THE BEATLES NEWS - (01)

Przeważnie unikam podawania newsów ze 'świata The Beatles'. Jest tego mnóstwo. Odnotowuje się każde wydarzenie, w którym uczestniczy Paul, Ringo, Yoko czy dzieci Beatlesów. Nowe videoclipy, odnalezione materiały, książki, pomniki... itp itd.
Dzisiaj wyjątkowo dwa ciekawe newsy. O pomniku ale tym razem pierwszym w rodzinnym Liverpoolu. Oraz news z Patti Boyd ze śmiercią Cilli Black w tle. Niewykluczam, że co jakiś czas podobne posty będę zamieszczał, ale nie chcę tego robić regularnie. Polskich czytelników mego bloga po newsy zapraszam pod adres: http://beatles.kielce.com.pl.

POMNIK BEATLESÓW NA LIVERPOOLSKIM NABRZEŻU. 
 
Liverpool. Nowy pomnik zespołu ma być usytuowany na kultowym wybrzeżu miasta. Fundatorem czterech posągów z brązu jest Klub Cavern, który zapłacił za rzeźby ok. 200 000 funtów. Pomysłodawcą jest Bill Heckle, jeden z właścicieli otwartego na nowo w 1991 roku legendarnego liverpoolskiego klubu, w kórym debiutowali Beatlesi. Bill stwierdził, że na świecie jest tyle pomników zespołu, że czas by wreszcie ich rodzinne miasto doczekało się takiego. Pomnik Beatlesów z pewnością będzie już stał na swoim miejscu do końca 2015.

               ŚMIERĆ CILLI BLACK, PATTI BOYD 
W RODZINNYM LIVERPOOLU


Drugi news jest innej tonacji. Niestety ale 1-go sierpnia 2015 zmarła Cilla Black, liverpoolska piosenkarka, przyjaciółka The Beatles, której menadżerem był także Brian Epstein. na pogrzebie pojawiła się Patti Boyd, która ponownie odwiedzając Liverpool udzieliła wywiadu Markowi Lewisohnowi, między innymi na temat swego życia z George'm. 
Patti poznali się na planie filmu 'A Hard Day's Night' (na dolnym zdjęciu Patti z prawej). 'Pod koniec zdjęć zaprosił mnie na kolację. Odparłam, że nie mogę bo spotykam się ze swoim chłopakiem. Popatrzył na mnie tak zbity z tropu, że szybko dodałam, że może do nas dołączyć jeśli chce.'
   Patti przypomniała także zabawną anegdotę, gdy na progu mieszkania w Knightsbridge (wynajmowanego przez George'a i Ringa) pojawił się brodaty, brudny łachmaniarz. Towarzyszyła im także Maureen, wtedy jeszcze dziewczyna Ringa. Wszyscy nie wiedziali jak się zachować gdy brudny człowiek powiedział: "To ja Paul" i odsłonił swoją twarz. Chciał uciec przed fanami i ich oszukać, przy okazji robiąc nam psikusa. "Udało mu się wyśmienicie". 
Patti odniosła się także do wspaniałego, jej zdaniem ale i bardzo intymnego pogrzebu starej przyjaciółki. "Myślę, że Cilli by się to podobało".
  
 
Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog 
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.
 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz