WYWIADY: George Harrison, 25 kwietnia 1964

 ________________

Ponieważ w następnym poście w ram,ach FOTEK zamierzam przybliżyć wam koncert The Beatles z dnia 26 kwietnia 1964 - NME Poll-Winners’ All-Star Concert, zamieszczam teraz krótki wywiad z George'm, zrobiony dzień przed wspomnianym wydarzeniem.
 25 kwietnia 1964. W tym dniu Beatlesi przeprowadzali próby do programu telewizyjnego 'Around The Beatles’ w Hall of Remembrance, w Chelsea, gdzie prawdopodobnie Gene Loving (na zdjęciu niżej, dziennikarz z niezależnych mediów, szef firmy Max Media LLC) przeprowadził wywiad z George'm Harrisonem. Próby do programu w brytyjskiej BBC (nauka skeczów, choreografii itd - patrz niżej zdjęcie), do zbliżającego się koncertu NME nie musieli się przecież przygotowywać. Grali wciąż te same piosenki na okrągło.  Wywiad prosty, nieskomplikowany. Uprzejmy amerykański dziennikarz i wciąż nieśmiały, lekko zdekoncentrowany Beatles.


28 kwietnia 1964. Show 'Around The Beatles'.

Pytanie: Tu Gene Loving z Londynu, a z nami właśnie w tej chwili członek sławnych fantastycznych the Beatles, George Harrison. George, wielu twoich fanów odkryło, że śpiewasz kilka piosenek, które napisali John Lennon and Paul McCartney, którzy zawsze śpiewali swoje piosenki w czasie waszego występu w Ameryce. Nigdt nie widziano ciebie przez mikrofonem. Ale przecież nagrałeś swoje wokale na kilku nagraniach prawda?  
GEORGE: Taaa, kilku. 
P: Kilku. "Do You Want To Know A Secret", jest jednym z nich.
GEORGE: Taaa. I "Beethoven", i "Don't Bother Me", i... 
P: Mów dalej... 
GEORGE: "Chains",i inne. Śpiewałem w wielu, w "She Loves You", "Please Please Me", i... wiesz, wy - w innych, jestem tam gdzieś, nawet jak mnie dzieciaki nie słyszą. 
P: Skończyliście wczoraj film, prawda?
GEORGE: Taaa, powinien być w Ameryce, um... na początku sierpnia.    
P: Jaki będzie jego tytuł? 
GEORGE: "A Hard Day's Night". 
P: To jakiś żart? 
GEORGE: Nie, wcale nie. Może brzmi żartobliwie, ale to nie żart. 
P: Wieli ludzi pyta nas, zastanawia się jakimi samochodami jeżdżą Beatlesi. Mógłbyś coś o tym powiedzieć ?

GEORGE: Jasne, cóż, jestem jedynym który ma swój samochód. Nie dlatego, że inni nie mogą sobie pozwolić na samochody, ale po prostu oni jeszcze nie mają praw jazdy. Jestem jedyny z nich z prawkiem jazdy. Mamy swojego szofera, który nas wszędzie wozi, gdy pracujemy, kiedy nie pracujemy też. Ja jeżdżę swoim a jest marki Jag-u-ar. Jaguar. 
P: Który jest znany jako XKE. A słyszałeś niektóre z tych piosenek o samochodach?
GEORGE: Taa. The Stingray i XKE, czy coś w tym stylu...
P: Tak. Ja sam mam Stingraya, ty masz XKE, więc spotkajmy się kiedyś, kiedy będziesz w Ameryce i pościągamy się ... 
GEORGE: Dobra, w sierpniu, pod koniec sierpnia. 
P: Zdaje się w tym czasie macie pewnie 25 umówionych koncertów.  
GEORGE: Taaa, dwadzieścia pięć w trzydzieści dni. Pomocy!
P: Powodzenia. Musimy się spieszyć, ponieważ spieszysz się na dzisiejszy show. Więc pytanie będzie dotyczyło tego koncertu. Pewnie ten koncert, który będzie w niedzielę w Anglii będzie wyjątkowy prawda? 
GEORGE: Taa, koncert zorganizowany przez gazetę muzyczną. Taką w stylu Billboardu, nazywa się New Musical Express. Taki koncert jest co roku ze wszystkimi największymi gwiazdami ubiegłego roku, które zdobyły nagrody i wyróżnienia, wszyscy na nim są. Wiele osób, którzy tam wystąpią nie zdobyli nagród ale fajnie gdy tam wystąpią. Byliśmy na nim rok temu a nic nie wygraliśmy. Dostaliśmy się na niego ponieważ nagraliśmy kilka przebojów i byliśmy tym... trochę zdziwieni.  
[zdjęcia z koncertu, o którym wspomina George: tutaj]
P: Wydaje mi się, że rozumiem. Nagraliście trochę przebojów, jesteście popularni i uznano, że warto was dołączyć do show. Teraz dostaliście nagrodę jako zespół, za wspaniałe kompozycje. Tak? 
GEORGE: Uh... no tak, to nie jest to, no my.... 
P: To coś innego prawda? 
GEORGE: Um.... jak to się nazywa? Nie wiem... 
P: Ivor Novello Awards. 
GEORGE: Tak, dokładniej dostaliśmy Ivor Novello Awards, cztery lub pięć... Dwa za pisanie piosenek, a dwa, no tak, dostaliśmy cztery. Dwa za pisanie piosenek a dwa za nagranie płyt, które były najlepszymi w roku, czy coś w tym stylu...
P: Gratulacje 
GEORGE: Dzięki 
P: Mam nadzieję, że latem zobaczymy się w Ameryce. 
GEORGE: Okay, do zobaczenia.                      
    _______________________
Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog 
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

                                      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz