Szukaj :

TRANSLATE - below

TRANSLATE - below
Choose Your Language

Szukaj na tym blogu

Moja lista blogów

Nowe fotografie The Beatles (H. Goodwin)

Po niedawnym ukazaniu się zupełnie nieznanych fotografii zespołu The Beatles na portalu Norweskiego Cyfrowego Muzeum Internetowego (czyt: tutaj), świat "ludu Beatles" - pozwolę sobie użyć tutaj nazwy, tak często używanej w ostatnio publikowanym tutaj na blogu wywiadzie Fab4 dla Playboy'a -  dostał kolejny prezent. Nieznane fotografie zmarłego niedawno Harry'ego Goodwina (w wieku 89).
Goodwin w latach 60-70 tych był nadwornym fotografem brytyjskiego programu Top Of The Pops.  Był oczywiście nie tylko renomowanym fotografem gwiazd muzyki, o czym w dalszej części tekstu.
Po śmierci Goodwina, tysiące fotografii (w tym właśnie The Beatles, ale także wielu innych gwiazd wspomnianego programu, a więc tylko tych najlepszych i wtedy na topie) trafia na aukcje, z których dochód, zgodnie z jego wolą, trafi w całości dla Centrum Medycznego Christie w Manchestrze.  Wśród zbiorów fotografa są także fotografie gwiazd sportu, w tym młodego Davida Beckhama, dzisiejszej ikony, wtedy gracza Manchesteru United, boksera Muhameda Ali i wielu wielu innych. 

Dlaczego spadkobiercą staje się akurat Christie? Harry Goodwin (po prawej jego autoportret) spędził prawie całe życie w swoim ukochanym Manchesterze, stąd jego wola wyrażona w testamencie nikogo nie zdziwiła. Dom aukcyjny Ewbank w Surrey zrezygnował w całości z jakichkolwiek własnych prowizji w nadchodzących aukcjach. Środki otrzymane posłużą przede wszystkim do badań na lekarstwem zwalczającym raka ale przede wszystkim na bieżącą opiekę nad pacjentami Christie.
Zamieszczam kilka zdjęć z tej kolekcji, w tym nieznane zdjęcie Fab4. Goodwin fotografował po raz pierwszy The Beatles w 1963, w manchesterskim Apollo. Od tego czasu jego znajomość z czwórką muzyków można nazwać bliską. 
Większość fotografii (wraz z cenami otwarcia), jakie będzie można kupić na aukcji 30 października br. możecie zobaczyć pod adresem tutaj. O ile zdjęcia Beatlesów (razem jak i solo są cudowne), na mnie spore wrażenie robi prezentowane na samym dole, na którym fotograf jest z dwoma Bee Gee'sami, Barry i Robinem. Nie wiem dokładnie, z którego roku pochodzi, ale Robin na nim wygląda już na bardzo chorego. Przypomnę, drugi z bliźniaków w Bee Gees, zmarł w 2012, Maurice w 2003.


_____________
Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog 
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.


2 komentarze:

  1. Zajebisty blog. Magda

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszedłem na podaną stronę. Ceny startowe niespecjalnie wysokie , 50-200 funtów. Karol

    OdpowiedzUsuń