WRZESIEŃ, PAŹDZIERNIK 1972

  5 września - John Lennon wraz  Yoko Ono (oczywiście razem z zespołem Elephant's Memory) występują w show- telewizyjnym programie Jerry'ego Lewisa 'Jerry Lewis Day Telethon', którego celem jest zbiórka  funduszy dla osób dotkniętych dystrofią mięśni. Muzyk wykonuje utwór 'Imagine'  oraz 'Give Peace A Chance' ( w wersji reggae).


9 września - W 'Evening Standard' opublikowany zostaje wywiad Ray'a Conolly'ego z Ringo Starrem.

19 września - nalot policji na szkocką farmę Paula w Kintyre (hrabstwo Argyll). W szklarni w posiadłości McCartney'ów znajdują się sadzonki marihuany. Więcej w dalszej części HISTORII.

27 września  - jeden z bardziej smutnych - jak wspominał wtedy Ringo - dni w jego życiu. Tego dnia Rory Storm, lider pierwszego zespołu, w którym grał Starkey zostaje znaleziony martwy w swoim łóżku. Równie w tym samym domu, w Stormsville w Liverpoolu, także zostaje znalezione ciało matki Rory'ego.  
To podwójne, dziwaczne samobójstwo pary, po zażyciu dużych ilości barbituranów i alkoholu jest szokiem dla całego miasta i odbija się dużym echem po całej Wielkiej Brytanii. Rory cierpiał od wielu lat na depresję. Jej powody każdy łatwo rozumiał. Sława, kariera Beatlesów, samego Ringo... Miał 33 lata. Matka Rory'ego z kolei od lat nie mogła się otrząsnąć po śmierci swego męża. Ringo  bardzo zaszokowała ta wiadomość ale na pytanie Alana Williamsa, dlaczego nie pojawił się na pogrzebie swego kolegi, spokojnie odparł: "Nie byłem również obecny przy jego narodzinach, prawda?" 
Nie jest mi znana dokładna data tego wydarzenia ale we wrześniu 1972 Ringo  w londyńskich Olympic Studios nagrywa utwory 'Fiddle About'  oraz 'Tommy's Holiday Camp'. Towarzyszy mu London Symphony Orchestra orz Chamber Choir. Ringo chce je dołączyć do rock opery zespołu The Who, 'Tommy'. Pod całą muzyką do rock opery podpisuje się Pete Townsend, ale dwa wyżej wymienione utwory, nagrane tego dnia przez Starra to kompozycje basisty zespołu Johna Entwistle'a oraz perkusisty Keitha Moona.


John Lennon - Give Peace A Chance (reggae)
Ringo - Fiddle About

30 września - Melody Maker  publikuje wyniki corocznej ankiety czytelników. Pozycje -ex-Beatlesów nie powalają ale nie są też tragiczne. W sekcji brytyjskiej, w kategorii najlepszego wokalisty John zajmuje pozycję 9, jego album 'Imagine' jest 5 jako najlepszy album roku. W sekcji międzynarodowej, w kategorii najlepszego kompozytora John jest na miejscu 3. Ringo jako perkusista  jest 9, Paul wśród basistów na miejscu 7. Album 'Bangla Desh' w kategorii albumów jest numerem 2, 'Imagine' numerem 7. Wielki sukces John odnosi samodzielnie wśród czytelników 'New Musical Express'. W kategorii na najlepszych na świecie muzyków John zostaje wybrany najlepszym wokalistą świata.

Październik.
W Morgan Studios w londyńskim Willesden Paul z Wings rejestruje utwory 'Hi, Hi, Hi', 'C Mon', 'Country Dreamer', 'Live And Let Die' oraz 'I Lie Around'. W trakcie sesji wieczornych dołącza do nich John Bonham, bębniarz Led Zeppelin. W tym samym czasie rozpoczęte w marcu tego roku prace nad albumem 'Red Rose Speedway' zostają przeniesione na drugą połowę miesiąca do studiów przy Abbey Road.
Ringo Starr leci do Hollywood, aby zainteresowanym dystrybutorom przedstawić swój nowy film 'Born To Boogie' ( z Marcem Bolanem i T. Rex).
Także w październiku w Record Plant John i Yoko tworzą wspólny album 'Approximate Infinite Universe'.
W Anglii, w trakcie niezwykle mozolnej, trzymiesięcznej sesji nagraniowej w Abbey Road, George rejestruje nowe utwory mające się znaleźć na albumie 'The Light That Lightened (sic) The World'. Tytuł  ten później zostanie zmieniony na 'Living in A Material World'. Współpracując z Philem Spectorem George na początku tworzy utwory 'Give Me Love (Give Me Peace On Earth)' oraz 'Miss O'Dell', które w następnym roku zostaną wydane na jego singlu. Premiera albumu zaplanowana zostaje na styczeń/luty 1973 (nagrania będą jednak jeszcze trwać przez cały styczeń następnego roku).
Londyński Scotland Yard uznaje sierżanta Pilchera winnym korupcji, wymierzając mu karę sześciu lat pozbawienia wolności. John od dawna twierdził, że Pilcher był odpowiedzialny za przechowywanie w swoim mieszkaniu zabronionych substancji. Norman Pilcher to słynny londyński detektyw, szef lotnej brygady tzw. Drugs Sguad, majacej za zadanie walkę z dealerami narkotyków, jednak specjalizujący się w 'polowaniach' przede wszystkim na słynne gwiazdy muzyki pop, w celu udowodnienia im posiadania i zażywania narkotyków. Pilcher zapisał się na kartach historii The Beatles jako jedna z najbardziej niesympatycznych postaci (wykpił go np. Eric Idle, członek trupy Monthy Pythona w filmie 'The Rutles', zabawnej parodii biografii The Beatles).
Wśród aresztowanych przez niego byli: George Harrison, John Lennon(październik 1968 - zdjęcie, więcej w HISTORII), Donovan czy dwójka liderów The Rolling Stones, Mick Jagger i Keith Richards. W 'I Am The Walrus' zwrot 'Semolina Pilchard' prawdopodobnie została użyta przez Johna właśnie w stosunku do tego policjanta.

11 października - przy pomocy brytyjskich mediów Paul wystosowuje apel o zwrot swej skradzionej gitary, na której grał z Beatlesami. Mówi w nim: 'Jeśli ten złodziej ukradł ją na sprzedaż, równie dobrze może ją odsprzedać mnie samemu".  Przypuszczalnie chodzi o słynnego Hofnera. Na liście 10 najsłynniejszych 'skradzionych' gitar, instrument Paula znajduje się na miejscu 8.

12 października - w Ameryce w telewizyjnym programie 'The Flip Wilson Show' zostaje pokazany teledysk (wersja psychodeliczna  zespołu Wings 'Mary Had A Little Lamb'.

23 października - Ringo jedzie na kamping Butlins (położony na wyspie Isle of Wight), aby dla angielskiej filii EMI rozpocząć prace filmowe do produkcji Gootimes Enterprises 'That'll Be The Day'. Wśród występujących w filmie gwiazd jest David Essex, Keith Moon oraz... Billy Fury, stary znajomy Beatlesa. Zdjęcia będą trwać siedem tygodni i zakończą się 14 grudnia, choć udział Ringa skończy się dwa tygodnie wcześniej z powodu zakończenia kręcenia scen z jego udziałem. Premiera londyńska odbędzie się 12 kwietnia 1973 (więcej o tym interesującym projekcie w LISTOPADZIE 1973). Na zdjęciu niżej David Essex z Ringo.

Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog 
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz