10. EP-KA „The Beatles' Milion Sellers”


wcześniejsza nazwa: BEATLES' GOLDEN DISCS
Wydany: 6 grudnia 1965
Indeks: Parlophone GEP 8946 (tylko wersja mono)

Zawartość:


Najwyższa pozycja: nr 1 przez 4 tygodnie, 2 w lutym 1966 oraz 2 marcu 1966.

Dziesiąta EP-ka zespołu. Trudno oprzeć się wrażeniu, że to wzorem amerykańskiego Capitolu, kolejne dyskontowanie popularności zespołu. Cztery piosenki z dwóch : 1963 i 1964 – cztery wielkie przeboje na jednym krążku, każdy który się sprzedał w ponad milionie kopii (najlepszy „wynik” osiągnęło „She Loves You” - 1 890 000 sztuk).
Od 1 lipca 1965 EMI przeorganizowało się (zgodnie z przeprowadzoną fuzją), i każda jednostka Firmy ( LTD stała się częścią „The Gramopophone Co Ltd. (właścicielem każdego podmiotu nadal była macierzysta jednostka EMI). 

To pierwsza EP-ka zespołu, na której wymieniono już pełną nazwę „The Gramophone Co Ltd” (wzdłuż zewnętrznej krawędzi). Na poprzedniej EP-ce jeszcze widniała nazwa The Parlophone Co. LTD. Oczywiście główna nazwa filii: Parlophone pozostała głównym miejscu.

Na wcześniejszych tłoczeniach wydrukowano nazwę „Beatles' GOLDEN DISCS”. Prawdopodobnie z powodu wcześniejszego tłoczenia płyt, przed wydrukowaniem okładki. Dlaczego zmieniono tytuł ? 

Dokładnie nie wiadomo. Na poprzednich okładkach płyt zespołu (single, albumy, ep-ki) wykorzystywano fotografie Roberta Freemana, na tej płytce autorem fotografii był Robert Whitaker, nie było na tylne okładce żadnej notki opisowej. Producentem wszystkich nagrań: George Martin, autorami wszystkich piosenek spółka Lennon – McCartney.Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz