36. FOTKI : Film 'HELP!' - 2

 1965
  Film 'Help!'(czytaj tutaj: Help!, oglądaj fotki: fotki).Kolejna porcja fotografii: z filmu, z planu, mniej lub bardziej znane, z tzw. scen usuniętych. Gadżety, plakaty filmowe z różnych państw.  
Post z serii fotek ale jednocześnie do serii zdjęciowej HISTORII THE BEATLES.


Dziwny (epitet jakim zachodni fani określają go w sieci - np.  Yosugi z Kraju Wschodzącej Wiśni, który jest wiernym obserwatorem mego blogu, czytając teksty posługując się wbudowanym tutaj tłumaczem stron Google'a, pozdrawiam Yosug!i) rzeczywiście polski plakat do filmu. Tym bardziej, że w plakatach filmowych polscy artyści zawsze odnosili sukcesy. Poniżej plakaty niemieckie, amerykańskie, włoskie, hiszpańskie, nawet japoński. Polski plakat wypada blado... Przy okazji mała refleksja. Beatlesi w okresie trwania zespołu niespecjalną wagę przykładali do, znanego dzisiaj prawie każdemu, logo Beatles z dużym T, pomijając oczywiście to, że wiedzieli, że coś musi być na perkusji. Stąd brak tego loga np. w filmach, zupełnie różne napisy nazwy zespołu w 'Help', z czasem w 'Magical Mystery Tour' czy na 'Yellow Sumarine' (logo tzw. hippisowskie). Na singlach to już zupełnie dowolność napisu zespołu, sami muzycy zrezygnowali z T-loga na Białym Albumie czy 'Abbey Road' (przypuszczalnie tamte logo było dla nich symbolem dawnych, "dziecinnych' czasów, choć już w filmie 'Let It Be' Ringo je zakłada na perkusję. Nasi projektanci plakatów w plakacie 'Help!' prawie zupełnie nie zaakcentowali nazwy zespołu. 
Mała refleksja: dwa zdjęcia wyżej i to poniżej, przedstawiają scenę z lotniska, gdy Beatlesi w przebraniu opuszczają Anglię. Pomijając Paula, Ringo z Johnem i George'm, wyglądają tak jak będą wyglądać za kilka lat (Ringo zupełnie jak w filmie "Jaskiniowiec').
 
 
 


*******

Muzyczny blog  Historia The Beatles  Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

2 komentarze: