LOVE - album, projekt (2)


O albumie i projekcie "LOVE" czytaj także wcześniej: TUTAJ


Reżyseria: Adrian Wills 
Producent: Producers: Martin Bolduc & Jonothan Clyde
Wykonawczy producent: Jacques Méthé & Neil Aspinall 
Czas: DVD 1 godz 22 min. 
Produkcja : 2008, USA 
Data wydania: 20 października 2008 (15 lutego 2011 na iTunes)

George Harrison, Guy Laliberte
Neil Aspinall.
Jak napisałem wcześniej, “All Together Now” to film dokumentalny o przygotowaniach, powstawaniu słynnego widowiska “Love”, inspirowanego muzyką The Beatles. W filmie prócz muzyki Fab 4 występują: Sir Paul McCartney, Ringo Starr, Yoko Ono Lennon, Olivia Harrison, Sir George Martin, Giles Martin, Guy Laliberté & LOVE Dyrektor  Dominic Champagne.
 Film ten zdobył w 2010 roku Grammy  w kategorii Best Long Form Music Video! 

  Film poświęcono pamięci Neilla Aspinalla, zmarłego w marcu 2008.

Adrian Wills oraz Dominic Champagnee - odpowiedzialni za projekt.
Całe przedsięwzięcie powstało dzięki osobistej przyjaźni pomiędzy George Harrisonem oraz założycielem Cirque du Soleil Guy’em Laliberte. George zauważył podobieństwa między występami Cyrku a muzyką Beatlesów.Później idea zaczęła kiełkować by wreszcie w Las Vegas zaowocować wspaniałym widowiskiem, partnerskim projektem The Beatles i Cirque du Soleil – największą na świecie, najpopularniejsza, kanadyjską kompanią realizującą spektakularne projekty z pogranicza cyrku, widowiska teatralnego i tak zwanego street entertainmentu, założoną w 1984 roku w Paryżu przez wspomnianego Laliberte i Gilesa Ste-Croixa, wtedy dwóch artystów występujących na ulicach.

Rodzina "The Beatles" z ludźmi odpowiadającymi za "LOVE"
    W filmie wypowiadają się wszyscy: Paul, Ringo, obaj Martinowie, Olivia Harrison, Yoko Ono, członkowie Cyrku, reżyser i producenci, w tym Neil Aspinall, któremu jak napisałem wyżej poświęcono ten film
Paul, Barbara Starkey i Ringo.
Paul i Dhani Harrison.
  Obejrzałem go wczoraj z ogromną przyjemnością. To ciekawy dokument nie tylko dla takiego fana Beatlesów jak ja, ale dla każdego lubiącego sztukę, teatr, cyrk, muzykę - doskonały film w podglądaniu jak powstają tego typu tak wielkie przedsięwzięcia -  od kuchni.Próby, analizy, konsultacje itd ... No i obecność w filmie ludzi z tzw. „rodziny Beatlesów”. Bardzo podoba mi się fragment, w którym Paul przyznaje się, że w czasie przedpremierowego pokazu, siedząc do Ringa powiedział do niego: „Kurcze, ale musieliśmy być jakimś naprawdę pieprzonym wielkim zespołem” (cytuję z pamięci). Polecam.

Dwaj Sir: George Martin oraz Paul McCartney
Fascynujący obrazek: Paul i Yoko w uściskach.
All Together Now - teaser
Trailer
Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.
 

2 komentarze:

  1. Na pewno obejrzę, bo lubię Beatlesów, poza tym bardzo zachęcająca, ciekawa notka :)
    U mnie zapowiadana od dawna, niekonwencjonalna recenzja i związane z nią głosowanie, więc... Zapraszam!
    Coolturalny-tygodnik.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwsza refleksja kiedy spoglądam na zdjęcie Paula w objęciach z tym kimś japońskim - krew mnie zalewa i jego chyba też zalewała. Wojciech Mann nazwał ją swego czasu "zakałą". To chyba bardzo delikatne określenie. Poza tym projekt "LOVE" cudny. Nie sądziłem, że czymś zostanę jeszcze zaskoczony, a jednak... Olbrzymi, olbrzymi szacun dla George'a Martina. Kiedy słucham jego wspomnień dotyczących sesji nagraniowych... SUPER Gość!!!

    OdpowiedzUsuń