08. WYPRAWA JOHNA I PAULA DO PARYŻA - 1961

Kolejna porcja mało znanych fotek.
31  września 1961 John Lennon w swoje urodziny (zaliczkowo na 9 października)  - dostał 100 funtów - postawił Paulowi wycieczkę do Paryża. Początkowo mieli pojechać autostopem do Hiszpanii , ostatecznie wylądowali w stolicy Francji - pociągiem.
Paul wspomina w Antologii, że John był z wyższej klasy mieszczańskiej w Liverpoolu, do której należeli np. lekarze. Dostał prezent i powiedział : Jedźmy na wakacje!  
Wyjazd dwójki przyjaciół do Europy, tylko we dwóch wydawał się dla Stuarta Sutcliffe'a  końcem zespołu, "zdradą" Johna ale jak wiemy w żaden sposób to nie zaszkodziło zespołowi a bliżej scementowało przyjaźń obu liderów The Beatles.
Poniżej bardzo unikalne zdjęcia z tej wyprawy.
  W czasie pobytu w Paryżu spotkali tam jednego z trójki Niemców, poznanych w Hamburgu. Był to przyjaciel Astrid Kirchherr i Klausa Voormana - Juergen Vollmer, który przeniósł się do Paryża studiować fotografię. Johnowi bardzo spodobała się fryzura Jurgena i obaj z Paulem obcięli się tak samo, to kolejna informacja na temat genezy słynnych później beatlesowskich fryzur.

PAUL: Czuliśmy się tam jak paryscy egzystencjaliści. "Pieprzyć ich wszystkich, to czego się nauczyłem w Paryżu, mógłbym napisać o tym książkę". 
Paul i  przyjaciel z Niemiec, Juergen VollmerMuzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz