SURE TO FALL (IN LOVE WITH YOU) 

Kompozycja: Carl Perkins, Bill Cantrell, Quinton Claunch
Nagrana: 1 czerwca 1963
Wydana: 30 października 1994 (UK), 
5 grudnia 1994 (USA), 11 listopada 2013
Producent: Terry Henebery, George Martin (producent wykonawczy składanki Apple).
Długość: 2:21
Wytwórnia: Apple Records


Obsada:  
PAUL wokal gitara basowa 
JOHN: chórki, gitara rytmiczna  
GEORGE: gitara solowa 
RINGO:  perkusja
Dostępne na: 
Live At The BBC
On Air  - Live At The BBC Volume 2
The Decca Audition (najsłynniejszy bootleg zespołu)

Carl Perkins i Chuck Berry - największe legendy R'n'Rolla
Jedna z kilkunastu piosenek, które Beatlesi wykonali na słynnym przesłuchaniu 1-go stycznia 1962 roku w londyńskiej wytwórni Decca - najsłynniejszym blamażu biznesowym XX wieku (wymienia się ten fakt na jednym wydechu razem z powierzeniem przez firmę IBM mało znanej, garażowej firemce informatycznej, napisanie systemu operacyjnego dla ich komputerów; firma stworzyła 'Basic', jednym z jej szefów był Bill Gates, a nazywała się ... Microsoft). Jak ogólnie wiadomo (polecam tekst na blogu) producenci Dekki, po wysłuchaniu młodego zespołu z Liverpoolu zniechęceni, oznajmili ich menadżerowi, że rezygnują bo zespoły gitarowe już się kończą. 


JOHN wspomina sesję z Decca Records: Byliśmy przerażeni i bardzo nerwowi. Wykonaliśmy tam prawie wszystkie nasze numery. Można je usłyszeć na bootlegach.  Zaczyna się przerażająco, ale później jest już coraz spokojniej. Graliśmy w końcu razem swoją muzykę. Może ci się wydawać, że jest to bardzo prymitywne, niespecjalnie dobrze nagrane, ale czuć w nagraniach moc. To były nasze nagrania, które graliśmy na scenie do tańca.

Poniżej to wykonanie.

'Sure To Fall (In Love With You)' to kompozycja klasyka rocka and rolla, idola Beatlesów Carla Perkinsa, we współpracy z dwoma przyjaciółmi, muzykami studia Sun, Billem Cantrelem, oraz Quintonem Claunchem (razem z Billem mieli własną wytwórnię Hi-Records w Memphis, Tennessee, nagrywającą przeważnie muzykę country oraz rockabilly, gatunek Perkinsa). Claunch i Cantrell byli starymi przyjaciółmi, jeszcze z Alabamy, Sama Phillipsa, właściciela Sun Studio. Claunch z czasem powołał do życia własną wytwórnię Goldwax Records, Cantrell sprzedał Hi-Records.

Claunch i Cantrell
W piosence partię solową śpiewa Paul, choć w zespole ogólnie przyjęto, że piosenki Perkinsa śpiewa George Harrison (Paul - Little Richarda, John - Chucka Berry'ego, Ringo - ? :):):)). 
Perkins nagrał piosenkę w grudniu 1956 roku w legendarnym studiu Sun Records Sama Phillipsa (tam nagrywał swoje pierwsze nagrania King Elvis), ale mimo faktu wydania go na próbnym singlu (na drugiej stronie piosenka Carla z nazwą swego rodzinnego stanu), nie był to jakiś wyjątkowy przebój muzyka z Tiptonville w stanie Tennessee. Słabe nim zainteresowanie, mimo wcześniejszego hitu w postaci 'Blue Suede Shoes' zdecydowały, że zrezygnowano z oficjalnego wydania. W piosence towarzyszy w chórkach Jay Perkins. W 1957 roku na albumie z tanecznymi piosenkami Carla Perkinsa jednak zamieszczono numer i możliwe, że dzięki temu LP ( Dance Album of Carl Perkins) zainteresowali się nim Beatlesi. Na potrzeby niemieckich koncertów muzycy uczyli się grać repertuar całych albumów swoich ulubionych wykonawców, a takim z pewnością był Perkins.


Paul i Carl Perkins
Oprócz nagrywanej sesji dla Decca Records, The Beatles nagrywali piosenkę Perkinsa dla BBC cztery razy recorded Carl Perkins' Sure To Fall (In Love With You). 1 czerwca 1963 roku w londyńskim studiu BBC Paris Theatre zespół nagrał wolniejszą niż rok wcześniej wersję piosenki na potrzeby trzeciej edycji programu "Pop Go The Beatles", wyemitowaną 18 czerwca. Tą wersję słyszymy właśnie na wydanym w 1994 roku albumie 'Live At The BBC'. Następne nagrania odbyły się: 3 września 1963 w Aeolian Hall (oczywiście także Londyn, wersja na drugiej części składanki BBC:On Air - Live At The BBC Volume 2) - tym razem już dla 15-tego wydania "Pop Go The Beatles" (emisja 24 września), 31 marca 1964 roku dla innego programu BBC 'Saturday Club' (w londyńskim Playhouse Theatre, emisja 4 kwietnia. Ostatni raz The Beatles nagrali i zaśpiewali piosenkę Perkinsa znowu w Paris Studio BBC 1 maja 1964 roku (dla wyemitowanej 18 maja tego samego roku audycji 'From Us To You').

Powyżej jeszcze raz omawiana dzisiaj piosenka, nagrana w 1981 roku na swój album 'Stop and Smell the Roses' przez Ringo Starra. Piosenkę wyprodukował sam ... Paul McCartney, dlatego też pewnie w chórkach słyszymy Lindę McCartney. Piosenka wypadła Ringo naprawdę przyzwoicie, był wtedy już zakochany w Barbarze, która w kwietniu tego roku została jego żoną. Tytuł albumu wielce wymowny, tekst przeboju Perkinsa pewnie mówi, to co wtedy 'grało' Ringowi w duszy.Singiel firmy Deccagone (bootleg)

I'm sure to fall, fall in love
I'm sure to fall in love with you
You are so sweet and so near
I'm sure to fall in love with you

So hold me tight
Let tonight be the night
Darling don't ever let me go

Loving you is the natural thing to do
I want you for the rest of my life

So hold me tight
Let tonight be the night
Darling don't ever let me go


Loving you is the natural thing to do
I want you for the rest of my life

____________________________________________________________________

Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.
HISTORY THE BEATLESBrak komentarzy:

Prześlij komentarz