HONEY DON'T


  Album: "BEATLES FOR SALE"
  Kompozycja: Carl Perkins
  Napisana: ok. grudzień 1955
  Nagrana : 26 października 1964
  Wydana: 4 grudnia 1964
  Długość:2'56”
  Podejścia: 5

 


Obsada:
John: akustyczna gitara 12 -strunowa (1964 Gibson J160E) , tamburyna
Paul: wokal harmoniczny, bas (1961 Hofner 500/1),
George:
gitara prowadząca (1962 Gretsch 6119 "Tennessean")
Ringo:
wokal, perkusja (Ludwig),

Dostępne na:
Beatles For Sale, (UK: Parlophone PMC 1240, PCS 3062; Parlophone CDP 7 46438 2) 
4 By The Beatles (EP), (UK: Capitol R5365)

Beatles '65, (US: Capitol (S)T 2228, Capitol CDP 7243 8 66874 2 5)
Live At The BBC
Carl Perkins z "blues suede shoe"


Piosenka, którą w wykonaniu Ringo Starra oglądałem "live" (Warszawa '2011).
Obowiązkowy numer Ringo Starra, kompozycja Carla Perkinsa. We wcześniejszych wersjach, także w tej nagranej dla programu 'Pop Go The Beatles' z 1 września 1963 roku piosenkę śpiewał John.
Honey Don't znalazła się na stronie B singla Blue Suede Shoes Carla Perkinsa. W wykonaniu Elvisa Blue Suede Shoes stał się jego ogromnym przebojem i do dzisiaj piosenka ta kojarzy się z Kingiem. Perkins poznał Beatlesów na party urządzonym przez Erica Burdona z The Animals. Gościł w studiu w czasie nagrywania innego jego przeboju: „Matchbox”, przy „Honey Don't” nie był obecny.
 
 

 
RINGO: Wszyscy znaliśmy 'Honey Don't'. To jedna z takich piosenek, którą grał każdy zespół w Liverpoolu. Kochałem country i country rocka. Miałem swoich pięć czy sześć ulubionych numerów gdy byłem w zespole Rory'ego Storma. Więc śpiewanie w głównym wokalu nie było dla mnie nowością. To była raczej sprawa znalezienia dla mnie odpowiedniego włączenia się w styl The Beatles. Dlatego właśnie nagraliśmy ten numer na 'Beatles For Sale'. Bardzo mi to odpowiadało. Miałem zawsze swoje małe miejsce na każdej płytce The Beatles”.
 
Ale zanim zdecydowano się by numerem Ringo była kompozycja Perkinsa zastanawiano się czy nie lepiej Starr wypadnie w specjalnie dla niego napisanej przez Paula i Johna piosence „I Don't Want To Spoil The Party”. Dwójka autorów zdecydowała, że zaśpiewają jednak swój numer sami, i był to jak się okazało dobry numer. Po powrocie z krótkiego tournée po Szkocji, zespół wrócił do nagrywania „What You're Doing”, właśnie „Honey Don't” i w czasie tej samej sesji fajnego numeru „Leave My Kitten Alone”, który ukazał się dopiero w 1995 roku na Antologiach. 
 
 
Carl Perkins w środku, z lewej Eric Clapton, nad nim George Harrison, obok Carla z prawej Ringo Starr

 
Była to ostatnia, siódma sesja do albumu. Nagrywano 5 podejść do utworu, ostatnia okazała się najlepsza. Nagrano ją tuż przed ostatnim nagrywanym songiem: „What You're Doing”. Po latach i John i Paul nagrali jeszcze raz swoje wersje tej piosenki. Lennon w 1970 roku w czasie sesji do swego solowego albumu „Plastic Ono Band” oraz w 1972 do albumu „Sometime In The New York City”. McCartney w czasie jamowania z Carlem Perkinsem w luty 1981 roku, rezultatem ich spotkania w studiu była jednak inna piosenka : „Get It”, która znalazła się na albumie „Tug Of War”. Żadna z wersji „Honey Don't” Ex-Beatlesów nie ukazała się na oficjalnych płytach.
 


 Historia The Beatles na :  fab4-thebeatles.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz