12. CZERWIEC - PREMIERA 'ALL YOU NEED IS LOVE'
21-23 czerwca - prace studyjne nad 'All You Need Is Love'

24 czerwca - `Sgt Pepper's Lonely Hearts Club Band' LP numerem 8 in USA.  W tym samym dniu nieopodal studia Abbey Road w zakładzie fotograficznym odbywa się sesja zdjęciowa, promująca 'All You Need Is Love'. Wieczórem od 17 do 20.oo kolejne - ostatnie już prace studyjne  nad 'All You Need Is Love' (take44-47, nakładki z 10) oraz próby genralene przed jutrzejszym występem. 
W studiu prócz Beatlesów obecni wszyscy z "ekipy technicznej": George Martin, Geoff Emerick oraz drugi inzynier Richard Lush plus mnóstwo gości. Generalna próba
 
W tym dniu z samego rana szefostwo EMI wpuściło do studia Abbey Road z Beatlesami  około setki dziennikarzy oraz reporterów, by obserwowali prace studyjne zespołu.
Próba wykonania All You Need is Love”, Brian Epstein, Peter Brown i Keith Richards.
 

25 czerwca - program 'OUR WORLD' oraz światowa premiera  All You Need is Love”. Czytaj:  tutaj
26 czerwca - miks mono 'All You Need Is Love'.
Mick i Keith - 28. 06.1967

28 czerwca 0 liderzy The Rolling Stones oskarżeni przez policję o posiadanie narkotyków. Prasa sugeruje, że na problem narkotyków i gwiazd pop zwrócił uwagę policji oraz opinii publicznej wywiad z McCartney'em. 
Tego samego dnia przybywają do Londynu, by wystąpić na Empire Pool (Wembley) szalenie popularni w owym czasie The Monkees - amerykański zespół , sztucznie stworzony w 1966 r na potrzeby telewizji  i jako odpowiedź na The Beatles.  Na marginesie Amerykanie przyjaźnili się z Beatlesami a John Lennon prywatnie uważał ich za najlepszych komików od czasów braci Marx. Pierwszy koncert Amerykanów w Wielkiej Brytanii - 30 czerwca.
The Monkees.
 Zapraszam do osobnego postu o występie The Beatles w programie - happeningu 'OUR WORLD' oraz opisie piosenki 'ALL YOU NEED IS LOVE'.


 * * *
Muzyczny blog  Historia The Beatles  Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz