ANOTHER BEATLES CHRISTMAS RECORD 1964 (2)

Niebawem Christmas 2014 - więc w grudniu pojawią się tutaj na blogu,  teksty związane z tym świętem i naszymi chłopcami - przypomnimy sobie trochę specyficznego humoru FabFour. 
Zaczynam serię świątecznych (2014) postów drugą EP-ką zespołu zatytułowaną: "ANOTHER BEATLES CHRISTMAS RECORD"
 --------------------------------
26 października 1964 (EMI Studios, Londyn). Beatlesi składają życzenia świąteczne Bożo-Narodzeniowe oraz Noworoczne na specjalnych płytkach przeznaczonych dla fan-klubów. To druga EP-ka zespołu (o wszystkich tutaj: Wszystkie Beatles Christmas Records ). „Another Beatles Christmas Record” była tylko dla brytyjskich fanów. W 1964 roku amerykańscy fani świąteczną płytkę „The Beatles' Christmas Record”, którą na Wyspach fani mogli się cieszyć rok wcześniej.

    data nagrania: 26.10.1964
    data wydania: 18.12.1964
    indeks: LYN 757
    wytwórnia: LYNTONE
    nagrana: Dick James Music
    czas: 3'58" 
    producent: Tony Barrow
    scenariusz: Tony Barrow
    Zawartość:
        * Jingle Bells
       * przemowa Paula
       * przemowa Johna
       * przemowa George'a
       * przemowa Ringa
       * Can You Wash Your Father's Shirt
       * Happy Christmas 

BEATLES – 'Jingle Bells'
JOHN - Jingle bel...
PAUL – Witam wszystkich, mówi Paul. Chciałbym wam wszystkim podziękować za kupowanie naszych płyt w ciągu mijającego roku. Wiemy, że je kupowaliście, ponieważ ich sprzedaż w tym roku była bardzo dobra. Nie wiem gdzie byśmy byli bez was, naprawdę.
JOHN – Pewnie w wojsku (w tle).
PAUL: Mamy nadzieję, że słuchając tej płyty będziecie mieli dużo frajdy, tak jak my w czasie ich topienia. Nie, nie, źle, w czasie ich robienia. Jesteśmy w tym momencie w Studio Nr 2, nagrywając na taśmę te małe wiadomości dla was.
JOHN: O tak, jesteśmy tutaj.
PAUL: Jesteśmy rzeczywiście. Pomyślałem sobie teraz,że to jest akurat to samo studio, którego używaliśmy cały czas, od czasów starych dni z okresu 'Love Me Do'.Wydaje się, że to było wiele lat temu, prawda?
'Beatles Christmas Show' w Astoria Cinema, Finsbury Park, Londyn

JOHN: O tak, to były dni... głodówki.
PAUL: Taaa, tak więc to chyba wszystko , jak sądzę na ten temat... z wyjątkiem tego, że życzę wam wszystkim Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Teraz przekazuję pałeczkę Johnowi. John...
JOHN (teatralny kaszel): John! Mówi John. Dziękuję wszystkim, którzy kupili moją książkę. Dzięki wam za to, to dużo mi pomogło. No jak tu jest napisane, niebawem pojawi się kolejna. Mam nadzieję, że także ją kupicie. Jak zazwyczaj będzie w niej trochę różnych śmieci ale nie będzie zbyt droga. Widzicie? Mam okazję by o tym wspomnieć. Piszę ją w wolnym czasie, tak się mówi nie ? To był bardzo pracowity rok.
PAUL: Napisałeś to sam? (w tle).
JOHN: Nie. To czyjeś niewyraźne, odręczne pismo. Tak więc ten rok był bardzo zajęty. Beatlesowski ale przede wszystkim wspaniały. Zbyt! Widzieliście przecież to wszystko. Strona druga. Dzięki wam i hap – py Christmas and merry goooo' year! Oddaję głoś George'owi, który do was teraz przemówi. JUŻ!
GEORGE: Dzięki John. Dziękuję wam. Hello tam wszyscy. Chciałbym podziękować tym wszystkim, kórzy oglądali nasz film. Większość z was jak sądzę, go oglądała.
JOHN: Ja oglądałem.
GEORGE: Serio ? Ja też.W każdym razie dziękujemy wam, bo to że tak zrobiliście sprawiło nam dużo przyjemności. Robiąc go mieliśmy trochę spokojniejszy okres ale i świetnie się przy nim bawiliśmy. Fajnie, że wszystko skończyło się dobrze. Następny film będzie całkowicie inny. Zaczynamy zdjęcia już w lutym. Tym razem będzie w kolorze.
JOHN: Zielonym.
GEORGE: Będzie w nim dużo śmiechu, mamy nadzieję. Hahah. No i mamy nadzieję, że niebawem się zobaczymy – mam taką nadzieję. W każdym razie 'Happy New Year, and a happy Christmas' a teraz Ringo.
RINGO: Dzięki George. Tutaj Ringo. Cóż, oni już dziękowali wam za płyty, za książkę Johna, za wszystko – nie, także za film. Ja chciałbym wam podziękować, za to, że jesteście naszymi fanami. To był wiecie, bardzo zabawny rok. W jednej minucie byliśmy w Anglii, w następnej gdzie indziej. Pewnie też to was zaskakiwało gdzie bywaliśmy.
JOHN: Bo nas tak...
RINGO: Taaa, Beatle-ludzie, byliśmy w Australii, Ameryce, Nowej Zelandii...(kto to zrzucił – w tle) w Nowa Zelandii no i w Australi.
JOHN – I w Nowej Zelandii!
RINGO: I w Nowej Zelandii. Tyle podróżowania. Ale wy zostaliście wobec nas bardzo lojalni, nieprawdaż. Obsługa na lotniskach nas powalała człowieku. Wspaniale!
JOHN: Ciesz się tym!( w tle)
RINGO: Cóż, tyle jeśli chodzi o mnie. Chciałbym życzyć wam wszystkiego co najlepsze w te święta oraz szczęśliwego Nowego Roku.
JOHN: Happy Christmas!
BEATLES: Happy Christmas! Happy Christmas!  
Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog 
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz