CZERWIEC 1966

Wielki przebój "Ringo": Yellow Submarine
1 czerwca – 'Rubber Soul' 26-ty tydzień w TOP 10 w Wielkiej Brytanii, w tym samym dniu zostaje nagrana słynna 'Żółta Łódź Podwodna' (Yellow Submarine).
2 czerwca – amerykański magazyn 'Disc' publikuje zdjęcie Beatlesów z sesji „rzeźniczej”, przewidziane na okładkę najnowszego albumu zespołu 'Yesterday' … and Today'.
3 czerwca - koniec kontraktu nagraniowego z EMI.
5 czerwca - wywiad zespołu dla programu: 'Ed Sullivan Show'. W programie tym Sullivan prezentuje dwa clipy zespołu z ich ostatniego singla (`Paperback Writer'/`Rain').

10 czerwca – singiel 'Paperback Writer'/
'Rain' ukazuje się w ojczyźnie zespołu. Od czasów 'Love Me Do' to najsłabiej się sprzedający singiel zespołu. Co prawda już w następnym tygodniu ląduje na czele muzycznych zestawień ale to tylko dzięki zamówieniom w ciemno i jeszcze tylko przez następny tydzień.. 
15 czerwca – w USA premiera albumu 'Yesterday' … and Today', najbardziej popularnej, dzięki bulwersującej okładce, znowu tylko składanki nagrań Fab4 z dwóch ostatnich albumów:'Help' oraz 'Rubber Soul' (a nie oryginalnej kopii albumu wymyślonego przez zespół, jaką Capitol zrobił z przeróżnymi piosenkami zespołu). Jak wiemy Amerykanie będą wydawali takie same wersje angielskich płyt zespołu dopiero od 1967 roku. 
 
16 czerwca – Fab 4 wykonują piosenki z aktualnego singla w telewizyjnym 'Tops Of The Pops'. W tym dniu, w High Wycombe, na świat przychodzi Martha, bohaterka tytułowej piosenki z Białego Albumu z 1968 r. To wielka miłość Paula i jego wierna przyjaciółka … owczarek staroangielski. Pamiętajmy: Paul to fan psów a John – kotów.

Paul i przepiękna Martha.
17 czerwca – Paul McCartney kupuje farmę w Szkocji (High Park Farm obok Mull Of Kintyre). Paul posiada tą farmę do dzisiaj a w latach 70-tych napisze (w spólnie z Denny Lainem, jako Wings) przepiękną balladę, opisującą uroki życia tego zakątka. Piosenka 'Mull Of Kintyre' będzie najlepiej się sprzedającym singlem lat 70-tych w Wielkiej Brytanii. 
PAUL: To około 200 akrowe gospodarstwo... sądzę, że jest warte tych pieniędzy jakie wydałem. Nie jestem jakimś wielkim potentatem nieruchomości, kupuję tylko takie miejsca jakie lubię.
Zniszczone trochę wielkie gospodarstwo w dalekiej Szkocji, Paul kupił za namową Jane Asher, która namawiała go by miał jakiś swój prywatny azyl, w którym mógłby się chronić przez Beatlemanią. Jednakże dopiero gdy poślubił w 1969 Lindę Eastman, zaczął tam zamieszkiwać.
 
18 czerwca - występ 'Thank You Lucky Star'
21 czerwca - koniec sesji nagraniowych do albumu 'Revolver'.
22 czerwca – album 'Rubber Soul' po raz ostatni w Top 10 (UK New Musical Express chart). Singiel 'Paperback Writer' pierwszy tydzień numerem 1. Wieczorem The Beatles biorą udział w prywatnym party w londyńskim klubie Sybilla.
23 czerwca - wylot do Niemiec, lot do Monachium (zespołowi towarzyszy Brian Epstein, Cliff Benett and the Rebel Rousers, którzy będą towarzyszyć zespołowi w czasie niemieckiej trasy).

Sir Goerge i żona Judy  - po  latach.
George Martin
24 czerwca – ślub George'a Martina oraz Judy Lockhart-Smith. The Beatles przylatują do Monachium, początek trasy po Niemczech. 
The Beatles 1966 - okres Revolver - Tops of the Pops

Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz