RINGO STARR: „Back Off Boogaloo”


singiel
strona B: 'Blindman'
wydany 17 marca 1972

Singiel perkusisty Fab4 i spory przebój, numer 2 w Wielkiej Brytanii, numer 9 za oceanem. Piosenka nie umieszczona w owym czasie na żadnym albumie Artysty. W nagraniu (wrzesień 1971) wziął udział George Harrison, grając w nim na gitarze i ostatecznie produkując całą piosenkę. Obaj muzycy byli ze sobą wtedy bardzo blisko – zresztą Ringo utrzymywał bardzo dobre relacje ze wszystkimi ex-Beatlesami – wcześniej brali udział w koncercie dla Bangla Desh, którego głównym organizatorem był George. Ponadto w nagraniu udział wziął stary przyjaciel Klaus Voorman.
1972 to ogromna popularność glam rocka i zespołu T.REX z jego charyzmatycznym liderem Markiem Bolanem. Starr nakręcił nawet film dokumentujący działalność tej kapeli: ''Born To Boogie'. Zwrot w tytule był podobno jednym z ulubionych zwrotów Bolana, który to Ringo usłyszał w czasie jednej ze wspólnych kolacji. Niektórzy w tym tytule (spadaj Boogaloo) doszukują się krytyki Ringa wobec Paula McCartney'a, który jego zdaniem znacznie obniżył loty swoimi kompozycjami na albumach 'McCartney' czy 'Ram' ale pamiętajmy, że cokolwiek nie zrobił, nie powiedział, napisał, skomponował którykolwiek Beatles, było analizowane pod kątem ukrytych znaczeń i aluzji wobec kolegów z dawnego zespołu.
W 1981 roku Ringo ponownie nagrał tą piosenkę na swoim albumie 'Stop And Smell Roses', zapraszając do niej Harry Nilssona, w której to wersji znajdziemy szereg zapożyczeń z piosenek The Beatles ('With A Little Help From My Friends' oraz 'Baby You're A Rich Man') oraz własnych (riff gitarowy z 'It Don't Comes Easy'). Do dzisiaj Ringo często gra tą piosenkę na swoich koncertach, miałem ogromną przyjemność wysłuchać jej na żywo w czasie koncertu warszawskiego i do dzisiaj nie mogę uwierzyć, że widziałem na żywo dwóch Beatlesów.
 
BACK OF BOOGALOO 
Back Of Boogaloo - Warszawa 

Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz