WYDARZENIE / FOTKI: Kręcenie sceny: " I AM THE WALRUS" (film 'Magical Mystery Tour')

Data: 23 września 1967
Lokalizacja: West Malling Air Station, Maidstone, Kent
Wydarzenie: Zespół The Beatles w trakcie realizacji filmu 'Magical Mystery Tour' filmuje 'I Am The Walrus'Paul McCartney po latach odnosząc się do filmu "Magical Mystery Tour" i jego krytyki po emisji w brytyjskiej telewizji, docenieniu filmu po latach, wyświetlanego, jak powiedział mu Steven Spielberg na zajęciach dla szkoły filmowej dla reżyserów (doceniano wtedy prekursorskie metody filmowania Beatlesów), podkreślał - używając tego argumentu jako działa największego kalibru - że film wart był nakręcenia choćby dlatego, że możemy w nim oglądać "Walrusa" Johna Lennona.  I oto fotki z planu, gdy kręcono fragment filmu z zespołem wykonującym "Jestem Morsem" (I Am The Walrus), jednej z najważniejszych, najciekawszych, najbardziej ekstrawaganckich, 'zakręconych' piosenek Fab Four.

"Ma zbyt wiele ambicji a jego energia jest bardzo często źle wykorzystywana" - tak opisał Johna Lennona jego nauczyciel w Quarry Bank School w 1956 roku. 10 lat później jeden z uczniów tej szkoły napisał, że teksty Johna są analizowane na lekcjach angielskiego. Tekst utworu, "I Am The Walrus" jest z pewnością najtrudniejszym zadaniem, które John dał wszystkim swoim fanom do 'odszyfrowania' i ewentualnej analizy.
Znalezione obrazy dla zapytania Making  i am the walrus  The beatles

Przed laty, gdy udało mi się zdobyć oryginalny (żadna wersja np. jugosłowiańska czy węgierska) soundtrack filmowy, to w dołączonej do płyty książeczce, jako rozkładowy plakat zdjęć filmowych był kadr z ujęcia, w którym The Beatles wykonują song, "I Am The Walrus" (niżej). 
Żal było niszczyć całej książeczki, ale plakat ten (o wiele mniejszy niż np. plakaty drukowane w niemieckim "Bravo") zawisł w centralnym miejscu mojej stancji (potem w pokoju w akademiku). Płytę mam do dzisiaj.


Znalezione obrazy dla zapytania Making  i am the walrus  The beatles

The Beatles - Magical Mystery Tour


I am the walrus......LOVED THIS SONG...AND A GREAT VINTAGE PIC HERE.....LOVE IT …

Ringo Starr

Znalezione obrazy dla zapytania Making  i am the walrus  The beatles

Podobny obraz


Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.
HISTORY THE BEATLES


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz