PHILIP NORMAN - "Shout!..." po polsku.Ukazała się wreszcie w naszym kraju, po latach książka Philpa Normana, jedna z najciekawszych, najpełniejszych historii zespołu The Beatles: 'Shot! The Beatles And Their Generations”. Lepiej późno niż wcale. Philip Norman to autor znanej książki o Lennonie: „Życie”, której fragmenty często przytaczam na tym blogu, wcześniej napisał także książki, biografie Buddy Holly'ego, Rollings Stonesów a nawet Eltona Johna. W 2015 roku ma się ukazać nowa „beatlesowska” książka, autoryzowana biografia Paula McCartney'a. Nie było tajemnicą, że z dwóch wielkich liderów Fab 4, Norman darzył większą estymą nieżyjącego Johna.
 W „Shout!”, jak przyznał się do tego faktu później, Norman potraktował Paula dużo mniej pozytywnie niż Lennona i nową biografią Beatles chce to wszystko naprawić. Sir Paul McCartney zaaprobował propozycję pisarza napisania o nim i powiadomił go, że udzieli mu wszelkiej niezbędnej pomocy oraz udostępni wszelkie możliwe, osobiste materiały na potrzeby tej książki. 
Philip Norman
Tak więc szykuje się chyba najpełniejsza książka o legendarnym Paulu, którego niedawno mieliśmy okazję oglądać w naszej stolicy. Polecam również wszystkim fanom o zaopatrzenie się w książkę „Szał, prawdziwa historia Beatlesów”, której premiera odbyła się 16 czerwca tego roku. 

Polska wersja książki Normana jest pięknie wydana, posiada twardą obwolutę, ok. 570 stron i jest naprawdę znakomitą pozycją, moim zdaniem chyba najpełniejszą, najbardziej profesjonalną książką o zespole. Oryginalnie wydana w 1981 roku, ( pamiętam jak przed laty drukowano w „Przekroju” jej fragmenty), doczekała się kilku wznowień w poprawionych wydaniach. W Polsce oczywiście mamy jej wersję najnowszą i przypuszczalnie już ostatnią.
    Książkę mam od kilku dni, po angielski mam w pdf i czasem zamieszczałem tutaj jej fragmenty. Od teraz częściej...
Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz