TELEWIZYJNE WYSTĘPY THE BEATLES - cz. 3: 1963


Trzeci post z serii, która musiała się znaleźć na takim blogu. Kompendium wszystkich występów naszych ulubieńców w programach telewizyjnych. 
Po jego zakończeniu pojawi się oddzielny tekst, w którym umieszczę informację o wszystkich radiowych występach (pojawieniach się) zespołu, a więc nie tylko BBC, z których to pozostały nam na pamiątkę piękne wydawnictwa (Live At The BBC oraz On Air. Live At The BBC. Volume 2.) Wszystkie te posty znajdziecie w zakładce (serii) MIX. Jak zawsze trochę fotek i materiałów video, gdy udało mi się do nich dotrzeć.


 _______________________________________________________________________1963

18 sierpnia 1963 - Alpha Studios w Birmingham. Program 'Lucky Stars (Summer Spin)'. The Beatles wykonują z playbacku dwie piosenki, obie z aktualnego singla: 'She Loves You' oraz (strona B) 'I'll Get You'. Emisja programu 24 sierpnia, po którym niestety nie pozostał żaden ślad.


  _______________________________________________________________________

22  sierpnia 1963 - W tym dniu Robert Freeman wykonuje zdjęcia zespołu, z których jedno trafi na okładkę albumu 'With The Beatles'. W studiu regionalnej telewizji Southern Beatlesi w programie 'Day By Day' mimują do piosenki 'She Loves You'. Program  zostanie wyemitowany tylko na terenie południowej Anglii jeszcze tego samego dnia i tradycyjnie nie został żaden audio -  wizualny ślad po tym wydarzeniu.

  _______________________________________________________________________


27  sierpnia 1963 - Pierwszy dzień zdjęć do 30-minutowego filmu dokumentarnego BBC 'The Mersey Sound' w reżyserii Dona Hawortha. W tym dniu zespół jest filmowany w pustej sali Little Theatre w Southport w czasie wykonywania trzech piosenek 'Twist and Shout', 'She Loves You' oraz'Love Me Do. Ujęcia te zostaną później wzbogacone o zdjęcia szalejącego tłumu, nakręconego dzień wcześniej w czasie koncertu zespołu w Southport Odeon. W innym przypadku trudno byłoby nakręcić tak zespół, by słyszeć jak śpiewa. Prawie Beatlemania!!! W ciągu następnych dni zostaną nakręcone wywiady z zespołem, ujęcia w plenerach (przeprawa przez Mersey). Cały film zostanie wyemitowany 9 października 1963 roku.  1 września 1963 - Zespół nagrywa swój występ (playback) do programu Mike i Berniego Winterów 'Big Night Out', który zostanie wyemitowany 7 września przez ITV Network . The Beatles mimują trzy piosenki:  'From Me To You', 'She Loves you' oraz 'Twist and Shout'. W programie prócz Fab4 występują Billy Dainty, Patsy Ann Noble oraz Lionel Blair.


1 raz w 'Ready Steady Go!'
 
4 października 1963 - Debiut w programie 'Ready Steady Go!' ITC Network. Playback i trzy piosenki: 'Twist and Shout', 'I'll Get You' oraz 'She Loves You'. Same 'She Loves You' powtórzone zostaje w tym samym programie 4 listopada 1963, a cały występ z tego dnia pokazany zostanie jeszcze raz w czasie specjalnego programu 31 grudnia 1963, witającego 1964 rok. 


13 października 1963 - ATV i występ w na żywo w 'Val Parnell's Sunday Night at the London Palladium'. Beatlesi śpiewają 'From Me to You', 'I'll Get You', 'She Loves You' and Twist and Shout' Nie został żaden audio - wizualny ślad po tym wydarzeniu. Ten dzień i ten występ to oficjalny początek Beatlemanii. Na razie tylko na Wyspach.


18 października 1963 - Manchester i Granada Television i program 'Scene at 6:30'. Playback i 'She Loves You', najgorętszy tego rok przebój zespołu (choć dzień wcześniej zespół nagrał obies strony singla: 'I Want To Hold Your Hand' oraz  'This Boy'). 'She Loves You' to hymn młodzieży brytyjskiej 1963 roku i pierwszy europejski przebój zespołu. Program nagrywano rano a wyemitowano tego samego dnia po południu  i niestety brak po nim jakiegokolwiek śladu.


20 października 1963 - ABC Television Studios w Birmingham. Zespół śpiewa z playbacku w programie 'Thank Your Lucky Stars' trzy piosenki. 'All My Loving', 'Money (That's What I Want)' oraz 'She Loves You'. Zachowało się tylko wykonanie piosenki 'Money' (clip).

 
The Beatles w szwedzkiej TV
30 października 1963 pierwsze zagraniczne tour zespołu. Podczas swego występu w szwedzkim programie telewizyjnym 'Drop In' zespół nagrywa cztery numery: 'She Loves You', 'Twist and Shout', 'I Saw Her Standing There'oraz 'Long Tall Sally'. Program wyemitowano 3 listopada i zachował się w doskonałym stanie do dzisiaj. Szwedzi potrafią!

4 listopada 1963 - Przypuszczalnie drugi najpopularniejszy występ zespołu, obok tego w programie Eda Sullivana w lutym 1964 roku w Ameryce. Słynny Royal Variety Show przed rodziną królewską i arystokracją, podczas którego John - przed piosenką 'Twist and Shout' prosi bogaczy by tak jak inni na biedniejszych miejscach przyklaskiwali do rytmu... brzękając swoją biżuterią. Show emituje telewizja ATV 10 listopada. 

20 listopada 1963 -
The Beatles w czasie swojego jesiennego tour. Dwa dni przed ukazaniem się albumu "With The Beatles" 20 listopada Pathe News rejestruje 8-mio minutowy - w technikolorze!!! -  mini dokument pod tytułem 'The Beatles Come To Town'. Lokalizacja: kino ABC Ardwick w Manchesterze. Film pokazuje wykonanie dwóch piosenek: 'She Loves You' oraz 'Twist And Shout'. Filmik wyświetlany jest w kinie w Manchesterze przez tydzień od 22 grudnia.25 listopada 1963 - Program 'Late Scene Extra' oraz 'Scene at 6:30'. Ponownie lubiana przez zespół Granada TV  w Manchesterze,która jak pamiętamy była pierwszą stacją telewizyjną, która sfilmowała i pokazała w TV zespół. 
Beatlesi mimują do swego nowego singla 'I Want To Hold Your Hand'  oraz udzielają wywiadu (wraz z komikiem Kene Doddem - dla 'Late Scene Extra' emitowanego dwa dni później). Drugą piosenką to oczywiście strona B singla, 'This Boy'. Także z playbacku na potrzeby programu 'Scene at 6:30' (emisja 20 grudnia 1963). Obie piosenki wraz z wywiadem pokazane są jeszcze raz w drugi dzień Świąt 26 grudnia w 'Scene at 6:30'. 

 

2 grudnia 1963 - ATV's Elstree Studio Centre w Borehamwood. Nagrywanie trzech piosenek 'This Boy', 'All My Loving' oraz aktualnego hitu (która piosenka The Beatles nim nie była?)  'I Wanna Hold Your Hand' na potrzeby szalenie popularnego komediowego show 'The Morecambe and Wise Show' . W programie Beatlesi dowcipkują, są królami sceny. Wspólnie z komikami wykonują starego musicalowego klasyka 'Moonlight Bay'. Co ciekawe, publiczność w kraju program obejrzy dopiero w kwietniu 1964 (18-teg0) oraz ponownie w lipcu 24-go. 


7 grudnia 1963   - Koncert dla swojego Fan Clubu z Północy (Northern Area Fan Club) w rodzinnym Liverpoolu - jedyny w lokalnym kinie Odeon. Show nagrany zostanie wyemitowany przez BBC w ramach programu 'It's the Beatles'. Zespół wykonuje na żywo 'From Me to You', 'I Saw Her Standing There', 'All My Loving', 'Roll Over Beethoven', 'Boys', 'Till There Was You', 'She Loves You', 'This Boy', 'I Want to Hold Your Hand', 'Money (That's What I Want)' oraz  'Twist and Shout'. Na koniec jeszcze raz 'From Me To You', tym razem w wersji instrumentalnej. W tym samym dniu wszyscy Beatlesi biorą udział w programie BBC Juke Box Jury (jako oceniający inne piosenki i wykonawców - zdjęcie) - lokalizacja  Empire Theatre. 2500 fanów.

15 grudnia 1963 - Pracowity rok dobiega końca. Ostatni w tym roku występ TV. Dla programu 'Thank Your Lucky Stars'. Zespół wykonuje z playbacku  'All My Loving', 'Twist and Shout', 'She Loves You' oraz 'I Want to Hold You Hand'. Emisja programu 21 grudnia 1963. Do końca roku programy brytyjska publiczność będzie miała okazję oglądać zespół w powtarzanych reemisjach starszych programów. Tak więc Beatlesi nie znikną z ekranów w UK do końca 1963 roku. Nie znikną już NIGDY. Niebawem The Beatles w TV - 1964.  _______________________________________________________________________

Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog 
 Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.
 HISTORY THE BEATLES

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz