CHEAP TRICK - "SGT. PEPPER LIVE" LAS VEGAS 2009

DVD, CD
25 sierpnia 2009 - Las Vegas.
(ponadto:wrzesień 13, 14, 15, 17, 18, 19, 21, 22, & 23)
Miejsce: Hotel Hilton
Z okazji 42 rocznicy wydania albumu "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band'
Wykonawca: CHEAP TRICK plus zaproszeni goście (muzycy)
Produkcja albumu: Geoff Emerick
Produkcja: Bill Edwards
Ceny biletów: 65-95 $                               

Cheap Trick to od lat uznany rockowy zespół z Ameryki. Jak sami muzycy przyznają, swoje istnienie zawdzięcza The Beatles. Wokalista zespołu Robin Zander: "Śpiewałem piosenki Beatlesów odkąd skończyłem 12 lat. Cała ta Bruytyjska Inwazja porwała mnie. Kupiłem gitarę w sklepie ojca Ricka i wszedłem do zespołu". 
Pamiętajmy, że gitarzysta i lider zespołu Rick Nielsen oraz perkusista Bun E. Carlos pracowali z Johnem Lennonem nad  jego ostatnim albumem 'Double Fantasy'. Nielsen wyznaje, że to oni zainspirowali Johna do napisania 'I'm Losing You'. Nielsen współpracował wcześniej z Ringo a sameu Paulowi podarował gitarę basową Les Paul. Leworęczną, jedną z trzech egzemplarzy jakie Les Paul zrobiła w latach 60-tych.
Od kilku dni oglądam często najnowsze dvd, które mi przypadkowo wpadło do rąk, wreszcie, bo o jego istnieniu wiedziałem już dawno, a fragmenty widziałem na Youtube. Obejrzenie całego koncertu w 5.1 Surround na fajnym ekranie robi naprawdę wrażenie. Luksusowy hotel, na widowni stoliki dla zgromadzonych gości, na stolikach dyskretne lampki, alkohol, kawa. Blichtr jak na koncertach Elvisa, ale całe wydarzenie tchnie duchem Beatlesów, mimo braku szalejącego tłumu, jakże nieodłącznej części każdego koncertu. Atmosfera zmienia się pod koniec, gdy pod scenę podchodzi grupa tańczących młodych ludzi. Niżej kilka znalezionych w sieci wypowiedzi.
Rick Nielsen (w czasie koncertu gra na gitarze, na której wymalowane są portrety Beatlesów z albumu z 1967): Gramy wszystko, nie chcemy być przecież bandem coverującym Beatlesów.

Bill Edward: To nie jest koncert z typu 'w hołdzie'. To koncert Cheap Trick z muzyką 'The Beatles'. Zespół na scenie będzie sobą a nie imitował Beatlesów.

Geoff Emerick (wieloletni asystent George Martina podczas nagrywania Beatlesów): Technologia umożliwiła odtworzyć teraz całą zawartość 'Peppera' na scenie. W tamtych czasach to było niemożliwe... Wybór na wykonanie tego akurat  Cheap Ttrick jest idealny. Nikt nie zrobiłby tego lepiej.
Koncert znakomity. Większość piosenek śpiewa oczywiście wokalista zespołu, ale kilka innych zaproszeni goście. Najsłabiej wypada niestety Joan Osbourne w 'Lovely Rita'. Rob Laufer 'Within You Without You' to jedyne wykonanie nie gorsze niż oryginał. Znakomicie wypada także najmłodszy na scenie Ian Ball, wokalista nieznanej mi bliżej indie rockowej grupy Gomez z Anglii w piosence, a jakże, 'When I'm Sixty-Four'. Polecam. Po prostu. Dla fanów The Beatles wspaniałe doznanie. Cały album po kolei plus na deser finał albumu 'Abbey Road'.Skład: 
Cheap Trick w składzie: 
    Robin Zander: główny wokal, rytmiczna gitara
    Rick Nielsen: solowa gitara , chórki
    Tom Petersson: gitara basowa, chórki 
    Bun E. Carlos: perkusja, instrumenty perkusyjne
plus dodatkowi zaproszenie muzycy do zespołu :
    Magic Cristian: klawisze, chórki
    Danny Louis (z Gov't Mule): specjalnie gościnnie, klawisze
Specjalnie goście:
    Joan Osborne
    Ian Ball
    Bill Lloyd (z Foster & Lloyd)
    Rob Laufer

Orkiestra w składzie: Steve Armour, Laura Bontrager, Dibyarka Chatterjee, Tom Christiansen, Nicenovia Cummins, Stephanie Cummins, Glen Drewes, Netanel Druiblate, Eric Fraser, Prateek Haldar, Craig Johnson, Chris Komer, Bill Lloyd, David Mann, John Miller, Jeff Nelson, Chris Parker, Patrick Pridemore, John Putnam, Maxine Roach, Glen Roven, Dave Sharma, Samita Sinha, Liah-Wen Ting, Una Tone & Belinda Whitney
Zawartość:
- "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band"
- "With a Little Help from My Friends"
- "Lucy in the Sky With Diamonds"
- "Getting Better"
- "Fixing a Hole"
- "She's Leaving Home"
- "Being for the Benefit of Mr. Kite!"
- "Within You Without You" - Harrison
- "When I'm 64"
- "Lovely Rita"
- "Good Morning Good Morning"
- "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (Reprise)"
- "A Day in the Life"
-  'Medley Song' (czasem zwana jako 'Golden Slumbers Melody')


czytaj: Cheap Trick na Moim TOP200
___________________  
Muzyczny blog *  Historia The Beatles * Music Blog 
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz