WILD HONEY PIE


Album: The Beatles
Kompzycja: Lennon  & McCartney (100%)
Napisana: luty - marzec 1968Nagrana:  20 sierpnia  1968 (Studio 3, Abbey Road Studios, London, England) 
Miksowana: 20 sierpnia i 13 października 1968 
Producent: George Martin
Inżynier: Ken Scott,
Długość: 0:52
Podejścia:1
Wydana: 22 listopada 1968 (UK), 25 listopada 1968 (US)
Obsada: 
PAUL: wokal, akustyczna gitara (1963 Gibson "Super Jumbo" J-200), perkusja
 
Dostępna na:
The Beatles ("The White Album"); UK: Apple PMC 7067-8; US: Apple SWBO 101; Parlophone CDP 7 46443 2; CDP 7 46444 2)

__________________________________

Jedna z najkrótszych  kompozycji zespołu. Kolejna kompozycja Paula, powstała w czasie pobytu zespołu w Indiach, na wiosnę 1968 roku, kiedy zespół gościł w ahramie Akadamii Transcendentalnej Maharishiego Guru w Rishikesh. Cóż, to jedna z tych kompozycji zespołu, bez której zespół mógłby się obyć i my wszyscy nic na tym byśmy nie stracili.W czasie pobytu zespołu w Rishikesh, przebywał tam wśród uczestników jeden z członków amerykańskiego zespołu Beach Boys, Mike Love. Amerykanie pod koniec roku 1967 wydali album zatytułowany 'Wild Honey'. Na Białym Albumie znalazły się dwie piosenki zespołu zatytułowane "Wild Honey Pie" oraz "Honey Pie". Trudno uznać to za przypadek, wiadomym jest, że jak Beach Boy'si zapatrzeni byli w The Beatles, Liverpoolczycy czerpali niektóre inspiracje z dokonań kolegów zza oceanu.
PAUL: Miewaliśmy wtedy bardzo często takie nastroje, w których, po prostu chętnie eksperymentowaliśmy. Powiedziałem : 'Przepraszam, czy mogę  zrobić , takiego coś innego?' Zacząłem tylko z gitarą ale ostatecznie zrobiłem z tego wielościeżkowy numer nagrany tylko w kontrolce, a może w małym pokoju obok. To było takie bardzo kameralne, domowe nagranie, w żadnym wypadku jakaś duża produkcja studyjna. Zrobiłem więc ten mały kawałek, zacząłem do niego dodawać na różne ścieżki poszczególne harmonię, tą tutaj, tą w innym miejscu, prawie ją rzeźbiłem, delikatnie bawiąc się strunami. To było takie małe odlotowe szaleństwo. "Wild Honey Pie" w naturalny sposób odnosiło się do innego numeru, który zatytułowałem "Honey Pie". To był taki malutki, niewielki eksperyment.
Paul nagrał ten utwór po zakończeniu sesji do 'Mother Nature's Son' w dniu 20 sierpnia 1968 (nagrał wtedy także demo niewydanego 'Etcetera').
PAUL: 'Wild Honey Pie' był niejako tylko instrumentalnym fragmentem, nie utworem, z którym nie bardzo wiedzieliśmy co zrobić. Patti (Harrison) bardzo się podobał, więc zdecydowaliśmy zostawić go na albumie.

Honey pie, honey pie
Honey pie, honey pie
Honey pie, honey pie
Honey pie, honey pie
I love you honey pie

 
Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog 
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz