FOTKI: Historia The Beatles 1957-62 vol. 3The Beatles w klubie  Cavern, 8 grudnia 1961 - z Davy Jonesem z Manchesteru.


Listopad 1961, Klub Cavern, z fankami.
John and Paul w domu Vi Caldwell, dziewczyny George'a, siostry Alana Caldwella, znanego jako Rory Storm, w którego zespole grał Ringo. 1961
 Sierpień 1961. Rory Storm and the Hurricanes. Drugi z prawej Ringo Starr.

 
 Wiosna 1961, Hamburg, George Harrison z włosami może  na Elvisa, może na kogoś innego. Paul opowiadał po latach, że jak poznał George'a, to ten miał na głowie fryzurę przypominającą turban. Zdjęcie zrobione przez Juergena Vollmera.

Kwiecień 1961, Klub Top Ten Club w Hamburg.Foto:  Jurgen Vollmer

 Angielskie tłumaczenie kontraktu, jaki zawarli Beatlesi w Niemczech z Bertem Kaempfertem (sesja nagraniowa z Tony Sheridanem, z tamtej sesji pochodzą nagrania 'Ain't She Sweet' oraz 'Cry For A Shadow'). Tłumaczenia z niemieckiego dokonał dla Briana Epsteina w grudniu 1961 pracownik EMI. 
 Listopad 1961, klub Cavern, Beatlesi z Rory Stormem.( po prawej 1938 - 1972)
Kwiecień 1961, klub Top Ten w Hamburgu, urokliwe zdjęcia samotnie ćwiczącego na gitarze George, uchwycony przez J. Vollmera.
 
 Luty 1961, klub Casbah, George i Paul.
 
Garderoba w Cavern, lipiec 1961 
 
Juergen Vollmer był rzeczywiście zdolnym fotografem, choć z 'trójki pięknych Niemców, którzy poznali Beatlesów' w Hamburgu z ta profesją kojarzymy bardziej Astrid. Powyżej Juergen uchwycił w miłosnej pozie przyjaciółkę i Stuarta. Poniżej seria zdjęć zrobionych przez Vollmera: Stu i Astrid, przepiękne zdjęcie Stuarta i Johna, trójki Beatlesów w pozie 'gitarowo- wokalnej' oraz John i George solo.
 
 
_________________________________________________________________________
FAB4
Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

2 komentarze:

  1. Mam dość banalne pytanie... Co dokładnie znaczy FAB4 ? ;/

    OdpowiedzUsuń
  2. Przy drugim albumie rzecznik prasowy Tony Barrow nazwał zespół, chłopców (w Wielkiej Brytanii często nazywano ich 'boys', nasi chłopcy itd) fabulous boys (fantastyczni, wspaniali, niesamowici chłopcy). Prasa podchwyciła ten termin i zaczęła z rozwojem Beatlemanii nazywać ich Fabulous Four (Fantastyczną Czwórką) skracając do Fab Four, Fab 4. Przez lata do dzisiaj Beatlesów nazywa się Fab4, George Harrison po latach nagrał utwór 'When We Was Fab' (Kiedy byliśmy Fantastyczni). I to wszystko! Jeśli wpiszesz w Google Fab Four, przeglądarka przeważnie odeśle Ciebie do Beatlesów. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń