Crying, Waiting, Hoping

Kompozycja: Buddy Holly
Nagrana: 16 lipca 1963
Wydana: 30 października 1994 (UK), 
5 grudnia 1994 (USA)
Producent: Terry Henebery, George Martin (producent wykonawczy składanki Apple).
Długość: 2:14

Obsada:  
GEORGE: wokal, gitara solowa
JOHN: chórki, wokal, gitara rytmiczna  
PAUL chórki,gitara basowa
RINGO:  perkusja


Dostępne na: Live At The BBC

Piosenka nagrana przez jej autora, ulubionego artystę Beatlesów - Buddy Holly'ego. Do dzisiaj Paul McCartney jest właścicielem praw do wszystkich piosenek tego przedwcześnie zmarłego tragicznie muzyka. Przypomnę, że dzięki fotografii Buddy'ego ze swoim zespołem John nabrał większej odwagi w publicznym pokazywaniu się w okularach. 'Crying, Waitng, Hoping' wydane zostało na stronie B amerykańskiego singla 'Peggy Sue Got Married' w 1959. Artysta nie doczekał się jednak jego premiery, ginąc w wypadku samolotowym 3 lutego 1959. Wydarzeniu temu (nie tylko) poświęcona jest piękny amerykański hymn rockowy Dona McLeana 'American Pie'. The Day the music died.

The Beatles nagrali piosenkę w 1963 na potrzeby programu radiowego 'Pop Go The Beatles'. Główny wokal w utworze śpiewa George Harrison. Zaśpiewał ja także podczas słynnej a niefortunnej dla zespołu sesji testowej dla wytwórni Decca w styczniu 192 roku, w przededniu wielkiej kariery. Wersja piosenki dla BBC została nagrana 16 lipca 1963 roku w londyńskim Paris Theatre a po raz pierwszy wyemitowana w audycji 6 sierpnia tego samego roku. Piosenka zyskała popularność przede wszystkim dzięki wielkiemu powodzeniu na Wyspach singla tytułowego. 'Peggy Sue' do dzisiaj to jeden z najbardziej znanych przebojów Hollye'go a na blogu czytaliśmy już wiele razy o tym jak Paul, John czy George bywając na różnych prywatkach przesłuchiwali strony B płyt znajomych, by znachodzić dla siebie nowy, nie grany przez inne zespoły, materiał muzyczny. Tak się stało także z opisywaną piosenką. 
  Ciekawostką jest, że Beatlesi powrócili do piosenki w styczniu 1969 roku, wykonując ją w wersji wolniejszej w czasie swoich nerwowych sesji nazwanych 'Get Back/Let it Be'. Crying, waiting, hoping you'll come back
I just can't seem to get you off my mind
Crying, waiting, hoping you'll come back
You're the one I love, I think about you all the time

Crying, do do do do, tear keep a falling all night long
Waiting, do do do do, it seems so useless I know it's wrong
Keep a crying, waiting, hoping you'll come back
Maybe someday soon it'll change and you'll be mine

Crying, do do do do, tears keep a falling all night long
Waiting, do do do do, it seems so useless I know it's wrong
Keep a crying, waiting, hoping you'll come back
Maybe someday soon it'll change and you'll be mine
Crying, waiting, hoping 

Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.
HISTORY THE BEATLES

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz