodni w zestawieniach na listach.


Long Tall Sally - Front CoverPiąta płytka zespołu i pierwsza, która zawiera niepublikowany dotychczas materiał. Piosenki z tej ep-ki znajdowały się tylko na tym wydawnictwie aż do 1976 roku (przez 12 lat), kiedy wydano podwójny album „Rock And Roll Music”. Zdaniem wielu jedna z … najgorszych „czwórek” zespołu. Tytułowa piosenka to cover Little Richardsa (1956 , pierwotny tytuł „Bad Thing”), „I Call Your Name” napisał John dla Billy'ego J. Kramera (Billy umieścił ja na stronie B swego nr 1 singla, piosenki : „Bad To Me” - również kompozycji Johna). „Slow Down” to cover piosenki Larry'ego Wlliamsa z 1958 roku. Larry wydał ją na singlu razem z inna piosenką, którą zaadaptowali później Beatlesi: „Dizzy Miss Lizzy”. „Matchobox” to Ringo przy głównym mikrofonie, kompozycja ulubionego kompozytora (iluż ich mieli ) - Carla Perkinsa, klasyka rocka and rolla. W wykonaniu Perkinsa (nagrana dla legendarnej wytwórni – dzięki Elvisowi - „Sun, przepadła na listach).
Long Tall Sally - Rear CoverEpka „Long Tall Sally” tradycyjnie weszła na listę singli, poz. 11, w Wielkiej Brytanii sprzedała się w ilości 250 000 kopii i ponad milion na całym świecie.
Okładka to fotka Roberta Freemana zrobiona zespołowi w październiku w Sztokholmie na tle ściany głównego Ratusza w mieście, tylny tekst na płytce autorstwa Dereka Taylora.


_______________________________________________________ 
 Historia The Beatles na : Fab4-TheBeatles.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz