FOTKI: Historia The Beatles: 1957-62 vol. 1

W jednej serii zdjęcia z trzech lat. Absolutne początki The Beatles - jako zespołu oraz kilku młodych ludzi, chcących grać muzykę. Tak skrótowo. Przypuszczalnie niektóre fotografie zostały już zamieszczone w blogu ale większość to tutejszy debiut.Paul McCartney, Ken Brown oraz John Lennon,Casbah Coffee Club, 28.08.1959
The Quarrymen, Casbah Coffee Club (prowadzony przez matkę Pete Besta, Monę,  29.08.1959.
Pete i Mona Best
Kino 'Bambi' Bruno Koschmidera, Hamburg. Poniżej w jego sceneriach Stuart Sutcliffe oraz George Harrison (1960)
Reeperbahn (Hamburg) - w dzień, bez świecących neonów.
1959, Harry Graves i Elsie - rodzice Ringo.
John, Paul i  George, Hamburg, 1960

Powyższe zdarzenie, no i  zdjęcie, Johnny Hutchinson (w środku za bębnami) pewnie wspominał całe życie. Tego dnia, 10 maja 1960 The Silver Beatles, w składzie: John, Paul i George wystąpili w Wyvern Social Club w castingu na zespół, mający supportować Billy'ego Fury w przyszłej trasie. Bez perkusisty, 'srebrni Beatlesi' wypożyczyli z bandu Cass and the Cassanovas starszego od nich o kilkanaście lat (miał wtedy już ponad 30) Johnny'ego Hutchinsona. Tego dnia Johnny grał z przyszłym Największym Zespołem Świata.
Tuż po powrocie z Niemiec. 1960. Mike McCartney uwiecznił swego starszego brat, z fryzurą na Elvisa, a z gitarą w rodzinnym domu przy Forthlin Road
Paul w Hugo Haase Fun Fair, 1960. Fotografia autorstwa:  Astrid Kirchherr.
Pete Best, klub Indra, 17 sierpnia 1960.
Hamburg, knajpka, za którą młodzi Anglicy przepadali:  Harold's Cafe - na zdjęciu Beatlesi z kelnerem Helmutem: Stu, John, Kelner, George, Paul i Pete - 28 września 1960.
 Rory Storm And The Hurricanes July-September 1960 at Butlins (lipiec -wrzesień). Ringo klęczy, nad nim Rory Storm. Poniżej Rory z lewej, ponownie obok Ringa.
1960, Klub Indra, Hamburg.
1960. W klubie Indra od lewej: Paul, John, George, Stuart i Pete.
Słynne zdjęcie, które zrobił Johnowi w 1961 roku, niemiecki przyjaciel zespołu Juergen Vollmer (jeden z trójki "pięknych Niemców" obok Astrid Kirchherr oraz Klausa Voormanna). Fotka ta została po latach wykorzystana na wydanym w 1975 roku, albumie Lennona 'Rock and roll'. Zamazane postacie na zdjęciu to mijający kolegę Paul,George i Stuart.
Muzyczny blog  Historia The Beatles  Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki. 

FAB4

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz