"Backbeat"


Znakomity film o wczesnych latach The Beatles w Hamburgu, kształtowaniu się zespołu (jeszcze z Bestem) ale przede wszystkim o Stuarcie Sutcliffie, jego przyjaźni z Johnem, miłości do Astrid. Film zdawkowo porusza relacje Johna z Paulem, Cynthią - głównym bohaterem jest Stu.

Reżyseria: Ian Softley
Scenariusz: Ian Softley, Stephen Ward
Produkcja: 1994, Wielka Brytania , Niemcy
Obsada: Stephen Dorff jako Stuart Sutcliffe, Sheryl Lee jako Astrid Kirchher, Ian Hart jako John Lennon.
W muzyce kapitalnie zaprezentowano wczesnych "Beatlesów" od strony muzycznej. W zespole, który nagrywał wszystkie piosenki czy tzw. The Backbeat Band grali :
   


  •     Dave Pirner (Soul Asylum): śpiew
  •     Greg Dulli (The Afghan Whigs): śpiew
  •     Thurston Moore (Sonic Youth): gitara
  •     Don Fleming (Gumball): gitara
  •     Mike Mills (R.E.M.): bass gitara
  •     Dave Grohl (Nirvana/Foo Fighters): perkusja
Jak widzicie niezły skład supergrupy. Cała muzyka z filmu na soundtracku. Ja ten film obejrzałem - na raty - teraz, gdy piszę akurat o początkach zespołu. Znakomita pozycja dla fanów Fab 4 ale nie tylko. Trochę pozmieniano fakty ale ogólnie film dość wiernie przedstawia wydarzenia z historii zespołu i tzw. "zagubionego, zaginionego" Beatlesa (lost Beatle) jak nazywa się do dzisiaj Stuarta. 
Konsultantem do filmu była Astrid Kirchherr, która powiedziała, że była pod wpływem gry Stephena Dorffa jako Stuarta. A Paul McCartney ? Specjalnie nie był pod wrażeniem filmu ale jeśli przeczytamy jego wypowiedź poniżej, to rzeczywiście film oddaje dość dokładnie epokę wczesnych Beatlesów, skoro Paul przyczepia się tylko do ... 
 
PAUL: "Nie podobało mi się to, że  w filmie dali Johnowi te piosenki, które śpiewałem ja jak np. "Long Tall Sally"... Ale duże wrażenie zrobił na mnie aktor grający rolę Stuarta".
Muzyczny blog  Historia The Beatles  Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

 ____________________________________________________________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz