FOTKI: MIX 1962

Trochę prehistorii, nie mniej fascynującej...

 
Występ w rodzinnym Liverpoolu, w klubie Cavern pod tytułem "Welcome Home". 9 czerwca 1962. Beatlesi dopiero co wrócili z Hamburga. 
JOHN: To chyba jakiś niemiecki zespół, ale śpiewają dobrze po angielsku. Tak o nas mówili niektórzy fani...
RINGO: To, że byliśmy jak gang, na pewno nam pomagało. Mick Jagger nazwał nas Czterogłowym Potworem, bo wszędzie chodziliśmy we czterech  i byliśmy jednakowo ubrani. Wszyscy byliśmy w czarnych swetrach z kołnierzykami polo i czarnych garniturach. Mieliśmy takie same fryzury i rzeczywiście wyglądaliśmy jak Czterogłowy Potwór.


12.01.1962- Brian oficjalnym menadżerem.

John Lennon, (Paul McCartney powyżej, fragment), Gene Vincent, George Harrison Pete Best, Hamburg 1962


GEORGE:  Jako zespół byliśmy ze sobą  bardzo blisko. Można to o nas śmiało powiedzieć - byliśmy bliskim przyjaciółmi. Mogliśmy się bardzo kłócić między sobą, ale byliśmy bardzo zżyci. Zawsze trzymaliśmy się razem, gdy byliśmy wśród innych ludzi lub w różnych sytuacjach. Jeśli kłóciliśmy się, to z reguły chodziło to o miejsce w furgonetce, o to kto będzie siedział obok kierowcy, bo reszta musiała siedzieć na kole lub na podłodze przez całą drogę do Szkocji czy gdzieś tam. Rzucaliśmy się na siebie, popychając i protestując: "teraz moja kolej na siedzenie z przodu!".


______________________________________

Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.
HISTORY THE BEATLES

1 komentarz:

  1. Cudny blog. Poświęcam mu prawie codziennie 15-30 minut, w weekendy dłużej. Kawa, Beatlesi na Pana blogu, propozycje muzyczne z Pana drugiego blogu, piękną Pan tam wstawił dzisiaj piosenkę, chodzi mi o 'What if im wrong'. Gratuluję wspaniałego blogu. Jestem bardzo ciekawa jak Pan wygląda. Ala

    OdpowiedzUsuń