WYWIADY: PAUL MCCARTNEY - Nowy Jork, 15.08.1965


Trzeci wywiad przeprowadzony z każdym z Beatlesów wieczorem 15 sierpnia 1965 przez Tima Hudsona ('Lorda'). Dwa poprzednie z Ringo i George znajdziecie dwa posty wcześniej. Zestaw pytań podobny to tych zadawanych R i G. Odpowiedzi każdego Beatlesa to zawsze jakaś kolejna informacja o nim samym, do wykreowania przez każdego z nas wewnętrznego świata The Beatles.


PAUL: Dobry wieczór słuchacze. To wspaniale być tutaj w Nowym Jorku! I chciałbym przekazać od siebie wszystkim słuchaczom wielkie ukłony.
.....
Pytanie (P): Jakie wrażenia po przybyciu do Nowego Jorku? 
PAUL: Znowu wspaniałe, naprawdę. W zasadzie widzieliśmy niewiele, tylko trochę ulicy, na lotnisku nie mieliśmy takiej możliwości. Pewnie gliny przestrzegły fanów by nas specjalnie nie naciskali. Ale tam były ich miliony. To wspaniałe, fantastyczne.
...
P: Jak było w przypadku filmu m "Help!", czy kręcenie go sprawiło wam więcej radości niż przy "Hard Day's Night"? Czy staliście się teraz już bardziej aktorami, większymi profesjonalistami?

PAUL: Nie, ale świetnie się bawiliśmy na planie. Myślę, że sprawiało nam to teraz większą radochę, gdyż robiliśmy to w różnych miejscach na świecie, Bahamy, Austria... Mieliśmy naprawdę świetną zabawę. Myślę, że to była główna różnica między kręceniem tego i poprzedniego filmu. Dużo różnych lokalizacji no i praca na planie trwała dużo dłużej. Było to prawie jak stała, regularna praca.
P: Czy zaangażujecie się niebawem w kolejny film?
PAUL: Tak, na pewno, ale nie tak niebawem. W następnym roku, jak sądzę.
P: Czy to będzie znowu komedia (slapstick)? 
PAUL: Nie wiem! Nie mam pojęcia. Myślę, że na razie nikt nie wie co to będzie, prócz tego, że to będzie film!
P: To będzie film.
PAUL: Tak, to wszystko co mogę na ten temat powiedzieć. Film. Pomyślimy o tym w swoim czasie. Bardzo mocno zaangażowaliśmy się w ten film.
P: John powiedział mi o tym, że wyprodukowaliście płytę The Silkies. 
PAUL: Oh, taaa, my, ...nie, oni, nagrali piosenkę, nie znalazła się w filmie,...
P: Znalazła się na LP?
PAUL: Nagrali cover w Anglii, jest na LP, zrobili z niej singiel ['chodzi o 'Youve Got To Hide Your Love Away']. Bardzo fajnie to zrobili. Byli dobrzy.
P: No dobrze, czy bardzo cieszysz się na tą trasę po Północnej Ameryce podobnie jak ostatnim razem? 
PAUL: Taaa, oczywiście. To wspaniale. Gdy robimy trasy koncertowe jest fantastycznie. Wiesz, wspaniale jest przyjechać do Stanów, ponieważ przyjmuje się tutaj nas tak wspaniale, a my - no wiesz, no i ludzie... wydaje się tutaj, że są ich miliony, którzy przyszli by nas zobaczyć. Cudownie!
...
P: Czy jest coś w Ameryce, co chcecie tu zobaczyć a wcześniej nie mieliście na to szansy?
PAUL: Taaa... Krzywa wieża w Pizie.
P: Gdzie to jest? W Teksasie. Tam mają wszystko.
PAUL: Nie sądzę by mieli to. Krzywa wieża jest gdzieś w Europie. No dobra, żartuję trochę. Nigdy o tym, o co zapytałeś, nie myślałem. Nie wiem, tak samo, jak dzisiaj gdy spytano nas o nasze ulubiony zespoły. Po prostu nie myślałem o tym. Jest tyle miejsc, które bym chętnie zobaczył.
...
P: Teraz przyjedziecie do miejsca gdzie pracuję, San Diego. 
PAUL: Taaa.
P: Czy słyszałeś cokolwiek o San Diego? 
PAUL: To tam, gdzie teraz pracujesz?
P: Tak, pracuję w San Diego, w Kalifornii.
PAUL: George mówił, że to gdzieś w pobliżu granicy z Meksykiem, tak?
P: Dokładnie.
PAUL: Wspaniale!
P: Przy Tijuana.
PAUL: Super, myślę, że uciekniemy z George'm przez granicę ożenić się. Ale nie mów o tym nikomu.
P: Nie, nie. Ani słowa także o ty, że będziecie mieli wakacje w Los Angeles. W związku z tym, jakieś plany?
PAUL: Znowu, żadnych planów. To jakaś zmora tych wywiadów, w kółko o tym samym. Powtarzamy: żadnych planów. Tak naprawdę to wiem tylko tyle gdzie zagramy, nic więcej. A Ty, inni, wciąż pytacie się mnie jakie są plany, co planujemy, jakie plany związane z nowym filmem i innymi rzeczami a ja - ja naprawdę nie wiem. Nie mam ich. Wiesz, nie znam. Pytaj się o to, co mogę wiedzieć.
P: Dobrze, spytam się jeszcze o jedno, Kalifornia to miejsce surferów, przypuszczalnie o tym wiecie.
PAUL: Taaaa.
P: Największy na świecie klub surferów jest w San Diego.
PAUL: Naprawdę? 
P: Tak, i wszyscy pytają się, czy The Beatles będą uczyć się surfowania.
PAUL: Oh, to tak. Hm... prawdopodobnie nie.
P: Prawdopodobnie nie. Ok, dziękuję ci. Zapisane w kontrakcie - bez surfowania.
PAUL: Nie, to nie tak dokładnie.Wiesz, wszystkie te rzeczy są trochę niebezpieczne, no, ta może nie, ale pewnie nie dostaniemy nawet szansy na to. Wiesz, chciałbym umieć to robić, wygląda tak wspaniale. Ale pamiętaj, nie byłbym specjalnie zainteresowany poznaniem rekinów.
...
P: Jakie macie plany na Kalifornię? Będziecie mieli około pięciu dni wolnego. Co będziecie tam robili, dokąd się udacie w Kalifornii? 
PAUL:Nie wiem, ktoś już o to mnie pytał. Nie mam jeszcze pojęcia. Pojedziemy tam i zobaczymy co się wydarzy. Myślę, że będziemy mieli swój dom, więc... no wiesz...
P: Zobaczymy tutaj w czasie tej podróży twoją siostrę?
PAUL:
Moją siostrę
P: Oh, George'a... to George ma siostrę w ....
PAUL: George ma siostrę w Stanach, taaa.
P: Czy wiesz może, że zobaczy się z wami?...
P: Otrzymaliście MBE w Anglii.
PAUL: Tak.
P: Wszyscy fani stąd chcą wiedzieć co to takiego, wcześniej nie wiedzieli, że coś takiego jest, ale gdy już The Beatles otrzymali je (medale), chcą wiedzieć więcej.
PAUL: No tak.
P: Tłumaczyłem już w radiu, że nie otrzymaliście te nagrody - możesz mnie teraz poprawić - za to, że jesteście wokalistami. Otrzymaliście te wyróżnienie za to co zrobiliście dla eksportu Brytanii. 
PAUL: W zasadzie, nie wiem, nie wydaje się by ktoś wiedział, bo zazwyczaj się nie wie... no wiesz, normalnie gdy ktoś daje ci takie rzeczy, mówi, że 'Nagroda za wybitną odwagę' lub coś w tym stylu. Ale tutaj nic takiego nie było. To rodzaj cywilnej nagrody, nikt nam dokładnie nie powiedział za co. Myślę, że każdy wyobraża to sobie jako kombinację tego co powiedziałeś, co...


P: Paul jaka jest twoim zdaniem różnica, no wiesz, między młodym fanem a młodym człowiekiem - tylu młodych ludzi teraz próbuje, chcieliby wiedzieć co sprawia, że jesteście tacy fascynujący. Dlaczego jesteście tym kim jesteście?
PAUL: No tak. Słuchaj. Nie wiem, co sprawia, że jestem taki. Nie wiem, czy ktokolwiek inny wie. Rzecz w tym - odnośnie naszej czwórki - że jesteśmy, no wiesz, czterema kolesiami z fartem.Mamy to szczęście, że możemy nagrywać płyty, które ludziom się podobają. Pojawiają się takie rzeczy jak zarabianie kasy i to trochę cię zmienia, ale generalnie... wiesz, to brzmi głupawo, ale nadal jesteśmy tymi samymi ludźmi co wcześniej. Myślę, że taka jest prawda.
P: Paul, nie będę zabierał ci już więcej czasu, gdyż...
PAUL: Yeah.
P: ...jestem z wami na całej trasie. 
PAUL: Okay.
P: Czy mógłbyś tylko powiedzieć jeszcze naszym fanom, że widzicie się z nimi w San Diego 28 sierpnia ? 
PAUL: Oczywiście dzieciaki, widzimy się na koncercie, pod sceną.______________________________________
Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

HISTORY THE BEATLES

1 komentarz: