LET ME YOUR COMBNagrana: 2 lipca 1963
Kompozycja: Kay Twomey, Fred Wise, Ben Weisman
Wydana: 21 listopada 1995, 11 listopada 2013
Producent: Jeff Jones, Mike Heatley, Kevin Howlett (Terry Henebery)
Długość: 1:46

Obsada:   
JOHN: wokal, gitara rytmiczna 
PAUL chórki,gitara basowa
GEORGE: chórki, gitara solowa
RINGO:  perkusja


 
Dostępne na:  
Anthology 1
On Air - Live At The BBC Volume2

Piosenka w repertuarze grupy prawie od zawsze. Klasyk rock and rollowy napisany przez wielkiego idola zespołu, zwłaszcza George'a - Carla Perkinsa. Paul wspominał, że w zespole piosenki Chucka Berry'ego śpiewał przeważnie John, jemu przypadały piosenki Little Richarda, George'owi Carla Perkinsa. 6 stycznia 1958 roku Perkins wydał ją na drugiej stronie swojego przebojowego singla 'Glad All Over'. 
The Beatlesi zachowali pierwotny styl, aranżację, żwawe tempo nagrania gwiazdy amerykańskiego rockabilly. Pamiętajmy, że Perkins był już wtedy wielką gwiazdą w Ameryce. Jego kompozycje nagrywali Elvis Presley czy Buddy Holly (np. 'Blue Suede Shoes;. W którymś z wywiadów Carl żalił się, że nie posiada aparycji Presley'a, gdyż do swego głosu nie ma specjalnych pretensji.

Beatlesi grali wiele kompozycji Amerykanina. Ta stanowiła ich żelazny repertuar w Hamburgu w 1962 roku podczas ich występów w Star Clubie.
Wersję dla brytyjskiego koncernu medialnego BBC nagrali 2 lipca 1963 roku w Maida Vale Studios, i została ona wyemitowana po raz pierwszy 16 lipca 1963 roku w programie 'Pop Go The Beatles'. Beatlesi zaśpiewali w audycji sześć piosenek, z których cztery: 'That' All Right Mama', 'Carol', 'Soldier of Love' oraz 'Clarabella' znalazły się na składance "Live At The BBC" z 1994 roku. Piąta, kompozycja Lennona i McCartney'a, 'There'a A Place' do dzisiaj nie ukazała się na żadnym oficjalnym wydawnictwie Beatlesów.  Omawiana dzisiaj piosenka, 'Let Me Your Comb' ujrzała światło dzienne, o ile tak mogę napisać w stosunku do nagrania muzycznego, w 1995 roku, na pierwszej składance 'Anthology', także w 2013 na drugiej części nagrań zespołu dla Radia BBC ' On Air - Live At The BBC Volume 2'.
W 1971 roku piosenkę nagrał na domowym sprzęcie John Lennon, na potrzeby filmiku 'Clock' 22 lata później, bo w 1993 roku nagrał ją Paul razem z Carlem Perkinsem.
Lend me your comb
It's time to go home
I got to go past
My hair is a mess

Your mammie will scold
Your pappie will shout
Unless we come in
The way we went out

Kissing you was fun honey
But thanks for the date
But I must come to run honey
But you know baby it's getting late

Just wait till I say
"My darling
Lend me your comb
We got to go home"

Whoa! Ow!

Kissing you was fun honey
But thanks for the date
But I must come to run, honey
But sugar, it's getting late

Just wait till I say
"My darling
Lend me your comb
We got to go home"


Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.
HISTORY THE BEATLES

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz