ERIC CLAPTON (& PAUL McCARTNEY) - "All Of Me"

Album: Eric Clapton „Old Sock” '2013

Eric Clapton wzorem Paula McCartney'a (to już ten wiek?) nagrał swój 21-ty album, na którym zamieścił swoje ulubione – od dziecka – utwory, te na których się wychował ale nie tylko. Prócz Claptona śpiewają Steve Winwood a nawet soulowa gwiazda – lekko przebrzmiała co prawda – Chaka Khan. I oczywiście opisywana dzisiaj piosenka, gdzie gościnnie śpiewa Ex-Beatles. Pomijając przygody Paul z Jacksonem, Stevie Wonderem, ostatnio z dwójką z Nirvany i okolicznościowe wykonania piosenek Beatlesów z innymi artystami, Paul nie udziela się prawie wcale na płytach innych wykonawców. 
  Tutaj jest to wyraźnie ukłon w stronę także sławnego kolegi i wielkiego przyjaciela Harrisona, jakim niewątpliwie był Clapton.
„All Of Me” to standard jazzowy autorstwa Geralda Marksa i Seymoura Simonsa z 1931 roku. Nagrywały go takie gwiazdy jak Bing Crosby,Louis Armstrong, Frank Sinatra czy Willie Nelson. Piosenka także została wykorzystana w zwariowanej komedii pod tym samym tytułem z Stevem Martinem i Lily Tomlin (z 1984). Wersja Erica Claptona i Paula McCartney'a jest … ciepła, urokliwa. Zdecydowanego uroku dodaje jej podczas słuchania, świadomość, że słyszymy w niej prawdziwych gigantów rock and rolla i Legendy Muzyki – razem.
 
 


ALL OF ME 

Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz