TELEWIZYJNE WYSTĘPY THE BEATLES - cz. 2: 1963


Drugi post z serii, która musiała się znaleźć na takim blogu. Kompendium wszystkich występów naszych ulubieńców w programach telewizyjnych. 
Po jego zakończeniu pojawi się oddzielny tekst, w którym umieszczę informację o wszystkich radiowych występach (pojawieniach się) zespołu, a więc nie tylko BBC, z których to pozostały nam na pamiątkę piękne wydawnictwa (Live At The BBC oraz On Air. Live At The BBC. Volume 2.) Wszystkie te posty znajdziecie w zakładce (serii) MIX. Jak zawsze trochę fotek, gdy udało mi się do nich dotrzeć.


 _______________________________________________________________________1963
 _______________________________________________________________________


1 kwietnia  1963 - Beatlesi wraz z Karl Denver Trio nagrywani przez członków tych ostatnich na taśmie filmowej 8mm na zewnątrz studia. Fab4 są w trakcie nagrywania programu radiowego 'Side by Side' at the Paris Studios BBC.Fragmenty tego nagrania wmontowano do promocyjnego clipu 'Baby It's You' w 1995 (promocja albumu 'Live at the BBC'). Cały clip możecie zobaczyć tutaj przy opisie piosenki 'Baby It's You')


 _______________________________________________________________________

9 kwietnia  1963 - Drugi występ w stacji TV Rediffusion (Assoc-Rediff) w programie dla dzieci  'Tuesday Rendezvous'. Playback, dwie piosenki. Emisja w całości 'From Me To You' oraz około minuty 'Please Please Me'. Tradycyjnie: nie ma śladu (kopii audio-video) po tym wydarzeniu.
10 kwietnia 1963, The Majestic Ballroom
Birkenhead
_______________________________________________________________________


13 kwietnia  1963 - Pierwszy raz w telewizji BBC. Program '625 Special' (emisja programu 3 dni później). The Beatles wykonują aż trzy piosenki: 'From Me To You', 'Thank You Girl', 'Please Please Me'. Tradycyjnie: nie ma śladu (kopii audio-video) po tym wydarzeniu.
 _______________________________________________________________________

14 kwietnia  1963 - Program 'Thank You Lucky Stars' i wykonanie z playbacku 'From Me To You'. Nie pozostał po tym programie żaden ślad w postaci nagrania audio-wizualnego. Na pierwszym miejscu list przebojów w UK znajduje się piosenka odrzucona przez The Beatles, 'How Do You Do It', w wykonaniu Gerry'ego and The Pacemakers. W tym dniu Beatlesi oglądają po raz pierwszy w klubie Crawdaddy w Richmond The Rolling Stones.

 _______________________________________________________________________

16 kwietnia  1963 - Szalone dni The Beatles. Na listach przebojów albumów, pierwsza długogrająca płyta na miejscu 3. John od ponad tygodnia jest ojcem. Dwa dni później Paul pozna Jane Asher. Powrót do Manchesteru i występ dla TV Granada w programie 'Scene at 6:30'. Playback 'From Me To You'. Nie pozostał po tym programie żaden ślad w postaci nagrania audio-wizualnego.
 _______________________________________________________________________ 

12 maja 1963 - Ponowny udział w show 'Thank Your Lucky Star'. Singiel "From Me To You" numerem 1. Album "Please Please Me" numerem 1. Beatlemania, choć największe szaleństwo dopiero nadchodzi. Beatlesi wykonują z playbacku dwie piosenki, hitowy singiel oraz 'I Saw Her Standing There'. Nagrywanie programu w Alpha Television Studios w Birmingham, emisja 6 dni później (ABC). Nie pozostał po tym programie żaden ślad w postaci nagrania audio-wizualnego.
Poniżej zdjęcie z próby, na której John jest w okularach a Ringo ma na perkusji jeszcze starą nakładkę na bas-bęben. W programie pojawi się już jakże dobrze znane logo The Beatles (tak zwane:"z opadającą literą T").
  
  _______________________________________________________________________


16 maja 1963 - Beatlesi na fali, więc kolejne zaproszenie od BBC i drugi występ w państwowej telewizji na żywo. Tym razem znowu dla dziecięcej widowni w programie 'Pops and Lenny'. Zespół wykonuje: 'From Me To you', fragment Please Please Me' oraz na zakończenie z całą obsadą programu 'After You're Gone'. Nie pozostał po tym programie żaden ślad w postaci nagrania audio-wizualnego.

 
17 maja 1963, Grosvenor Rooms, Prince Of Wales Road
Norwich, Norfolk _____________________________________________________________________


23 czerwca 1963 - The Beatles w programie ABC Production jako główny przedstawiwciel nurtu Mersey Beatu w programie ‘Lucky Stars (Summer Spin)’, nagrywanym w Alpha Television Studios w Birmingham, wyemitowanym 29 czerwca. Zespół wykonuje dwie piosenki z playbacku: 'From Me To You' oraz 'I Saw Her Standing There'. Numerem 1 w UK jest 'I Like It' Gerry'ego and The Pacemakers ('From Me To You' spada na miejsce nr 2). 
W tym samym dniu John Lennon w Television Theatre John nagrywa swój udział w programie BBC 'Juke Box Jury'.

 
  _______________________________________________________________________

23 czerwca 1963 - W 1995 roku wychodzi singiel 'Real Love' (także 'Free As A Bird', premiera Antologii), oraz promocyjne video, w którym użyto fragmenty prywatnych nagrań zespołu na taśmie 8mm, zarejestrowanych przez znanego fotografa Dezo Hoffmana. Hofman spędza cały dzień z zespołem, filmuje ich w słynnych strojach wiktoriańskich na plaży Brean Down, czy jeżdżących gokartami.
 
   _______________________________________________________________________
14 sierpnia 1963 - Podróż na północ. Chłopcy (w odniesieniu do czwórki Beatlesów określenie 'boys' zaczynają stosować wszystkie media), w studiach TV Granada w Manchesterze wykonują na żywo dwie piosenki: 'Twist And Shout' oraz swój przyszły hymn 1963 roku, 'She Loves You'. Każda piosenka wykorzystana zostanie w dwóch różnych wydaniach programu 'Scene at 6:30'. Pierwsza w dniu nagrania (zachowała się do dzisiaj, widzimy ją w filmach 'Anthology' oraz 'Imagine'), druga 19 sierpnia (zagubiona). Co ciekawe, na 4 miejscu brytyjskich list przebojów znajduje się singiel 'Twist and Shout' w wykonaniu zespołu Brian Poole & The Tremeloes
  _______________________________________________________________________Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog 
 Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.
 HISTORY THE BEATLES

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz