PAŹDZIERNIK (3)/ LISTOPAD 1968 (1)

19 października - John i Yoko opuszczają Sąd w Marylebone Magistrate's Court po wpłaceniu kaucji. Zdjęciu po wyjściu z gmachu ukaże się na drugiej stronie okładki przyszłego albumu Lennonów `Unfinished Music Number 2-Life With The Lions'. Jeszcze tego samego dnia Yoko trafia do Szpitala (dla rodzących kobiet - Queen Charlotte's Maternity Hospital).

20 października - Paul leci na 10-dniowe wakacje do Ameryki, do Nowego Jorku. Oczywiście by spędzić je z Lindą, lepiej poznać swoją przyszłą rodzinę. Paul jest już zdecydowany co do swego związku z Amerykanką. 
  
W Nowym Jorku zamieszkali w jej skromnym mieszkanku z jedną sypialnią na rogu Wschodniej Osiemdziesiątej Trzeciej i Lexington Avenue, by wieść poste życie, do którego Linda była przyzwyczajona, i spacerować beztrosko po mieście. Paul starał się tu być incognito - zapuścił brodę, nosił stare wojskowe ciuchy i workowate, tweedowe płaszcze, które znalazł w sklepie z używaną odzieżą. Podróżowali metrem, zajadali się wędzonymi kurczakami w Chinatown i zachwycali światłami Apollo Theater w Harlemie. Spacerowali z Heather po Central Parku, mała udawała, że jest tygrysem, który czai się i ryczy w trawie. Byli młodą miejską rodzinką. Ich dzień zaczynał się od szczęku krat otwieranych w sklepie monopolowym naprzeciwko, a kończył klaksonami taksówek na Lexington. Linda postanowiła przedstawić go rodzinie i kiedy wprowadziła w ich progi prawdziwego Beatlesa, nagle jak to nieudane dziecko - czarna owca - nie wydawał się już ojcu takim rozczarowaniem.
  Kiedy zobaczyli w świątyni buddyjskiej, że udziela ona ślubów, Paul zaproponował, by wejść do środka i od razu zamówić ceremonię. Ale Linda szybko go zgasiła - czy pamięta, że dopiero co się rozwiodła? - i najbardziej pożądany kawaler w całym zachodnim świecie pokochał ją za to jeszcze bardziej. Wrócili do Londynu, tym razem z Heather... Pewnego słonecznego poranka, zastanawiając się nad tabletkami antykoncepcyjnymi, postanowili, że będzie jak będzie i los teraz za nich zadecyduje. Byli w sobie zakochani i o ich przyszłości decydowała wyższa siłą.

21 października - Singiel 'Those Were The Days' Mary Hopkin z kompozycją Paula w TOP 5.
22 października: w  Studio One (1)  The George Martin Orchestra (Martin dyryguje 41 muzykami) nagrywa ponownie utworów przeznaczonych na drugą stronę albumu `Yellow Submarine'. Za oceanem George Harrison produkuje singiel "Is This What You Want?"  Jackie Lomaxa (obaj na zdjęciu). Sam Beatles zagrał także na gitarze rytmicznej. Sesje Lomaxa potrwają do 11 listopada. Album wyda Apple w marcu następnego roku. Niestety muzyka z albumu 'nowej nadziei Apple' nie powala. Album muzyka doszedł na listach Billboardu tylko do ... 145 miejsca.


25 października - John i Yoko dowiadują się, że ich dziecko urodzi się w lutym następnego roku. Dziecko ma się nazywać John Ono Lennon II.
26 października - singiel 'Hey Jude' piąty raz numerem 1, 9 tydzień w TOP 30 Billboardu.
29 października: w kontrolce Studia 3 przy Abbey Road wykonane zostają : miks `Hey Bulldog' (remiksy 1-6, z take 58) , miks stereo `All Together Now' (remiks 1, z take 9); `All You Need Is Love' (remiksy 1-6, z take 58); `Only A Northern Song' (remiks 1, z remiksu mono 6). Prace studyjne i finalne już na użytek albumu "Yellow Submarine" odbywają się bez udziału producenta George'a Marina. Obecni: inżynier Geoff Emerick (znowu);2-gi inżynier: Graham Kirkby. 
31 października - Linda z córeczką Heather  przeprowadza się ze Stanów do Anglii, do domu Paula.
1 listopada - Ukazuje się pierwszy solowy album Beatlesa. 
W Zjednoczonym Królestwie (UK) ukazuje si.ę album George'a `Wonderwall Music'.
 
4 listopada - w szpitalu John i Yoko nagrywają 4 utwory. 

5 listopada - Paul jedzie na kolejne wakacje na swoją farmę w Szkocji.  

6 listopada - Wg.  zestawienia New Musical Express `With A Little Help From My Friends' w wykonaniu Joe Cockera numerem 1. Utwór Lennona i McCartney'a został całkowicie przearanżowany, zmieniono mu tempo, przełożono w inne miejsca akcenty muzyczne. Z lekkiej radosnej pioseneczki, którą para muzycznych geniuszy napisała dla Ringa, objawił się mocny, psychodeliczny, rockowy numer, w czym oczywiście zasługa samego Cockera, ale i towarzyszących mu muzyków. Gitara solowa w utworze to dzieło Jimmy'ego Page'a, przyszłego lidera Led Zeppelin. Na perkusji zagrał fantastycznie muzyk Procol Harum B.J. Wilson, na gitarze basowej Chris Stanton, Tom my Eyre na organach.  Jeśli jakikolwiek utwór, prócz amerykańskiego hymnu w wykonaniu Jimiego Hendrixa, do dzisiaj kojarzony jest z festiwalem Woodstock, to z pewnością ta piosenka, którą brawurowo tam wykonał Joe, rozpoczynając swoją piękną karierę muzyczną, zakończoną w 2014 roku.

7 listopada - John, przebywając wciąż w szpitalu u boku Yoko rysuje dla magazynu Harmony (o zdrowiu) kolekcję:A Short Essay On Macrobiotics (wyżej).


8 listopada - John u boku Yoko w szpitalu nie jest obecny w sądzie przy ogłoszeniu jego rozwodu z Cynthią. Na zdjęciu Cyn przed gmachem sądu ze swoim adwokatem.


9 listopada - za oceanem 'Hey Jude' wciąż numerem 1. To już siódmy tydzień.
11 listopada - W USA ukazuje się `Unfinished Music No. 1' - Two Virgins'. Premiera brytyjska czeka. 
czytaj: tutaj_____________________________________

Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz