Maj 1966

The Beatles w czasie sesji 'Revolver'
9 maja – nagrywanie 'For No One'.
RINGO: Pomysł nakręcenia  filmów promocyjnych do 'Paperback Writer' / 'Rain' miał uchronić nas od jeżdżenia po świecie,uważaliśmy, że wysłanie takiego filmu jest świetnym pomysłem. Nie myśleliśmy o tym by nazwać to video. To miało być dla telewizji. Praca na 'Rain' była niezwykle ekscytująca, że względu, na Klausa Voormanna, który wszystko zaprojektował' To była świetna zabawa'
19 -20 maja – kręcenie clipów do singla: piosenki Paperback Writer oraz Rain. Pierwszego dnia zdjęcia w Studiu One w Abbey Road, drugiego w Chiswick House. Reżyseruje Michael Lindsay-Hogg, który spotka się jeszcze z Beatlesami za trzy lata przy 'Let It Be'. Oba clipy, nakręcone w wersjach czarno-białych oraz kolorowych - pierwowzory dzisiejszych teledysków wysłane zostaną do krajowej BBC (Thank Your Lucky Stars) oraz do USA (dla Eda Sullivana). 
 
 RAIN

 
21 maja - `Rubber Soul', 25-ty tydzień w Top 10 (UK New Musical Express chart).
26 maja – nagrywanie 'Yellow Submarine'
27 maja – londyński koncert Boba Dylana (w Royal Albert Hall), przed którym odwiedzają go wszyscy Beatlesi. W czasie swego pobytu w Londynie, Bob odwiedza Lennona w jego posiadłości w Kenwood (Weybridge). Para muzyków jest sfilmowana, na zdjęciach widać, że obydwaj są mocno pod wpływem narkotyków, choć obaj są w ciemnych okularach. 
John i Dylan, 1966 Londyn
30 maja – w USA ukazuje się singiel Paperback Writer/Rain z dwiema stronami A. 
Paperback Writer to jedyna kompozycja zespołu z 1966 roku, wykonywana przez zespół na trasie ich ostatniego tournée po USA w '66. Singiel jest na szczycie Billboardu tylko dwa tygodnie, ustępując miejsca Strangers In The Night Franka Sinatry. 
W tym samym dniu Brian Epstein wylatuje do USA ustalić szczegóły następnej amerykańskiej trasy
zespołu ale już tylko po Ameryce. Większe pieniądze miały tutaj decydujący wpływ bo zaproszeń z Europy było bez liku.
GEORGE: ...Na przykład 'Paperback Writer' był nakładany podwójnie i na scenie brzmiał drętwo. Dlatego też (przynajmniej  podczas amerykańskiej trasy) doprowadziliśmy do takiej sytuacji, że robiliśmy "nogi Presley'a", machaliśmy do tłumów, a ludzie się bardzo darli, i krzykiem zagłuszali to co graliśmy. Jak powiedział Paul, krzyki zagłuszały wiele kompromitujących momentów'.
31 maja – w czasie krótkiej przerwy od sesji 'Revolver', Ringo Starr bierze udział w sesji zdjęciowej do magazynu 'The Beatles Book. W owym czasie było sporo gazetek, magazynów dla fanów, z których jednym z najbardziej popularnych był właśnie 'The Beatles Book'.Rain - take 2 - kręcenie clipu


Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz