2. PAUL - 20 Forthlin Road

Rodzina McCartney'ów przeprowadziła się na Forthlin Road 20, w południowej dzielnicy Liverpoolu, Merseyside szeregowego domu w 1955. 
Do 1966 roku mieszkał tam ojciec Paula, Jim, gdy otrzymał w prezencie od syna dom w Wirral.  Paul mieszkał już w Londynie przy St. John's Wood (niedaleko budynków studia EMI przy Abbey Road).
Aktualnie właścicielem posesji przy Forthlin Road, udostępnionej zwiedzającym, zresztą jak wszystkie liverpoolskie domy rodzinne Beatlesów, jest National Trust, także właściciel domu Johna, Mendips.
  Poniżej - podobnie jak w przypadku postu o Mendips, fotki archiwalne oraz nowsze, przedstawiający jak wygląda teraz dawny dom Paula, oczywiście dokładnie odrestaurowany na czasy młodości młodego Beatlesa.
  Oba domy - Johna i Paula - zaznaczane są we wszystkich przewodnikach po Liverpoolu  jako "the birthplace of the Beatles" - miejsca, gdzie narodzili się The Beatles i są obowiązkowym punktem trasy zwiedzania miasta 'szlakiem The Beatles', obok domów rodzinnych George'a, Ringa i innych miejsc z historii zespołu.


PAUL MCCARTNEY - FORTHLIN ROAD 20
 
Paul i MikeCała czwórka na Forthlin Road 1962
Ciotka Milly i wujek Albert (Uncle Albert)

 
Pokój Jima, ojca Paula i Mike'a.
Sypialnia Paula
 
Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog 
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz