Nowosolski Fan-Club Beatlesów

Na forum www.beatles.kielce.com.pl - znakomitym portalu o The Beatles poznałem szereg "przyjaciół-beatlemanów" oraz dowiedziałem się o istnieniu Polskiego Fan Klubu zespołu. Obiecałem o nim napisać, ale prościej było zaproponowanie napisania o swoim "dziecku"  osoby, która jest jego Twórcą. Oddaję głos Szefowi Fan-Klubu The Beatles, Robertowi (ojcowi czwórki przemiłych dzieciaków):
Nowosolski Fan Club powstał w listopadzie 2004 roku. A było to tak: w latach 80-tych należałem do Fan Clubów Beatlesów w Warszawie, Krakowie i Lublinie, które powstały na fali nowej beatlemanii spowodowanej śmiercią Johna Lennona. Z czasem jednak cały zapał gdzieś wyparował i wszystko niestety się posypało. Powoli towarzystwo zaczęło się wykruszać a ja i wielu innych zostaliśmy "osieroceni". Lata uciekały, aż któregoś dnia tj. w trzecią rocznicę śmierci innego Beatlesa George'a Harrisona postanowiłem założyć Fan Club. Zebrałem grupkę pasjonatów wśród swoich znajomych i postanowiłem dla nich wydawać gazetkę (fanzine) by w pogoni codziennych spraw byli w miarę na bieżąco. 

Gazetkę zaplanowałem wydawać co dwa miesiące. Pierwsze 8 numerów wypuszczałem z rozpędu co miesiąc, a później już raczej co dwa miesiące wypuszczałem kolejne numery. Zdarzały się i dłuższe przerwy spowodowane wakacjami. Od początku tego roku gazetka wychodzi ponownie co miesiąc i w miarę możliwości czasowych, chciałbym by ta "dobra seria" trwała jak najdłużej. Do tej pory ukazało się 68 numerów gazetki. Poza tym tradycyjnie od 2008 roku wydaję kalendarzyki Fan Clubowe. FC posiada również 120 fanclubowiczów, swoją pieczątkę, kartkę pocztową i baner, który do czasu zerwania go przez ochronę wisiał na Stadionie Narodowym przed koncertem Paula McCartney'a. 
 
przykładowa strona Gazety FC.
W przyszłym roku planuję wydać kolejną okazjonalną kartkę pocztową z okazji 10 lecia Fan Clubu. By należeć do Fan Clubu wystarczy tylko chcieć. Nie ma żadnych opłat wszystko robię "społecznie" za "Bóg zapłać".
Robert
ADRES FAN -CLUBU: bobski66@tlen.pl
Czytaj także: 100 numerów Gazety NFC
Chcesz mieć taki kalendarzyk jak i wyżej zamieszczoną Gazetkę - zapisz się do Klubu
Muzyczny blog  Historia The Beatles  Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

7 komentarzy:

 1. Dziękuję Ryszardzie w imieniu swoim i członków FC.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miło mi wszystkich zainteresowanych poinformować, że właśnie ukazała się kolejna kartka pocztowa Fan Clubu. Okazją do tego jest 10 rocznica powstania FC.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest już nowy kalendarzyk FC na 2015 rok. Do końca roku 2014 wszyscy zainteresowani powinni go otrzymać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Serdecznie zapraszam do reaktywowanego Fan Club-u The Beatles w Lublinie :) Wiele materiałów, wspomnień o starym fan klubie i też nowych działań :) https://www.facebook.com/groups/FanClubTheBeatlesLbn/

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecam. F-C prowadzi mój Przyjaciel Ze Świata Beatlesów - Robert. Ten blog nie ma prawdziwego konta na Fejsie, takiego z prawdziwego zdarzenia - (jest pod :https://www.facebook.com/profile.php?id=100005612473793) jako, żenie miałbym na to czasu - tam i tutaj. Serdecznie zapraszam w imieniu Roberta do Największego Fan Klubu The Beatles w Polsce. Ryszard, skromny Autor tego blogu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Miło przeczytać, że Fan Club w Lublinie się reaktywował. Kiedyś do niego należałem jak również do FC w Warszawie i Krakowie.

  OdpowiedzUsuń