06. 1965 - ciąg dalszy

Dzisiaj uzupełniam trochę zapuszczoną ostatnio serię LISTÓW JOHNA. W 1965 roku członkowie zespołu  zostali wybrani najlepszym zespołem przez czytelników New Musical Express.  Najlepsza Grupa Wokalna Świata  - otrzymali dziewięć tysięcy trzysta dwadzieścia głosów, przy 6002 oddanych na The Rolling Stones, John został wybrany Najlepszym Brytyjskim Wokalistą (5631 głosów) , wyprzedzając minimalnie ...Cliffa Richarda (5407).
Tak podziękował im John w w liście wysłanym do magazynu (oczywiście jak zawsze tej serii pisownia, wielkość liter, podkreślenia itd - oryginalna):

"Drodzy Czytelnicy N.M.E.
Epstein i John.
Pragniemy podziękować wszystkim, którym zawdzięczamy tak wysokie miejsce w sondażu. Naprawdę doceniamy Wasze GŁOSY i Wasze PIENIĄDZE. I OBIECUJEMY - JEŚLI W PRZYSZŁYM ROKU PONOWNIE WYGRAMY WYBORY, W PIERWSZYM I OSTATNIM RZĘDZIE PODNIESIEMY STANDARD.PODZIĘKOWAŃ.
TAK
John Lennon, Paul McCartney, George Harrison, Ringo Starr


W 1965 roku John wydał swoją drugą książkę zatytułowaną "A Spaniard in The Works". Egzemplarz książki John wysłał Epsteinowi z krótką dedykacją:
Brian
Mam nadzieję, że u ciebie wszystko w porządku ? 
PS. Tylko weź  w cholerę przeczytaj!
  Pozdrawiam 
  John

Również w 1965 John napisał list do swojego przyjaciela jeszcze z Liverpool Art College, Jonathana Hague, który uzyskała stypendium  British Council jako malarz i wyjechał do Holandii. List jak list, lekko dowcipny, zwyczajny, przytoczę z niego tylko fragment dotyczący tematu "poczty fanów". Pamiętamy przecież, że muzycy wciąż byli zasypywani listami z całego świata:
....
W każdym razie miło, że napisałeś. Mój adres wygląda nieszczególnie -  ale oto on.
J.Lennon
Kenwood, St. George's  Hill
Cavendish Rd
Weybridge
Surrey
Gdybyś do mnie pisał - postaraj się użyć podobnej koperty, jak poprzednio - wiesz, BRĄZOWEJ - inaczej Twój list może się zapodziać wśród wesołej poczty od fanów...


Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz