Paul McCartney w Krakowie. 3.12. 2018. Co usłyszymy?

30 listopada 2018 roku. Dokładnie wczoraj Paul, w ramach trasy 'Freshen Up' wystąpił w stolicy Danii, Kopenhadze (Royal Arena, przy 18-20, Hannemanns Allé). Zgromadzeni tam widzowie usłyszeli kolejno: 1. A Hard Day's Night
2. Junior's Farm
3. All My Loving
4. Letting Go
5. Who Cares
6. Got to Get You Into My Life
7. Come On to Me
8. Let Me Roll It
9. I've Got a Feeling
10. Let 'Em In
11. My Valentine
12. Nineteen Hundred and Eighty-Five
13. Maybe I'm Amazed
14. I've Just Seen a Face
15. In Spite of All the Danger (piosenka jeszcze z zamierzchłych czasów The Quarrymen, pre-beatlesowskiej   kapeli   Johna Lennona, do której dołączył Paul i WSZYSTKO się zmieniło)
16.From Me to You
17. Dance Tonight
18. Love Me Do
19. Blackbird 

20. Here Today - musi być, w hołdzie Johnowi!!!
21. Queenie Eye
22. Lady Madonna
23. Eleanor Rigby
24. Fuh You
25. Being for the Benefit of Mr. Kite!
26. Something - kolejny hołd drugiemu koledze z The Beatles
27. Ob-La-Di, Ob-La-Da
28. Band on the Run
29. Back in the U.S.S.R.
30. Let It Be
31. Live and Let Die
32. Hey Jude

       w clipie amatorskie nagranie z Kopenhagi)
 

    I na bis
33. I Saw Her Standing There
34. Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (Reprise)

35. Helter Skelter
36. Golden Slumbers
37. Carry That Weight 
38. The End

Pogrubione to oczywiście piosenki z repertuaru The Beatles. Czy takiego zestawu możemy się spodziewać za dwa dni w Krakowie? Z pewnością tak, na pewno zakończenia. Repryza tytułowego numeru z 'Peppera' oraz na koniec suita 'Abbey Road Medley'  czy inaczej nazywana 'Golden Slumbers Melody'. Ale już w środku koncertu może być inaczej, ale bez jakichś specjalnych zmian. Dwa dni przed Kopenhagą, w stolicy Francji Paul śpiewał np. w części na bis 'Birthday'. We wrześniu w Kanadzie w playliście koncertowej były 'Hi, Hi. Hi' i 'Can't Buy Me Love'. Czy w Krakowie Paul pominie 'Yesterday'??? Paul bardziej posiwiały, ale na szczęście nadal ten głos, choć z pewnością zbliża się ten czas gdy muzyk przestanie koncertować. Dlatego cieszmy się jeszcze, że największy żyjący muzyk odwiedza drugi raz nasz kraj. Czy odniesie się w jakiś sposób do naszej sytuacji w kraju, jak zrobił to Mick Jagger czy niedawno w Meksyku Roger Waters? Zobaczymy!


 

Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki
HISTORY of  THE BEATLES

1 komentarz:

  1. Dzięki Autorze za info. Spotkamy się w Krakowie, choć jak Cię poznamy? Ania z mężem i siostrą. Siostra jest bardzo zauroczona Beatlesami, dzięki Twojemu blogowi, a wcześniej była bardzo krytyczna w stosunku do tego zespołu. Kojarzył się on jej tylko z 'je je je'. God Bless Paul! Aha, i świetny - jak zawsze - tekst o 'śmierci Paula' i płycie Abbey Rod.

    OdpowiedzUsuń