RINGO STARR: IMAGINE ME THERE

Album: Ringo Rama
Wydany (album): 25 marca 2003
Kompozycja: Richard .Starkey, Mark Hudson, Gary Burr
Producent: Mark Hudson, Ringo Starr
Wytwórnia : Koch
Długość: 3:55

Przepiękny, ciepły utwór, dla mnie przebojowy, niestety niewydany na singlu. Z albumu 'Ringo Rama' zdecydowano wydać na małej płytce tylko 'Never Without You', utwór dedykowany zmarłemu w 2001 staremu Przyjacielowi George'owi Harrisonowi. Omówię go także na blogu ale innym razem.  Ringo pożegnał się z poprzednią wytwórnią (Mercury) i ten album, to jego debiut w kolejnej amerykańskiej wytwórni Koch, która wg. danych z Billboardu może się pochwalić największą ilością hitów w historii, wśród niezależnych wytwórni.
Dzisiaj, gdy sam jestem świeżo po pożegnaniu zmarłego Przyjaciela pomyślałem, że zamieszczę teraz ten song, który towarzyszyła mi w samochodzie w drodze powrotnej z pogrzebu (obok 'Miss Sarajevo' U2 z Pavarottim). 'Imagine Me There' to ballada pozornie country (tak się ją określa, taką pomagali skomponować Ringowi basista i producent albumu, ale dla mnie to rasowy przebój pop. Tytuł oczywiście jest bardzo wymowny. Nawiązuje do wielkiego przeboju Johna Lennona, ale tylko użyciem samego czasownika 'imagine' (wyobraź sobie). Cały tekst jest bardzo refleksyjny, i jak cały album, sporo nawiązuje do dawnych przyjaźni, miłości - w tym do dwóch 'nieobecnych przyjaciół'. 
Harry Nilsson (1941-1994)  i Ringo

Podobne nawiązanie tytułami Ringo użył we wspomnianym już utworze 'Never Without You', pierwotnie dedykowanemu Johnowi Lennonowi oraz Harry Nilssonowi (jego wspaniały hit "Withot You'). Ostatecznie utwór poświęcił George'owi Harrisonowi - zdaniem samego Ringa, najbliższego i najbardziej ukochanego Przyjaciela, jakiego miał w całym swoim życiu

Utwór jest naprawdę uroczy. To  niedoceniony przebój, zgrabny, świetnie nagrany i interesująco zaśpiewany przez Ringo. Chwilami jego barwa zmienia się tak, że zapominam, że to ten charakterystyczny TEN MUZYK. Tekst to jak to zawsze w przypadku przebojów Starra, nawiązanie do minionych czasów, przyjaciół, miłości, najwyższych wartości w życiu człowieka. When the next room / Feels as far away as China /You can always know, for sure /My love will find you (gdy gdzieś jesteś zagubiony, daleko od wszystkiego, możesz być pewny tego, że moja miłość cię odnajdzie); Sometimes life can be / A fragile occupation / When I think myself in frantic situations I imagine you there So imagine me there  (czasem życie wydaje się czymś bardzo kruchym, kiedy więc myślę o sobie w różnych szalonych, dziwnych sytuacjach, wyobrażam sobie, że tam jesteś, wyobraź mnie sobie tam...) 
Typowy kochany Ringo: Peace And Love
Cudne słowa, mądre, banalnie proste i naiwne ale są chwile w życiu każdego z nas, że taki tekst buduje... Wierzcie mi.

Specyficzny klimat ostatnich dni w moim życiu sprawił, że na tą chwilę ten utwór znakomicie się nadaje do tego by go zaakcentować i polecić. Wiem, że chcę go już na zawsze kojarzyć z Piotrem. Wiem, że przeważnie dyskografię Czwartego Beatlesa się ignoruje. Ot, można kupić by mieć jej komplet, bo to przecież Beatles, bo to Ringo i nic więcej, że jego muzyka jest zdecydowanie gorsza od tego co nagrywa Paul, co nagrywali John i George, ba! gorsza niż wydawane nowości. Dlatego Ringo nie zdobywa list przebojów. Ani 'Never Without You' ani cały album 'Ringo Rama' nie weszły do pierwszych setek list przebojów po obu stronach Atlantyku. Szkoda i niesłusznie tak się dzieje. Ringo nagrywa całkiem całkiem udane albumy muzyki pop, o czym będę chciał przekonać czytających ten blog. Wielu ludzi często podkreśla, że Ringa należy kochać nie za to, kim był, ale za to kim jest na co dzień. Życzliwy, kochający, dobroduszny, wspaniałomyślny. Jest bardzo wiele mnie w każdym z tych utworów - opowiadał o całym albumie Ringo. - Z czasem coraz więcej mojej osobowości wychodzi na wierzch w mojej muzyce. Na tym albumie moja gra na perkusji jest bardziej dynamiczna, wydaje mi się, że lepiej śpiewam i wierzę, że piosenki są coraz lepsze. Ringo lubi otaczać się ludźmi, muzykami. Od lat dzięki jego  His All-Starr Band wielu zapomnianych już dzisiaj muzyków mogło na nowo ogrzać się w świetle popularności jaką wciąż cieszy się ex-Beatles. Na wezwanie Ringa także w jego albumach biorą udział te gwiazdy, których sobie zażyczy. Przy albumie 'Ringo Rama' pomagali mu np. David Gilmour, ex-Pink Floyd, Timothy B. Schmit, basista The Eagles oraz Eric Clapton, który wzbogacił 'Imagine Me There' swoim znakomitym solo.


When the curtains move
In breezes unexpected
Don't you worry
You will always be protected.

Imagine me there
When you see the dancing shadows
In the moonlight
You will always have my love
To make it alright.

Imagine me there
Let the dawn break
Without heartache
All our lives
Imagine
Never lonely
Dream and I'll be
By your side
Imagine
Trust in love and love is everywhere
Imagine me there.

When the next room
Feels as far away as China
You can always know, for sure
My love will find you.

Imagine me there...

Sometimes life can be
A fragile occupation
When I think myself in frantic situations
I imagine you there
So imagine me there
Imagine me there. 

Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog 
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

3 komentarze:

  1. Ciężko nie rozpoczynać dnia od 'wskoczenia' na Twój blog. Współczuję Ci straty Przyjaciela, o którym wspominasz na blogu Mój Top

    OdpowiedzUsuń
  2. Ringo Starr to dla mnie najważniejsza postać The Beatles. Prawdopodobnie wiąże się to z moją słabością do perkusji i dziecinnych marzeń o grze na niej. Nie znalazłem w sieci tak wybornego bloga o tej najważniejszej grupę w historii. Oby tak dalej !!!

    OdpowiedzUsuń
  3. Obiecuję niedługo więcej Ringa. Obserwujecie Blog i oczywiście proszę o jego reklamowanie

    OdpowiedzUsuń