Sgt. Pepper Anno Domini 2017 - (2)

Premiera "nowego albumu" The Beatles, czyli rocznicowej edycji z okazji 50-lecia wydania 'Sgt; Pepper's Lonely Hearts Club Band' w nowych miksach Gilesa Martina zbliża się wielkimi krokami. 26 maja 2017. 
Kolejne nowe rzeczy do kolekcji Fana The Beatles. Cd, DVD, winyle. Wersje kolekcjonerskie! Pisałem o tym zresztą niedawno na blogu, co łatwo znajdziecie bez podawania przeze mnie linka, jeśli nie to zakładce MIX. Na całym świecie stacje telewizyjne, radiowe, wytwórnie muzyczne, magazyny muzyczne ekscytują się tym wydarzeniem a ci, którzy mieli okazję wysłuchania nowego albumu są pod ogromnym wrażeniem. 

Ringo Starr powiedział krotko: Moje bębny wróciły!!!

Nowych programów o albumie, zespole, audycji, artykułów jest i będzie bez liku. Wspomnę dzisiaj tylko o jednym. Produkcje BBC zawsze zasługują na szczególną uwagę. Jakiekolwiek. Na początku czerwca BBC 2 zaprezentuje nowy film dokumentalny wytworni Huge Films w reżyserii Francisa Hanly'ego zatytułowany 'Sgt. Pepper's Musical Revolution', w którym zobaczymy materiały nigdzie wcześniej niedostępne. 
Który to już raz? W filmie usłyszymy fragmenty nieopublikowanych, nieznanych dotąd między innymi zapisów rozmów pomiędzy Beatlesami w czasie nagrywania albumu. Czy będą to naprawdę materiały 'dziewicze' dla nas, fanów zespołu ? Śmiem wątpić. Już sam film, 'Eight Day's A Week' The Touring Years' reklamowany był jako zawierający przez nikogo nie słyszane, nie oglądane materiały. Z tym było różnie. Dla fanów The Beatles bardziej obeznanych w twórczości bootlegowej i pirackich filmach o The Beatles (choćby z The Fab Four Productions), kolekcjonowaniu ich, były to materiały od dawna znane i może gdzieś parę minut błysnęło na ekranie coś, czego nie znaliśmy.


O ważności, spuściźnie legendarnego albumu The Beatles dla całych, kolejnych już pokoleń słuchaczy, fanów muzyki pięknie powiedział znany brytyjski muzyk, dziennikarz, kompozytor (między innymi do brytyjskich seriali komediowych),   w tym także propagator muzyki poważnej, na zdjęciu wyżej, Howard Gooddall, (który zresztą zaprezentuje w telewizji wspomniany wyżej dokument 'Sgt. Pepper's Musical Revolution'): Bez względu na to jakiej muzyki lubisz słuchać, jeśli powstała ona po 1 czerwca 1967 roku, jest bardzo prawdopodobne, że powstała pod mniejszą lub większą inspiracją albumem "Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band". Już sama ambicja w nagrania albumu jak konceptu, jego kompozycjach, aranżacjach, czy wykorzystaniu przełomowych technik i nowinek nagraniowych wyróżnia album spośród innych. Ten album to punkt zwrotny w muzyce XX wieku a mnie zawsze pasjonowało odkrywania historii ukrytej za muzyką.No cóż, czekamy.
Sgt. Pepper Anno Domini 2017 1
 _________________________________
Beatleblog * Historia The Beatles * Beatleblog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.
HISTORY OF THE BEATLES 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz