PHILIP NORMAN: PAUL MCCARTNEY - LIFE (2016)

   
Cóż, po wspaniałej 'John Lennon - Życie', Philip Norman dotrzymał słowa i napisał (podobno kompletną) biografię drugiego z Najważniejszych Beatlesów. Przypuszczalnie szybko ukaże się jej tłumaczenie w naszym kraju. Niżej okładki wydania amerykańskiego i brytyjskiego.
Książkę można  zamawiać od 3 maja 2016 w Amazonie, oczywiście w wersji oryginalnej (także w postaci audiobooka). Tabloidy brytyjskie komentując ukazanie się tej pozycji książkowej podkreślały, że tym co najbardziej interesuje czytelników tej książki - nie jest muzyka Sir Paula.
 Kilka uwag. Książka nie była autoryzowana przez Paula. Norman: Paul nie brał udziału w powstawaniu, ale nie miał specjalnych obiekcji przeciwko moim rozmowom na jego temat z jego otoczeniem, przyjaciółmi, współpracownikami. Tak, w 'Shout' [historia zespołu pióra Normana, John został w niej opisany jako główny lider, kompozytor, twórca zespołu, rolę Paula opisano jako pomocniczą - RK] byłem oskarżany o bycie anty-Paul, choć potem czułem, że było w tym (co napisałem) wiele niesprawiedliwości. Starałem się mu zadośćuczynić to w biografii Lennona   [przypomnę, że biografia Johna była autoryzowana przez Yoko, choć później wdowa po muzyku wycofała swoje poparcie dla książki, uważając niektóre fakty w niej opisane za nieprawdziwe. Paul w czasie powstawania książki 'Lennon - Życie' zgodził się odpowiadać mailowo na zapytania Normana, jak było w przypadku jego, wydawanej teraz biografii, nie wiem. Na pewno niebawem więcej o książce j - RK].
Muzyczny blog Historia The Beatles Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.


1 komentarz: