I'M TALKING ABOUT YOU


Kompozycja:Chuck Berry
Nagrana: 16 marca 1963
Producent: Terry Henerby
Wydana: 11  listopada 2013
Wytwórnia: Apple Records
Długość: 1:14


Obsada: 
JOHN: śpiew, gitara  
PAULgitara   
GEORGE: gitara 
RINGO:perkusja

Dostępne na: 
On Air - Live At The BBC Volume 2
Live! at the Star-Club in Hamburg, Germany;1962

Piosenka wydana przez czarnoskórego Króla Rock And Rolla, Chucka Berry'ego na singlu w 1961 roku. Jedna z kilku piosenek, którą prócz Beatlesów nagrali także Rolling Stonesi (czytaj tutaj), także Hollies, The Yardbirds i wielu innych. W piosence Beatlesów partię wokalną śpiewa John. W 1972 roku John występując razem na scenie z Chuckiem Berry rzucił mu się żartobliwie do nóg ze słowami 'Mistrzu!' Czarnoskóry artysta na tantiemach ze swoich piosenek coverowanych przez The Beatles oraz innych z pewnością zarobił więcej niż ze sprzedaży swoich autorskich płyt.


PAUL: Ułożyło się u nas tak, że w zespole to ja byłem Little Richardem, John zaś Chuckiem Berry... Z Elvisem było różnie, czasem ja śpiewałem jego kawałki, czasem John, podobnie z Buddy Hollym. 

Beatlesi - przypomnę - nagrali całą masę piosenek autorstwa Berry'ego jak choćby: 'Rock And Roll Music',  'Memphis Tennessee', 'Roll Over Beethoven', 'Too Much Monkey Business', 'Sweet Little Sixteen' czy 'Johnny B. Goode'.

Omawiany dzisiaj utwór będący w repertuarze zespołu w tzw. setliście w czasie występów w Hamburgu odnaleźć możemy na albumie z występów zespołu na żywo w Star-Clubie. Bardziej 'staranną' wersję możemy usłyszeć na stosunkowo niedawno, ostatnim oficjalnym wydawnictwie The Beatles, drugiej części występów zespołu w studiach BBC -  tą wersję zespół nagrał w marcu 1963 na potrzeby programu 'Saturday Club'. Co ciekawe, zespół nagrywał ten utwór w czasie jammowania na sesjach w styczniu 1969 roku, tzw. 'Get Back Sessions'. 'I'm Talking About You' pierwotnie miał być wydany wcześniej, bo już w 1994 roku, wyselekcjonowano go na mający się ukazać CD 'Live At The BBC' ale ze względu na słabą jakoś dźwięku odłożono piosenkę na półkę.

Dla programu 'Saturday Club' 16 marca 1963 zespół nagrał w jednej z londyńskich siedzib BBC przy Broadcasting House in Portland Place sześć piosenek: "I Saw Her Standing", "Misery", "Too Much Monkey Business", "I'm Talking About You", "Please Please Me" oraz "The Hippy Hippy Shake". Kiedy na rynku ukazała się druga płytka z kolekcji (2xCD) "On Air - Live At The BBC', "I'm Talking About You" była jedną z trzech piosenek nie wydanych nigdzie wcześniej na oficjalnych wydawnictwach (obok 'Beautiful Dreamer' oraz 'Happy Birthday Dear Saturday Club').
 _______________________________________________________

The Beatles - I'm Talking About You


Let me tell you 'bout a girl I know
Let me tell you she looks so good
Lovely indeed, that's why she'd
Ought to be some way in Hollywood

I'm talkin' 'bout you
Nobody but you baby
I do mean you
I'm just trying to get a message to you

Let me tell you 'bout a girl I know
I met her walking down her home town street
Lovely indeed, that's why I asked her if she'd
Get the shivers every time we meet

I'm talkin' 'bout you
Nobody but you
I do mean you
I'm just trying to get a message to you

Let me tell you 'bout a girl I know
Let me tell you she looks so good
Lovely indeed, that's why she'd
Ought to be some way in Hollywood


I'm talkin' 'bout you
Nobody but you
I do mean you
I'm just trying to get a message to youMuzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog 
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz