SIERPIEŃ - John w Madison Sguare Garden (1972)

 
3 sierpnia - John, Yoko udają się do San Francisco w poszukiwaniu Kyoko. 
6 sierpnia - W Anglii BBC Radio 1 emituje dwunastą część audycji: "The Beatles Story - The John Paul, George and Ringo Show".
10 sierpnia – kłopoty narkotykowe Paula, Linyd i Denny’ego w Szwecji. Policja znajduje przy muzykach narkotyki, wg. jednych źródeł marihuanę, innych, że haszysz. Menadżer trasy Wings John Morris: „Paul, Linda i Denny przyznali się  szwedzkiej policji do używania haszyszu. Na początku zaprzeczali temu, jednak funkcjonariusze zaczęli ich źle traktować i grozić konsekwencjami. Twierdzili, że dopóki artyści się nie przyznają, władze uniemożliwią im opuszczenie kraju. Narkotyk celnicy znaleźli w paczce adresowanej do Paula. Jednak grupie wiele osób przysyła  narkotyki uważając to za przysługę, a tymczasem powoduje to wiele kłopotów. Cała więc sprawa polegała na przyznaniu się do winy, wpłaceniu kaucji i wyniesieniu się z miasta” Jeden z muzyków Wings skomentował: ‘Takie potraktowanie nas przez policją było dla nas cudowną reklamą... nasza nazwa obiegła świat’.

11 sierpnia - George wynajmuje małe londyńskie kino Mayfair (za Hiltonem), pokazując w nim wybranym gościom film wytwórni Apple pt. 'Raga', Wśród zaproszonych gości jest gwiazda tego filmu Ravi Shankar, który przyjechał do Wielkiej Brytanii na odbywający się 15 sierpnia koncert w londyńskiej Southwark Cathedral.

16-17 sierpnia: W Surrey Docks Ringo, Harry Nilsson, Keith Moon, Peter Frampton, Klaus Voormann, Riki Farr, Bobby Keyes i Jim Price rozpoczynają pod wspólną nazwą The Count Downes prace nad trzema utworami, które mają stać się ścieżką dźwiękową do nowego filmu Apple, 'Count Downe'. W drugim dniu pracy Moona, perkusistę The Who, który leci do Belgii na koncert swego macierzystego zespołu, zastępuje JohnBonham, perkusista Led Zeppelin.
17 sierpnia: George ogląda w Loverpoolu, w Philharmonic Hall koncert Raviego Shankara.

18 sierpnia - John, Yoko oraz zespół Elephant's Memory rozpoczynają próby do koncertów w nowojorskim Butterfly Studio. Koncerty mają się nazywać 'One to One', z których dochód ma być przeznaczony na potrzeby Willowbrook School For Children.

21 sierpnia – Koncert w Concertgebouw, Haga,Holandia, przedostatni koncert trasy Wingsów. Na konferencji PAUL podsumowuje trasę: Główną rzeczą, której chciałem uniknąć, to wchodzić na scenę  i stawać przed pięcioma rzędami uzbrojonych w notatniki dziennikarzy, wpatrzonych i mówiących: „No cóż, nie jest już tak dobry jak kiedyś”. Zdecydowaliśmy się więc na odbycie wcześniej trasy po uniwersytetach, która przez swój mniejszy kaliber, sprawiła, że mniej się denerwowałem. Zagraliśmy ją a potem czułem, że jestem gotów na coś większego, więc ruszyliśmy w trasę po Europie. Trochę się jej bałem bo trasa po Starym Kontynencie to już zupełnie coś innego, większego. Była w stylu: „Panie i panowie, oto jest! Solo!” Musiałem sobie wtedy radzić grając z zupełnie nowym materiałem i grupą, której tak naprawdę jeszcze nie znałem. Wcześniej zdecydowaliśmy nie grać niczego z repertuaru Beatlesów, co również przysparzało nam nowych kłopotów.  Musieliśmy więc przygotować godzinę świeżego materiału, którego po prostu wcześniej nie mieliśmy. Nie miałem ani jednej piosenki, której byłbym wyłącznym twórcą. Czułem, że wszyscy chcą tylko piosenek Beatlesów, więc było trochę nerwowo. Jednak pod koniec trasy po Europie czułem się znacznie lepiej. Mieliśmy już przygotowany odpowiedni repertuar. Wprawdzie nie miałbym nic przeciwko wykonywaniu pewnych piosenek Beatlesów, a mimo to, ty sam nie chcesz spoczywać wyłącznie na laurach przeszłości. Chcesz próbować tworzyć zupełnie nowe rzeczy, mówiąc: „No cóż, pokaże wam jak gram teraz, ja SAM”. Później już, gdy osiągasz jakiś pułap, sięgasz z powrotem po Beatlesów. I tak właśnie się czułem.

23 sierpnia - w nowojorskim Ratuszu John wraz z Yoko ogłaszają plany koncertów 'One to One'. Para obwieszcza, że dzień 30 sierpnia będzie dniem 'One To One Day'.

30 sierpnia - koncert Johna i Yoko w Madison Sguare Garden. Prócz Lennonów na scenie występuje Stevie WOnder, Roberta Flack i Sha Na Na.

Dwa charytatywne koncerty, popołudniowy i wieczorny, na których John i Yoko wykonują następujące utwory: 
popołudnie - Power To The People, New York City, It's So Hard, Move On Fast, Woman Is The Nigger Of The World, Sisters O Sisters, Well Well Well, Born In A Prison, Instant Karma, Mother, We're All Water, Come Together, Imagine, Open Your Box, Cold Turkey, Don't Worry Kyoko oraz Houn Dog, wieczorem - Power To The People, New York City, It's So Hard, Woman Is The Nigger Of The World, Sisters O Sisters, Well Well Well, Instant Karma, Mother, We're All Water, Come Together, Imagine, Cold Turkey, Hound Dog i Give Peace A Chance.


 
Przed koncertem John kupuje bilety o łącznej wartości 60 000 dolarów i wręcza je wolontariuszom zbierającym pieniądze. Dzięki całemu projektowi dla Willobrook School zebrane zostaje ponad półtora miliona dolarów.

  Kilka wybranych utworów z tego koncertu zostanie zamieszczonych później na albumie Johna: John Lennon Live In New York City (w Stanach wydanym 24 stycznia 1986 roku, w Wielkiej Brytanii 24 lutego 1986). Piosenki te to: Cold Turkey, Hound Dog, Give Peace A Chance, New York City, Come Together, Imagine, Instant Karma, Mother, It's So Hard, Well Well Well oraz Woman Is The Nigger Of The World.
  Krótka wersja 'Give Peace A Chance' pojawi się w 1975 roku na kompilacyjnym albumie 'Shaved Fish'.
 Fragmenty koncertu wyemitowane zostaną przez sieć ABC 14 grudnia 1972

31 sierpnia - Rolling Stone publikuje wywiad z Paulem McCartney'em. Na okładce Randy Newman.

Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog 
 Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

1 komentarz:

  1. Fascynujące! Historia po równie ciekawa jak przed :)

    OdpowiedzUsuń