Trochę Davida Gilmoura -"Dancing Right In The Front Of Me"


Album: Rattle That Lock
DAVID GILMOUR, 2015
Kompozycja: David Gilmour
Długość: 6:11 
Wytwórnia: Columbia
Producent: David Gilmour, Phil Manzanera (były gitarzysta Roxy Music).Nie udało mi się znaleźć w sieci clipu czy jakiegoś fragmentu piosenki "Dancing Right In The Front Of Me", więc wstawiam tutaj video tytułowego utworu z albumu Davida. Nie jestem do końca przekonany, że wybór tej piosenki jako promującej album był właściwy. Możliwe, że się mylę bo słuchając go częściej przekonuję się bardziej do niego. Ale bezdyskusyjnie polecam przede wszystkim utwór z tytułu posta oraz cały album muzyka. Jeden z lepszych albumów tego roku.
 ______________________________________

Chciałbym tym postem zareklamować najnowszy album Davida Gilmoura, który zresztą pewnie i tak się cieszy sporym powodzeniem (tytułowy numer jest już numerem jeden na naszej LP3). Pink Floydzi w Polsce są przecież Bogami. Jako ilustrację muzyczną wybrałem z albumu gitarzysty oraz  ikony Pink Floydów - na blog o Beatlesach -  bardzo 'beatlesowski' utwór. Wszak jego autor takich sugerowanych inspiracji  co do tego utworu  się nie wypiera.

David: Beatlesi odegrali ogromną rolę w mojej edukacji muzycznej. Zawsze uwielbiałem rozkładanie ich piosenek na czynniki pierwsze, i dociekanie jak zostały zrobione. John, Paul, George i Ringo nauczyli mnie wszystkiego. Byli fantastyczni.

Warto dodać, że David dobrze się zna z Paulem McCartney'em. Gdy Paul zbierał swój zespół gwiazd na swój spektakularny  koncert w Cavern w 1999, zaproponował gitarzyście Pink Floyd dołączenie do swego zespołu. "Zagrasz ze mną w Cavern, w Liverpoolu?" 'Zgoda, ale pod jednym warunkiem - odparł David.Musisz zaśpiewać 'I Saw Her Standing There'. Trochę marudził, ale na koniec przystał na to. Zagrać ten numer  z Paulem w Cavern to coś niesamowitego. Nie mogłem odmówić sobie tej przyjemności".
  "Ok, masz to" - odparł ex-Beatles, który początkowo nie zamierzał zagrać w tym koncercie żadnego przeboju Beatlesów. I zagrał ale tylko ten jeden. Oto on:


Wspomniany zespół gwiazd to prócz McCartney'a i Gilmoura, perkusista Deep Purple, Ian Paice, Mick Green z ... zespołu Billy J. Kramer and the Dakotas oraz klawiszowiec Pete Wighfield. Z 'beatle-ciekawostek' warto dodać, że David nagrał przepiękną wersję beatlesowskiego (mccartney'owskiego) klasyka: "Here, There And Everywhere". Piękny, łagodny głos ikony Pink Floydów i piękna ballada McCartneya... W wokalu ojca wspomaga syn Davida, Joe. Przypomnę, że ta piosenka zrobiła ogromne wrażenie na Lennonie, który przyznał się koledze, że jego kompozycje na płycie 'Revolver' są lepsze. Niżej David i KLASYK.


Wracając do piosenki ""Dancing Right In The Front Of Me"
David: To rzecz o nadziejach i oczekiwaniach, jakie wiążemy z dziećmi. Wyraża życzenie, by parły przed siebie i brały się z życiem za bary,a wszystko, za co się w życiu zabiorą, robiły z pasją. Obserwowanie ich od najmłodszych lat - towarzyszeniu im podczas dorastania i wchodzenia w zycie dorosłe. O pragnieniu by wyrwały się spod naszej opieki i kontroli, o chęci powiedzenia im: "Ruszajcie przed siebie w swoją drogę z radością i namiętnością"... Niełatwo wyrazić swoje pragnienia i marzenia związane z dziećmi bez czułostkowości i wzniosłości.Maybe I should have shown you a clearer plainer truth
That doesn't care about summer and less about youth
Now in this silence what more is there to do
Something has broken in me and in you

In watchful dependence a satellite spins
Cautiously circling the space that I'm in
It's bouncing me signals - distorted by time
And I'm stuck here waiting for the stars to align

Dancing right in front of me, all the lives I once could see
Slipping to and slipping fro, disappearing
Who's to know where they have gone - just out of sight
Into the shadows of my night
Who started out as stars in my eyes

There's a wide horizon, go on now take a chance
Your star is shining it lights a brighter path
It's all there inside you, take one day at a time
Reeling, freewheeling, I want to watch you fly

                                      
 _______________________
Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog 
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

1 komentarz:

  1. czytam ten blog częściej niż wszystko co dotychczas czytalem:)

    OdpowiedzUsuń