YELLOW MATTER CUSTARD - Tribute Band

Wszedłem niedawno w posiadanie fajnego DVD. Nowojorski koncert zespołu Yellow Matter Custard (nazwa wzięta oczywiście z tekstu Johna Lennona "I Am The Walrus", logo z grafiki Magical Mystery tour) pokazuje jak cudowny może być repertuar live samych piosenek The Beatles, bez względu na to, kto go wykonuje na scenie, choć YMT robi to naprawdę genialnie. Bo Yellow Matter Custard to nie jest zwyczajny Tribute To The Beatles Band. To supergrupa stworzona prze wspaniałych muzyków, zakochanych w muzyce The Beatles (choć może tu być pewna koniunktura). W skład zespołu wchodzą zawodowi muzycy, znani wcześniej z innych zespołów, może nie najbardziej popularnych ale w żadnym stopniu nie banalnych, anonimowych, bez własnych sukcesów. 

Liderem zespołu jest Mike Portnoy (wygląda jak Ringo Starr przełomu lat 80-90 tych), perkusista, wokalista, wcześniej znany przede wszystkim z zespołu Dream Theatre, niezłej kapeli grającej progresywnego, metalowego rocka. Kolejni muzycy to gitarzysta i klawiszowiec (w zespole wszyscy śpiewają!) Neal Morse, zdobywający muzyczne ostrogi w popularnej za oceanem grupie Translantic, gdzie grał także Portnoy. Drugi gitarzysta Paul Gilbert, swego czasu członek Mr. Biga, rockowej kapeli z Los Angeles, która podbiła świat hitem "To Be With You". Kwartetu dopina basista Kasim Sulton (zastąpił w zespole Matta Bissonette, muzyka grającego z Joe Satrianim, ELO), wcześniej członek Utopii czy zespołu Todda Rundgrena. Dla fanów cięższego rocka wszystkie te zespoły powinny być znane. 
Omawiany koncert nagrano 28 lutego 2011 w legendarnym klubie w Nowym Jorku - klubie B.B.King Blues Club & Grill.
 Repertuar tego wydawnictwa poniżej. Instrumentalnie, aranżacyjnie, wszystko jak najbardziej wierne oryginałom. Oczywiście tylko nie te głosy. Muzycy nie podzielili się rolami w zespole. Wszyscy wykonują przemiennie piosenki, w których głównymi wokalistami byli różni Beatlesi. 
Cóż, nie można zobaczyć Beatlesów na żywo, Paul i Ringo śpiewają wybiórcze piosenki swej rodzimej kapeli. Na omawianym koncercie możemy usłyszeć i stare numery Fab4 jak chociażby You Really Got A Hold On Me (jedyna w playliście piosenka The Beatles nie ich autorstwa), czy choćby całą suitę z albumu "Abbey Road"

DSC00263 [640x480]

Intro
Yer Blues
Back In The USSR
Helter Skelter
I Got A Feeling
Flying
And Your Bird Can Sing
Because
Day Tripper
You Never Give Me Your Money
Getting Better
Sun King
Taxman
Mean Mr. Mustard
It Won't Be Long
Her Majesty
You Really Got A Hold On Me
Polythene Pam
Lady Madonna
She Came In Through The Bathroom Window
We Can Work It Out
Golden Slumbers
I'm A Loser
Carry That Weight
I Don't Want To Spoil The Party
The End
Penny Lane

The Fool On The Hill
You've Got To Hide Your Love Away
Things We Said Today
If I Needed Someone
Its Only Love
Request Time/Too Many People
She's A Woman 
The Word 
Any Time At All 
Paperback Writer
Don't Let Me Down
I'm So Tired
Savoy Truffle 
Glass Onion 


 
 
 
 
 

Niżej jeszcze mała ciekawostka: FLYING na żywo.
 
Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog 
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz