STYCZEŃ - LUTY '1977

 
 
George i Olivia wylatują do Indii, by wziąć udział w ślubie siostrzenicy Raviego Shankara. Po Indiach para uda się na wakacje do Acapulco w Meksyku (zdjęcia). Dwa lata później George będzie wspominał 1977 rok jako, "...rok, w którym odbił się od muzyki", dodając, że w tym roku nie napisał żadnej kompozycji. "Zacząłem jeździć na wyścigi" [Formuły 1]. Podczas londyńskiej ceremonii rozdania nagród Capitol Radio Music Awards, Wings zostają za swoje występy na Wembley wyróżnieni z najlepszy londyński koncert w 1976 roku. W plebiscycie New Musical Express na najlepszy album, album "Wings At The Speed Of Sound" znajduje się na miejscu drugim, ustępując jedynie pierwszemu albumowi szwedzkiego kwartetu i ich albumowi "ABBA".
  Ringo występuje w filmie "Sextette", w którym gra także Keith Moon z The Who.  Poza nimi w filmie grają Tony Curtis, Timothy Dalton, Mae West, Alice Cooper, George Hamilton. Prasa w Monte Carlo donosi o pijackich ekscesach byłego perkusisty The Beatles z perkusistą Led Zeppelin, Johnem Bonhamem. Podobnie jak Keith Moon bębniarz kapeli Planta i Page'a ma przed sobą ostatnie lata życia...


W Londynie eksplozja punk rocka - mało znani jeszcze The Clash główną atrakcją koncertu w punk rockowym klubie Roxy. Swój pierwszy singiel "White Riot" wydadzą dwa w marcu.  EMI rozwiązuje kontrakt z Sex Pistols w wyniku nagłaśniających się informacji o wulgarnym, skandalicznym zachowaniu się muzyków w czasie koncertów. Za oceanem Ramones wydają już drugi album.

  
Ringo, Alice Cooper, Keith Moon i Mae West.

  8 stycznia - Paul wygrywa plebiscyt Daily Mirror na najlepszego wokalistę ubiegłego roku. Wings zostają wybrani najlepszą  grupą rockową i popową. Na ceremonii wręczenia nagród Paulowi i Lindzie  towarzyszą  między innymi David Essex, John Miles oraz zespoły The Rubettes i The Real Thing (wszyscy na zdjęciu niżej, siedzą członkowie Wings, David Essex oraz John Miles (wielki hit "Music"). Stoją nad nimi członkowie The Rubettes i The Real Thing. W 1976 roku The Rubettes mają świetną, zdaniem wielu bardzo beatlesowską, "ringową" piosenkę, "You're The Reason Why", zaś The Real Thing równie udany numer "You To Me Are Everything". Przy obu bawiłem się na dyskotekach. Piękne czasy... Przypomnijmy je sobie.
  
 

 10 stycznia  - Ukazuje się oświadczenie, że Apple Corps Ltd, firma wciąż należąca do Beatlesów, zakończyła w końcu swoją wojnę prawniczą z Allenem Kleinem. Kosztuje to Apple ostatecznie ok. 5 milionów. John zadowolony podpisuje swą część  "uwolnienia się od Kleina" w nowojorskim Plaza Hotel, w tym samym, w którym zespół zamieszkiwał po swoim pierwszym przylocie do Stanów w 1964 roku. Po upublicznieniu tego faktu powoduje kolejną falę spekulacji o możliwej reaktywacji The Beatles, skoro zespół wyswobodził się od chciwego menadżera. Paul jednak rozwiewa te wątpliwości jednoznacznie. W podobnym tonie wypowiadają się dwa pozostali Beatlesi. 

 

19 stycznia - dzień przed zaprzysiężeniem Jimmy'ego Cartera na 39-tego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Paul z Yoko obecni są na Prezydenckim Balu Inauguracyjnym, który odbywa się Kennedy Center w Waszyngtonie. John wygląda olśniewająco i jest oczywiście dużą atrakcją dla obecnych vipów śmietanki towarzyskiej stolicy. Wśród gości są między innymi Stevie Wonder, Paul Simon, jego kompan Art Garfunkel,  Linda Ronstadt, aktorzy Warren Beatty, Jack Nicholson, Chevy Chase, Shirley MacLaine czy występująca Aretha Franklin (w clipie zobaczycie jak kamera przez monet dostrzega na widowni Johna; 1:14 nagrania). W części rozrywkowej Aretha wykonuje przepięknie "God Bless America". W czasie przyjęcia John spotyka swojego dawnego "znajomego", Muhammada Ali (dawniej Cassius Clay). The Beatles poznali słynnego czempiona w czasie swojej pierwszej wizyty w Stanach. 

 

 

 

 

21 stycznia - premiera "Animals", dziesiątego albumu Pink Floyd. Jednego z ulubionych Autora tego bloga.

 22 stycznia - Album "Wing Over America" dochodzi do pierwszej pozycji amerykańskiej listy przebojów.

 24 stycznia - W Stanach Zjednoczonych wydany zostaje singiel George'a pt. "Crackerbox Palace" / "Learning How To Love You". Singiel wydany tylko w USA, dojdzie na listach do końca pierwszej 20. Video do tytułowej piosenki nakręcono w Friar Park, gigantycznej nieruchomości Beatlesa. 
 


 26 stycznia - John pisze kartkę pocztową do Chrisa Charleswortha, amerykańskiego dziennikarza Melody Maker, odrzucając jego prośbę o możliwość przeprowadzenia wywiadu. Dziennikarz stwierdza: "W tym czasie znałem Johna  dosyć dobrze, więc zamiast załatwiać wszystko drogą  oficjalną, kiedy chciałem przeprowadzić z nim wywiad, pisałem do niego po prostu telegram, adresując go na budynek Dakota. Jeśli tylko był w Nowym Jorku, w ciągu dwudziestu czterech godzin oddzwaniał do mnie, by się umówić, albo rozmawialiśmy telefonicznie. Był to ostatni raz, kiedy poprosiłem go o wypowiedź, bo później John zupełnie się ukrył. Na kartce napisał mi "Bez komentarza to jedyna odpowiedź. Jestem niewidzialny". Już go później nigdy nie widziałem, ani też z nim nie rozmawiałem.


1 lutego
- George rejestruje w Londynie wywiad  dla Radia One. Natychmiast  po sesji radiowej wsiada na pokład samolotu do Holandii, aby wystąpić tam w kilku programach promocyjnych. W dniu następnym bierze udział w niemieckim  telewizyjnym show 'DISCO'. Wykonuje w nim z playbacku (taka formuła programu) "This Song".3 luty (do niedzieli 6 lutego i dalej, przez cały miesiąc) - W Amsterdamie George nagrywa wywiad dla Veronica Television, w którym wykorzystane zostają teledyski do "Crackerbox Palace" oraz "True Love". W wywiadach mówi: Reaktywacja The Beatles?  Fizycznie jesteśmy rozrzuceni po całym świecie i prawie w ogóle nie spędzamy ze sobą czasu. W tym problem. Musielibyśmy na nowo się poznać, bo wszyscy zajęli się swoim życiem. Tak więc pomysł ten wydaje się niemożliwy...  Te kwoty... To jakiś żart, skoro ostatnia oferta opiewała na 50 milionów dolarów. To próba zwalenia na Beatlesów odpowiedzialności za to, by świat znowu stał się piękny. Uważam to za niesprawiedliwe. Wiem, że wiele osób lubi The Beatles ale nasze drogi rozeszły się osiem lat temu i wszystko jest teraz inne. To trochę tak jakbyśmy wszyscy dojrzeli i opuścili dom rodzinny. Przypomina mi to próbę ponownego zjednoczenia rodziny i sprawienia byśmy na nowo poszli do szkoły.
 

 
  Kolejnym krajem na trasie rajdu George'a są Niemcy W sobotę 5 lutego wykonuje z playbacku piosenkę "This Song" dla muzycznego programu telewizji ZDF 'Disco 77'.  Poza wzięciem udziału w krótkiej konferencji  promującej swój album "Thirty Three And A Third", George zwiedza również  Grosse Freiheit w Hamburgu, okolice słynnego Star Clubu, a także nocne kluby Indra i Kaiserkeller. Dobrze sobie znane miejsca.   Następnie George (z Olivią) udaje się do Francji a następnie (6 lutego) na wakacje do Acapulco w Meksyku. Na miejscu George uczestniczy w przyjęciu dla prasy ubrany w koszulkę z The Beatles. Na zdjęciu ze Stevie Nicks z Fleetwood Mac. Po urlopie George wraca do Los Angeles.
 


4 lutego
- W Wielkiej Brytanii ukazuje się singiel Wings pt "Maybe I'm Amazed" (wersja koncertowa utworu) / "Soily". Dojdzie do 28 miejsca list przebojów. W USA singiel ukaże się  7 lutego. 
 
5 lutego - Radio BBC One transmituje wywiad z George'm. Na pytanie o singiel "My Sweet Lord" i związane z utworem kłopoty George odpowiada:  Pierwsza wersja tego utworu nagrana była z Billy Prestonem i the Edwin Hawkins Singers... była całkiem niezła, bo pomysł na nią przyszedł mi na bazie "Oh, Happy Day"... Poważne kłopoty z tą piosenką  zaczęły się gdy z mojej wersji zaczął się robić przebój... [więcej w poście o wspomnianej piosence na blogu].
 
7 lutego - Paul z Wings rozpoczyna  nagrywanie utworów "London Town" oraz "Deliver Your Children", pracując jednocześnie nad "Girl's School". Ten ostatni utwór pojawi się  pod koniec roku na stronie B brytyjskiej wersji singla "Mull Of Kintyre".
 

11 lutego - W Wielkiej Brytanii wydany zostaje singiel George'a, "True Love"/ "Pure Smokey".
 

19 lutego - W Los Angeles Ringo wraz z kompozytorem Paulem Williamsem jako gość honorowy prowadzi galę rozdania nagród Grammy. Na zdjęciu Ringo z Williamsem i Lindą Ronstadt (nagroda w kategorii Najlepszy kobiecy występ wokalny w kategorii pop - za "Hasten Down The Wind").

20 lutego - Paul z Lindą i dziećmi wylatują na wakacje na Jamajkę. W Kingston odwiedza słynne studio nagraniowe Black Ark, gdzie gra z muzykami sesyjnymi różne klasyki studia (nagrywa m.in "Sugartime").
 
 

 

 Historia The Beatles
History of  THE BEATLES 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz