NOWE WYDAWNICTWO THE BEATLES - 1+ 2015!!!


Kolejna znakomita informacja dla fanów The Beatles, od dłuższy czas już reklamowana i stąd pewnie każdy fan zespołu ją zna. Niemniej jednak dzisiaj zamieszczę trochę więcej informacji na temat najnowszego wydawnictwa zespołu, przedsięwzięcia Apple Records, najbardziej w tym roku oczekiwanej pozycji rynkowej, co niestety zmusi nas, wszystkich wiernych fanów Wielkiej Czwórki do pozbycia się z portfela kilkuset złotych (różnie, w zależności od wersji kolekcji, o której za chwilę). 


Firma The Beatles, Apple Record od dłuższego czasu pracowała nad nowym projektem, który niebawem pojawi się w sklepach (można go już zamawiać na stronie thebeatles.com, przypuszczalnie na Amazonie i innych domach wysyłkowych). Tak więc czego jeszcze nowego możemy spodziewać się w "naszym świecie The Beatles". Po wspaniałej płycie "1" w wersji CD oraz DVD (dźwięk w 5.1), po emisjach kolejnych na nowo odrestaurowanych clipów w sklepach pojawi się wydawnictwo "1", jeszcze raz pod tym samym tytułem, w odróżnieniu od poprzedniego, na żółtym, zamiast czerwonym tle. Nowy projekt Beatlesów w skrócie nazywa się "1+"

Na oficjalnym portalu The Beatles przeczytamy, że firma oferuje nam wszystkie przeboje nr 1 Beatlesów (videoclipy i filmy odrestaurowane cyfrowo z nowym cyfrowym miksem, dźwiękiem surround, 5.1 - aż 50 pozycji Wielkiej Czwórki). Wszystko w kilku formatach, oczywiście CD, DVD oraz Blue-ray. Zwiastuny filmowe zamieszczone poniżej ukażą geniusz tego dzieła, ogromną pracę techników by świat otrzymał ten kolejny wspaniały prezent. Świat, który jest wciąż, niezmiennie zakochany we wspaniałej czwórce fantastycznych ludzi, muzyków.  Ujrzenie Beatlesów w doskonałej rozdzielczości, w blue-ray'u, z podkładem na 5.1 z pewnością będzie przeżyciem, jakie funduje nam zjawisko The Beatles nieprzerwanie od ponad połowy wieku. Z uśmiechem wspominam materiały prasowe, opowiadające o tym, jaka to doskonała jakość muzyczna pojawi się na płytach CD (to już ponad 30 lat temu). 

Pamiętam także taki cytat: "Słychać będzie nawet oddechy muzyków przy mikrofonach". No, oddechy słychać tylko tam, gdzie jest to zamierzone. Technika zatoczyła w tym czasie koło. Nastał nawrót mody na płyty winylowe, jednakże w tym przypadku jest to niemożliwe, choć nie wykluczam, że może się pojawić jakaś wersja "1+" w stereo, lecz wątpię. Lepszych efektów w stereo niż na "1" nie można już osiągnąć a trzeba podkreślić, że głównym powodem wydania nowego projektu Fab4 to przede wszystkim obraz: clipy i filmiki.Wydawca zapowiada: THE BEATLES JAKICH JESZCZE NIGDY NIE WIDZIELIŚCIE - i ja absolutnie w to wierzę, ba, wręcz jestem tego pewien! 

 
W sprzedaży znajdą się następujące wersje wydawnictwa: 
1+ Deluxe 2Blu-ray/CD ,
1+ Deluxe 2DVD/CD  
 CD/Blu-ray 
CD/DVD
Blu-ray 
DVD 
1CD


  


The Beatles 1
[CD: DVD: CD+DVD: Blu-Ray: CD+Blu-Ray]
DISC 1 AUDIO (CD) + DISC 1 VIDEO
(DVD or Blu-ray)Love Me Do

From Me To You
She Loves You
I Want To Hold Your Hand
Can’t Buy Me Love
A Hard Day’s Night
I Feel Fine
Eight Days a Week
Ticket To Ride
Help!
Yesterday
Day Tripper


We Can Work It Out
Paperback Writer
Yellow Submarine
Eleanor Rigby
Penny Lane
All You Need Is Love
Hello, Goodbye
Lady Madonna
Hey Jude
Get Back
The Ballad of John and Yoko
Something
Come Together
Let It Be
The Long and Winding Road


DISC 1 VIDEO EXTRAS
Paul McCartney audio commentary
Penny Lane
Hello, Goodbye
Hey Jude
Ringo Starr filmed introductions
Penny Lane
Hello, Goodbye
Hey Jude
Get Back 

___________________________________________________________


The Beatles 1+
CD/2-DVD: CD/2-Blu-ray]
DISC 1 AUDIO (CD) + DISC 2 VIDEO (DVD or Blu-Ray)


zawartość utworów jw.
DISC 2 VIDEO (DVD or Blu-Ray)
Twist & Shout
Baby It’s You
Words Of Love
Please Please Me
I Feel Fine
Day Tripper *
Day Tripper *
We Can Work It Out *
Paperback Writer *
Rain *
Rain *
Strawberry Fields Forever
Within You Without You/Tomorrow Never Knows
A Day In The Life
Hello, Goodbye *
Hello, Goodbye *
Hey Bulldog
Hey Jude *
Revolution
Get Back *
Don’t Let Me Down
Free As A Bird
Real Love


DISC 2 VIDEO EXTRA
Paul McCartney  - komentarz audio

Strawberry Fields Forever
* alternate version
____________________________________________________________

Dodatkowe informacje o videoclipach:
Dysk 1
1. LOVE ME DO - na nowo wykreowany clip z materiałów BBC (program The Mersey Sound), zmiksowany ze kadrami zespołu, sfilmowanym 27 sierpnia 1963 w Little Theatre, Southport.
2. FROM ME TO YOU - występ na żywo w czasie Royal Variety Show (The Prince Of Wales Theatre, Londyn, 4 listopada 1963).
3. SHE LOVES YOU -  występ na żywo z programu Drop In w Szwedzkiej Telewizji 30 października 1963 (w czasie krótkiej podróży do Skandynawii '63)
4. I WANT TO HOLD YOUR HAND - film udostępniony przez Telewizję Granada, program Late Scene Extra 25 listopada 1953
5. CAN’T BUY ME LOVE - Beatlesi w swoim pierwszym występie w telewizyjnym show Around The Beatles, filmowani 28 kwietnia 1964. Podkład dźwiękowy z singla nagranego 19 kwietnia 1964.
6. A HARD DAY’S NIGHT - nakręcony w czasie występu w paryskim Palais des Sports, 20 czerwca 1965 (Europena Tour).
7. I FEEL FINE - clip nakręcony przez zespół 23 listopada 1965 w londyńskich Twickenham Film Studios. Jeden z 10 clipów nakręconych tego dnia na rosnące zapotrzebowania stacji telewizyjnych z całego świata. 
8. EIGHT DAYS A WEEK - ponownie nowo wyprodukowany clip z materiały nakręconego na nowojorskim Shea Stadium 15 sierpnia 1965 roku. W czasie tego koncertu Beatlesi zagrali 12 piosenek ale akurat bez "Eight Days A Week'. Clip obrazujący szalone tempo życia Beatlesów w czasie szczytu Beatlemanii.
9. TICKET TO RIDE - ponownie clip nakręcony  23 listopada 1965 Twickenham Film Studios.
10. HELP! -  rzadziej prezentowany clip do tej piosenki z 23 listopada 1965 Twickenham Film Studios.
11. YESTERDAY - Paul w programie The Ed Sullivan Show, Nowy Jorky,14 sierpnia 1965. Clip ten wyemitowano w następnym miesiącu, dzień przed premierą singla wydanego w Ameryce.
12. DAY TRIPPER - druga wersja (z nakręconych trzech) tego clipu z filmowej sesji 23 listopada 1965 Twickenham Film Studios. Paul wyróżnia się czarną koszulą na tle pozostałej trójki. 
13. WE CAN WORK IT OUT - podobnie jak z piosenką wyżej, w Twickenham nakręcono trzy wersje tej piosenki. To wersja nr 2.

14. PAPERBACK WRITER - clip nakręcony na kolorowej taśmie 35mm w  Chiswick Park, w zachodnim Lonydnie. Reżyseria:  Michael Lindsay-Hogg.
15. YELLOW SUBMARINE - clip na nowo zmontowany na bazie materiałów  fimowych związanych z filmem "Yellow Submarine"
16. ELEANOR RIGBY - clip dokładnie wycięty z filmu "Yellow Submarine"
17. PENNY LANE - uznawany za przełomowy, clip Szweda  Peter Goldmann, filmującego Beatlesów w  Stratford (Londyn), oraz w   Knole Park w Kent, zmiksowany z  dodatkowymi ujęciami w Liverpoolu


18. ALL YOU NEED IS LOVE - 25 czerwca 1967, studio Abbey Road, słynna emisja satelitarna na cały świat. Wersja kolorowa clipu została stworzona na potrzeby telewizyjnej wersji Anthology w 1995 roku
19. HELLO, GOODBYE - promocyjny clip nakręcony w londyńskin Saville Theatre 10 listopada 1967 roku. Zespół w uniformach z Sierżanta Peppera.
20. LADY MADONNA - tuż przed swoją podóżą do Indii. 11 lutego 1968, Beatlesi w studiu Abbey Road (Studio nr 3), nakręceni w czasie nagrywania "Hey Bulldog".
21. HEY JUDE - 4 września 1968, Twickenham Studios. Beatlesi nagrywani dla programu Davida Frosta 'Frost On Sunday'. Wprowadzenie Davida Frosta inne od tego na dysku nr 2,
22. GET BACK - ówczesny promocyjny clip przedstawiający zespół w czasie słynnego koncertu na dachu.  Clip przebudowany, odrestaurowany do oryginału, lepsza jakość. 
23. THE BALLAD OF JOHN AND YOKO - oryginalny clip promocyjny singla, zawierający ujecia z filmu 'Let It Be' z innymi, prywatnymi ujęciami z Amsterdamu, Londynu, Paryża oraz Wiednia.
24. SOMETHING - clip ze słynnymi ujęciami Beatlesów ze swoimi kobietami, nakręcony wBerkshire, Surrey, oraz w  Mull of Kintyre.
25. COME TOGETHER - clip stworzony przez  Melon Dezign w 2000 roku z okazji uruchomienia portalu thebeatles.com oraz wydania albumu "1". 
26. LET IT BE - promocyjny clip z 1970, nakręcony jak wsparcie promocji singla, różniący się od tego z materiałów z filmu 'Let It Be'. Clip utworzony i przebudowany na nowo. 
27. THE LONG AND WINDING ROAD - clip wprost wzięty z filmu 'Let It Be'.

Dysk 2
1. TWIST AND SHOUT - clip z programu Scene At 6.30 Telewizji Granada, nakręcony  14 sierpnia 1964.
2. BABY IT’S YOU - jeden z dwóch clipów użytych do promocji singla, wzięty z albumu Live At The BBC z 1995. Clip zawiera unikalne kolorowe ujęcia Beatlesów sfilmowanych na zewnątrz studia BBC, Paris Studio (Regent Street, Londyn).
3. WORDS OF LOVE - clip wydany z okazji ukazania się w 2013 roku When On Air – Live At The BBC Volume 2. Clip zmontowany z filmocyh ujęć oraz animacji
4. PLEASE PLEASE ME  - zespół nakręcony na żywo 2 lutego 1964 w programie  The Ed Sullivan Show. Występ wyemitowano 23 lutego 1964.
5. I FEEL FINE - Beatlesi jedzą frytki, sfilmowani w czasie przerwy na lunch 23 listopada 1965 roku w Twickenham Film Studios.


6. DAY TRIPPER - wzięty z programu telewizyjnego The Music Of Lennon & McCartney (emisja w połowie grudnia 1965). 
7. DAY TRIPPER - ponownie ten sam utwór w ujęciach z sesji filmowej 23 listopada 1965 w Twickenham Studios. Beatlesi w swoich beżowych mundurkach. 
8. WE CAN WORK IT OUT - ponownie z sesji 23 listopada 1965 w Twickenham Studios. 
9. PAPERBACK WRITER - Beatlesi filmowani w studiu Abbey Road 19 maja 1966. Na początku krótka wstawka Ringa. Clip wysłany do Ameryki Edowi Sullivanowi na potrzeby jego show.
10. RAIN - druga strona singla "Paperback Writer', tak samo clip nakręcony 20 maja 1966 na kolorowej taśmie 35mm w  Chiswick Park, w zachodnim Lonydnie. Reżyseria:  Michael Lindsay-Hogg.
12. STRAWBERRY FIELDS FOREVER - podobnie jak przy 'Penny Lane', za kamerą szwedzki reżyser Peter Goldmann i plenery w Knole Park, Kent (30-31 stycznia1967).
13. WITHIN YOU WITHOUT YOU/TOMORROW NEVER KNOWS - dwie ścieżki ze słynnego albumu połączone w jedną na potrzeby show 'The Beatles Love' grupy Cirque du Soleil, który swoją premierę miał 20 czerwca 2006 roku w Las Vegas. Te video promowało wydawnictwo 'Love' następnego roku.
14. A DAY IN THE LIFE - 10 luty 1967, Studio One Abbey Road. Wielki happening zespołu.
15. HELLO, GOODBYE - w odróżnieniu od poprzedniego clipu do tej piosenki, Beatlesi już w swoich zwykłych ubraniach, stroje z Peppera na zapleczu. Saville Theatre 10 listopad 1867. 16. HELLO, GOODBYE - połączenie obu clipów plus unikalne ujęcia na potrzeby nowej wersji clipu.
17. HEY BULLDOG - ujęcia z filmu promo do 'Lady Madonna'
18. HEY JUDE - inna edycja znanego clipi z innym wprowadzeniem Davida Frosta.
19. REVOLUTION - jedna z dwóch wersji piosenki nakręconych w tym samym dniu co 'Hey Jude'. Wokal Johna jest CAŁKOWICIE na żywo, także większość wokali George'a i Paula. Plus Nicky Hopkins na elektrycznym fortepianie wzięty z taśmy-matki nagrania.
20. GET BACK -  clip zmontowany w 2003 roku jako pr0omocja albumu 'Let It Be…Naked' oraz ujęcia ze synnych sesji Get Back/Let It Be.
21. DON’T LET ME DOWN - koncert na dachu, clip jako promocja albumu  'Let It Be…Naked w 2003.
 

oraz oczywiście:
22. FREE AS A BIRD - video z 1995 roku w reżyserii Joe Pytka. Promocja 'Anthology' oraz nowego singla zespołu pod tym samym tytułem.
23. REAL LOVE - reżyseria Geoff Wonfor oraz Kevin Godley (ex-10 C.C). 1996 i promocja kolejnego singla zespołu. Chyba już ostatniego. 


Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog 
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz