LIPIEC 1966 - PRZED AFERĄ ...

8 lipca - na Wyspach ukazuje się EP'ka "Nowhere Man". Tego samego dnia  W czasie konferencji prasowej, na której Beatlesi opowiadają o swoich wrażeniach z ostatniego tournee, Brian Epstein oznajmia, że po wydarzeniach Manili odwołał właśnie trasę Cilli Black do tego kraju. Niebawem kolejni wykonawcy brytyjscy rezygnują z koncertów w kraju dyktatora Marcosa (NEMS Epsteina odwołuje tam koncerty m.in Freddiego And The Dreamers).

    W USA album" Yesterday ... And Today" pokrywa się Złotem.
11 lipca - ogłoszono, że firma, która ściągnęła The Beatles na Filipiny ogłosiła swoje bankructwo.
12 lipca - Fab4 otrzymują trzy prestiżowe nagrody im. Ivora Novello za wybitne osiągnięcia muzyczne za 1965 rok.1-sza za 'Yesterday' - jako najwybitniejszy utwór minionego roku, 2-ga za 'We Can Work It Out" -  najlepiej sprzedający się singiel oraz 3-cia z najlepszy album 1965 roku -  "Help!"
14 lipca - singiel 'Paperback Writer' / 'Rain'  kolejną Złotą Płytą w USA.
15 lipca - "niemiecki" przyjaciel Beatlesów, Klaus Voormann zostaje basistą kapeli Manfred Mann.
23 lipca - Brian wylatuje do USA w sprawie ustalenia szczegółów następnej trasy zespołu za ocean. Przed wylotem Brian wysyła podziękowania dla Harolda Wilsona, za jego pomoc w ponownym otwarciu w Liverpoolu klubu Cavern.
29 lipca - amerykański magazyn dla nastolatków zamieszcza slynne zdanie Johna Lennona, o większej popularności zespołu niż Jezusa. Więcej o tym w specjalnym - następnym -  poście.

Muzyczny blog  Historia The Beatles  Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz