TELEWIZYJNE WYSTĘPY THE BEATLES - cz. 1: 1962/1963

Dzisiaj pierwszy post z serii, która musiała się znaleźć na takim blogu. Kompendium wszystkich występów naszych ulubieńców w programach telewizyjnych. 
Po jego zakończeniu pojawi się oddzielny tekst, w którym umieszczę informację o wszystkich radiowych występach (pojawieniach się) zespołu, a więc nie tylko BBC, z których to pozostały nam na pamiątkę piękne wydawnictwa (Live At The BBC oraz On Air. Live At The BBC. Volume 2.) Wszystkie te posty znajdziecie w zakładce (serii) MIX. Jak zawsze trochę fotek, gdy udało mi się do nich dotrzeć.

1962
_______________________________________________________________________


14 luty 1961 - Pierwszy film z The Beatles, odkryty w 1995 roku. Trwa tylko 35 sekund, przedstawia zespól grający imprezę Walentynkową w klubie Casanova w Liverpoolu. na perkusji gra Pete Best, wszyscy ubrani są w czarne skóry. Film bez dźwięku, trudno domyśleć się jaką piosenkę śpiewa zespół, prawdopodobnie "Kansas City / Hej Hey Hey!" Fragment filmu ukazał się w TV, cała taśma sprzedana w 1996 roku w na aukcji w Sotheby za kwotę 15 000 funtów. Nie byłbym zdziwiony, gdyby zakupił ją incognito Paul McCartney.
_______________________________________________________________________

22 sierpnia 1962 - Telewizja Granada (Granada TV News Film) - rejestracja występu zespołu w klubie Cavern na potrzeby lokalnego programu 'Know The North'. Słabej jakości film stąd wykorzystano go dopiero gdy zespół zyskał ogromną popularność. Film na taśmie czarno-białej, dwie piosenki: 'Some Other Guy' oraz "Kansas City / Hej Hey Hey!". Jak wiemy występ ten miał miejsce zaledwie kilka dni po tym jak za perkusją, w miejsce Pete'a Besta, zasiadł Ringo Starr.
_______________________________________________________________________
17 października 1962 - Pierwszy telewizyjny występ zespołu w jeszcze jednym regionalnym programie TV Granada "People and Places". Zespół wykonuje dwie piosenki: "Some Other Guy" oraz "Love Me Do". Nie przetrwał żaden dokument audio czy video z tego programu. 
 _______________________________________________________________________

29 października 1962 - Drugi występ zespołu w programie Granada TV. Program wyemitowano 2 listopada, gdy zespół był w Hamburgu, Zespół wykonuje dwie piosenki: "Love Me Do" and "A Taste of Honey". Podobnie jak wyżej: nie przetrwał żaden dokument audio czy video z tego programu.

 _______________________________________________________________________

3 grudnia 1962 - The Beatles w studiach TWW Televison Centre (Television Wales and West). Występują w cotygodniowym programie ‘Discs A Gogo’.Choć program transmitowany jest na 'żywo (tylko w Walii i zachodniej Walii), zespół wykonuje z playbacku piosenkę 'Love Me Do'. Podobnie jak wyżej: nie przetrwał żaden dokument audio czy video z tego programu.


 _______________________________________________________________________

4 grudnia 1962 - The Beatles w stolicy kraju dla London TV (studio w Wembley) . Zespół w programie 'Tuesday Rendezvous'. Beatlesi z playbacku wykonują dwie piosenki "Love Me Do" oraz "PS I Love You". Podobnie jak wyżej: nie przetrwał żaden dokument audio czy video z tego programu. 
 _______________________________________________________________________

17 grudnia 1962 - Tuż przed swoim - jak wiemy, bardzo niechętnym, wobec rosnącej popularności w rodzimym kraju - wyjazdem do Hamburga (ostatnia seria występów w 'Star Clubie') - trzeci telewizyjny występ zespołu dla TV Granada i programu "People and Places". Dwie piosenki: "Love Me Do" oraz "Twist And Shout". Druga piosenka nie została jeszcze przez zespół nagrana więc przypuszczalnie występ był na żywo. Podobnie jak wyżej: nie przetrwał żaden dokument audio czy video z tego programu. 

 _______________________________________________________________________19638.01.1963 Program 'Roundup'. Ringo na na perkusji tylko swoje dane.

8 stycznia 1963 - The Beatles wykonują z playbacku swój aktualny hit, wydane za kilka dni na singlu "Please Please Me" dla dziecięcego programu 'Roundup' lokalnej szkockiej stacji telewizyjnej, nadawanego na żywo z Glasgow. Beatlesi są w Szkocji na 5-dniowej trasie. Beatlesi mają kłopoty ze swoją furgonetką i pytają się w studiu TV czy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie z tego tytułu. Niestety jest odmowa wypłacenia dodatkowe honorarium. W czasie programu nie ma żadnej publiczności. Podobnie jak w poprzednich przypadkach: nie przetrwał żaden dokument audio czy video z tego programu. 

 _______________________________________________________________________

13 stycznia 1963 - Pierwszy występ zespołu na potrzeby nadawanego na cały kraj programu 'Thank Your Lucky Star' (ABC Television). Zespół mimuje w playbacku "Please Please Me".  Nie zachował się żaden materiał z tego wydarzenia.


 _______________________________________________________________________


16 stycznia 1963 - The Beatles z powrotem w Manchesterze i TV Granada oraz ponownie show  "People and Places" (zdjęcie wyżej). Po raz pierwszy w tej telewizji playback i dwie piosenki, obie strony ich nowego singla: "Ask Me Why" oraz oczywiście "Please Please Me". Nie zachował się żaden materiał z tego wydarzenia.

 _______________________________________________________________________17 lutego 1963 Drugi występ zespołu dla programu 'Thank Your Lucky Star' (ABC Television), tym razem nagrywany w. Teddington Studio Centre wn Middlesex. Playback i "Please Please Me". Program zostaje wyemitowany w sobotę 23 lutego 1963. Nie ma żadnego śladu nagrań po tym wydarzeniu. Ale są fotki, mały kolaż niżej.

 _______________________________________________________________________

2 marca 1963 - Kolejny udział zespołu w regionalnym  programie 'ABC At Large' (ABC Television). Tym razem po raz pierwszy tylko wywiad. Zespół nie śpiewa żadnej piosenki, ale w programie pokazano występ zespołu w programie 'Thank Your Lucky Star'"wykonującego "Please Please Me" (17 lutego 1963.  W programie występują także Gerry Marsden and The Pacemakers. Z chłopcami w studiu (którym towarzyszy Brian Epstein) rozmawia David Hamilton. Niestety, i tym razem nie zachowała się żadna kopia programu.

5 marca 1963, EMI Studio w Londynie.

Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog 
 Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.
 HISTORY THE BEATLES

3 komentarze:

  1. Rzeczywiście ten blog to WSZYSTKO o naszych ukochanych chłopcach. Ewa z mezem

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapomniales wspomniec o programie "Disc A Gogo" (ITV), w ktorym zespol pojawil sie 3 grudnia 1962 roku. Nagranie, podczas ktorego Beatlesi wykonali z playback'u "Love Me Do" zostalo nagrane w TWW Television Centre w Bristolu.

    OdpowiedzUsuń
  3. Rzeczywiście, takie wydarzenie miało miejsce. Korzystałem z kilku innych źródeł niż np. Beatlebible czy milion innych, gdzie akurat tego występu tam nie odnotowano. Dopisuję i dziękuję.

    OdpowiedzUsuń