ALL MY LOVING - LP "With The Beatles"

3. "ALL MY LOVING"
Kompozycja: Lennon - McCartney 100%)
Nagranie: 30 lipca 1963
Miksowana:  21 sierpnia, 29 października 1963;

Producent: George Martin

Inżynier: Norman Smith
Długość: 2'06”
Podejść: 14


Wydana: 22 października 1963 (UK), 20 stycznia 1964 (US)
 
Obsada:
JOHN: chórki, rytm. gitara (1958 Rickenbacker 325)
PAUL: wokal prowadzący, chórki, bass (1961 Hofner 500/1)
GEORGE: chórki, solo gitara (1962 Gretsch 6122 "Country Gentleman" )
RINGO: bębny (1962 Ludwig Downbeat Black Oyster Pearl

 
Dostępne:
With The Beatles, (UK: Parlophone PMC 1206; PCS 3045, Parlophone CDP 7 46436 2, US: Capitol CLJ 46436)
Meet The Beatles, (US: Capitol (S)T 2047, Capitol CDP 7243 8 66875 2 4)
All My Loving (EP), (UK: Parlophone GEP 8891)
The Beatles 1962-1966, (UK: Apple PCSP 717, US: Apple SKBO 3403, Apple CDP 0777 7 97036 2 3}
Live At TheBBC
Anthology 1Absolutny klasyk zespołu nie wydany przez niego na singlach, choć w niektórych krajach nie popełniono tego błedu

Trzeci numer na płycie. Piosenka napisana przez Paula z myślą o Jane. Napisana na raty w ciągu tras koncertowych. Chociaż romantyczny związek tych dwojga nie skończył się małżeństwem ( z powodu zdrady Paula), uczucie do Jane zainspirowało Paula do napisania wielu romantycznych, miłosnych piosenek. Pierwszą z nich była właśnie „All My Loving”.
PAUL: „To pierwsza piosenka, do której napisałem najpierw tekst. Nigdy nie pisałem liryki zanim nie miałem akompaniamentu... na początku to było lekkie country and western. Graliśmy w Moss Empire... Przyjechaliśmy na koncert i pamiętam, że za sceną stało pianino. Nie miałem wtedy ze sobą gitary, była pewnie u naszego road-managera (Neil Aspinall), pamiętam jak zacząłem wygrywać tony melodii właśnie na tamtym pianinie. To była dobra koncertowa piosenka, na żywo się świetnie sprawdzała”.
Nagrana w czasie trzeciej sesji do „With The Beatles” jako ostatnia, tuż po „it Won't Be Long”. Solo gitarowe george modelował wzorując się na legendarnym muzyku sesyjnym Checie Atkinsie. John uważał, że to jedna z najlepszych piosenek Paula i był dumny bardzo ze swojego – acz niewielkiego – wkładu w tą piosenkę. 
JOHN: „All My Loving” jest Paula. Żałuję, że to mówię, ha ha ha. Ponieważ do diaska to piekielnie dobry numer.../Ale ja świetnie grałem w nim w tle na gitarze”.
 
Biografowie zespołu sugerują, że pojawienie się tej, tak udanej samodzielnej piosenki było sygnałem dla Johna, że w osobie Paula ma groźnego konkurenta do bycia liderem w zespole.
Od momentu pojawienia się tego numeru w repertuarze zespołu stał się on obowiązkowym numerem koncertowym – po zagraniu go w słynnym i pierwszym „Ed Sullivan Show” piosenka stała się – choć nie wydana na singlu - jednym z największych w owym czasie hitów zespołu.
PAUL: „Pierwszy raz usłyszałem ją jak nadał ją David Jacobs – znany DJ. Do tej pory uważałem ją za kolejna ścieżkę na albumie. Ale gdy ją zagrał w radiowym show – odebrałem ją inaczej. Słuchało ją miliony ludzi, w BBC. Wtedy polubiłem ją: „'Wow, to jest dobry numer' , choć myślę, że zawsze ją lubiłem”.


Mimo, że piosenka będąc tak wielkim przebojem nie została wydana singlu to np. w Kanadzie została wydana jako singiel ale i George Martin dostrzegł urok i siłę utworu proponując go na tytułowy numer czwartej EP-ki zespołu, wydanej 7 lutego 1964 roku.

*******
Muzyczny blog  Historia The Beatles  Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz