A COLLECTION OF BEATLES OLDIES - albumy


wydany: 9 grudnia 1966
indeks: PMC 7016 (mono, stereo) Parlophone
producent: George Martin
więcej szczegółów w opisie każdej piosenki.
 
 
 
Album kompilacyjny, wydany na Wyspach (także w Australii). Na Wyspach dla fanów niespodzianką, lub miłym zaskoczeniem, była tylko piosenka 'Bad Boy' ( w USA wydana już w czerwcu 1965), pozostałe piosenki to zawartość singli z lat 1963-1966, doskonale znane ale z radością powitane bo na jednym krążku.
W 1966 roku – tak będzie już do końca kariery zespołu – The Beatles wydali tylko jeden album a nie jak w poprzednich latach po dwa. Koniec roku to zawsze okres prezentów gwiazdkowych, EMI nie mogła przepuścić takiej okazji. Nie mając nowego materiału muzycznego oraz braku już możliwości nacisku na zespół by nagrywał więcej i więcej, wytwórnia odgrzała stare przeboje zespołu, dodając piosenkę, którą wcześniej Amerykanie poznali z „Beatles VI”.
Zawsze jest jakiś pierwszy raz. „Kolekcja 'staroci' Beatlesów” została pierwszym albumem (LP) zespołu, który w swoim rodzimym kraju nie dotarł do miejsca nr 1. Na listach przebywał przez 10 tygodni ostatecznie dochodząc najwyżej do miejsca 6-tego. Wszyscy znali te piosenki, mieli je już ale młodzież nie dysponując jak wiemy zbyt wieloma funduszami, musiała często zrezygnować z tej płytki w tym gorącym grudniowym okresie.
Wiele piosenek miało w przypadku tego albumu debiut albumowy, niektóre zmiksowano do wersji stereo, w przypadku np. piosenki 'She Loves You' miks stereo wykonano z kopii, okazało się wtedy, że oryginalna taśma-matka zaginęła.
Autorami projektów na okładce są: na tylnej stronie jak zawsze w tym okresie fotograf Robert Whitaker, na przedniej ilustracja Davida Christiana pod tytułem 'Carnaby Street'.


Muzyczny blog  Historia The Beatles  Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz