"SOMETHING NEW" - ALBUMY - USA

Uzupełniam dyskografię amerykańską. Dzisiaj kolejna komplilacja wydawnictw brytyjskich. 

wydana: 20 lipca 1964
indeks: Capitol T-2108 (mono)
             Capitol ST-2108 (stereo) 
I'll Cry Instead
Things We Said Today
Any Time At All
When I Get Home
Slow Down
Matchbox
Tell Me Why
And I Love Her
I'm Happy Just To Dance With You
If I Fell   
Komm, Gib Mir Deine Hand

Pierwszy album zespól pod szyldem Capitolu w pełni w stereo, wersja mono zawiera parę zmian: alternatywną wersję piosenki „Any Time At All”, „I'll Cry Instead” i „When I Get Home” z różnicami w tekście oraz głos Paula nie zdublowany w „And I Love Her”.
Niemieckie słowa do piosenki „Komm, Gib Mir Deine Hand” napisał Jean Nicolas. Wszystkie piosenki były już tutaj omówione. Album dyskontujący popularność The Beatles. Ponieważ prawa do nakręcenia filmu z zespołem nabyli wcześniej „ludzie z United Artists”, trudno było wydać bliźniaczo podobny album „A hard Day's Night” co w Wielkiej Brytanii. Do innych piosenek prawa miała Capitol i strzegli tego jak złota. By na rynku znalazły się piosenki z drugiej strony brytyjskiej wersji filmowego albumu, Capitol musiała – i bardzo chciała - wydać kolejny album, póki jeszcze nie opadał gorączka związana z filmem. Dlatego na płycie LP znalazły trzy przebojowe filmowe przeboje („If I Fell”, „And I Love Her” i „I'm Happy Just To Dance With You”), cztery z brytyjskiego albumu („I'll Cry Instead”, „Things We Said Today”, „Any Time At All” oraz „When I Get Home”) oraz dwie piosenki z brytyjskiej EP-ki: „Long Tall Sally” („Matchbox” oraz „Slow Down”). „You Can't Do That” wydano wcześniej, „I'll Be Back” pozostawiono w zapasie na kończący rok album. Dlaczego tylko 11 piosenek, dlaczego te a nie inne ? Myślę, że zawsze dobrą choć nie całkowitą odpowiedź uzyskamy słuchając piosenki Beatlesów „Money (That's What I Want”).
Album doszedł do drugiego miejsca na liście, tuż za soundtrackiem filmu „A Hard Day's Night” i notowany był na listach 9 tygodni.

_
_____________
 
 Historia The Beatles na :  fab4-thebeatles.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz