MAUREEN C0X - STARKEY


(4 sierpnia1946 – 30 grudnia 1994)

Pierwsza żona Ringo Starra. Niewiele osób na świecie może się pochwalić, że specjalnie na ich urodziny wielki Frank Sinatra nagrał piosenkę... Poznali się w klubie Cavern, 11 lutego 1965 wzięli ślub, rozstali się w 1975. Mieli troje dzieci: Zaka (ur 1965),Jasona (1967) oraz Lee (1970).Zak – podobnie jak ojciec i zgodnie z marzeniami rodziców jest perkusistą. 
Urodziła sie w robotniczej rodzinie stewarda na statkach, Josepha Coxa. W wieku 16 lat rozpoczęła pracę w jednym z salonów fryzjerskich w Liverpoolu. Od początku była jedną z fanek zespołu, regularnie oglądająca ich występy. Znajomość z Ringiem zainicjowała sama Maureen, prosząc go o autograf na ulicy. Po trzech tygodniach Ringo rozpoczął swoje zaloty, wkrótce byli parą. Przed Ringiem Maureen miała krótki flirt z Paulem.
Ringo z rodziną.

MAUREEN: „Paul był pierwszym Beatlesem, z którym się całowałam”

Związek z perkusistą The Beatles został poddany wielu próbom, jako oficjalna dziewczyna Ringa narażona była na ataki innych zazdrosnych fanek, później pomimo wciąż trwającego związku Ringo przeniósł się do Londynu, jeździł po świecie, Maureen wciąż mieszkała w Liverpoolu. Spędzali razem wakacje (Grecja, Bahamy z Paulem i Jane). Angażowała się w pracę w lokalnym fan-clubie zespołu, odpowiadając na listy fanów w imieniu zespołu. Często też odwiedzała Ringa w jego mieszkaniu w Londynie. Świadkiem na ich ślubie był Brian Epstein, na uroczystości byli George oraz John z Cynthią. Gdzie był Paul ? Nie znalazłem żadnej informacji na ten temat.

Ślub Ringa, obecni Cynthia, John, George, Brian, bez Paula...

Maureen słychać w chórkach w piosence The Continuing Story Of Bungalow Bill' z Białego Albumu, także dołączyła się do zespołu w czasie słynnego ich koncertu na dachu wytwórni Apple pod koniec piosenki 'Get Back' (Paul podziękował jej śpiewając na końcu „Thanks Mo”). Nie lada gratka czekała Mo na jej 22 urodziny. W 1968 Peter Brown namówił … Franka Sinatrę, by nagrał dla Maureen urodzinową wersję piosenki „The Lady Is A Tramp”. Tekściarz Sinatry Sammy Cahn zmienił oryginalne tekst Lorenzo Harta na „Maureen Is A Champ” i Sinatra nagrał ją z Billem Millerem, na koniec wysyłając taśmę z nagraniem do Londynu. Ringo zaprezentował taśmę zaskoczonej zonie 4 sierpnia 1968 roku.
SAMMY CAHN: „ Frank zadzwonił do mnie i powiedział: 'Ringo Starr żeni się a jego narzeczona jest moim numerem jeden wśród moich fanek, obchodzi teraz swoje urodziny i chciałbym byś napisał coś, co mógłbym dla niej zaśpiewać. Więc napisałem specjalny tekst dla narzeczonej Ringa, Maureen. Zaśpiewał piosenkę Sinatra z moim tekstem”.
Płytka z tą piosenką miała pierwszy numer katalogowy w wytwórni Beatlesów Apple i stanowi niesamowity rzadki rarytas dla fanów The Beatles jak i Sinatry. Pierwsza zwrotka:
There's no one like her, but no one at all
And as for charm, hers is like wall to wall
She married Ringo, and she could have had Paul (poślubiła Ringa choć mogła mieć Paula !!!)
That's why the lady is a champ
Podczas gdy zespół przeżywał trudne chwile, podobnie toczyły się losy małżeństwa Starkey'ów. Którejś nocy w domu Ringa George Harrison wyznał Maureen swoją miłość. Zdarzenie to miało duży wpływ na oba małżeństwa, także na Harrisonów. Maureen odpowiedziała wtedy George'owi, że nie chce rozwodu z Ringo.
George i Maureen

 Doszło do niego 17 lipca, gdy wyszedł na jaw romans Starra z amerykańską modelką Nancy Lee Andrews. Cynthia w swojej książce opisała zdarzenie, jak załamana zdradą męża, Maureen w czasie jazdy motorem wjechała w ścianę. W wyniku obrażen, musiała przejść szereg operacji plastycznych twarzy. Pomimo tego Ringo i Maureen pozostali w dobrych relacjach ze sobą do końca. Nie wznowili związku. Maureen w 1989 roku wyszła ponownie za mąż, ze Isaaca Tigretta, założyciela sieci restauracji hard Rock Cafe oraz House Of Blues. W 1987 roku urodziła im się córeczka Augusta King Tigrett.
Maureen zmarła w 1994 roku w Seattle na białaczkę. Przy jej boku byli zgodnie Tigr, Ringo i czwórka jej dzieci.
W 1997 roku Paul McCartney napisał ku jej pamięci piosenkę „Little Willow” (album „Flaming Pie” - uznawany, za najbardziej „beatlesowski” album Paula). Piosenkę zadedykował dzieciom Maureen.
Maureen z synem Jasonem.________________________
_______
HISTORIA GRUPY THE BEATLES NA 
 FAB4-THEBEATLES.BLOGSPOT.COM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz